Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αγορά από hardwareversand.de (Γερμανια)


pc_admin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, σκεφτομαι να κανω μια αγορα απο γερμανια (hardwareversand.de) ,

το προιον κοστιζει 122 ευρω και βλεπω οτι βγαινουν μεταφορικα 20 ευρω. Ρωταω :

1. Εκτος απο αυτα θα πληρωσω κατι για τελωνειο ,ή ειναι ολα τοσο (122+20=142 ευρω ?)

2. αποστολη εχουν UPS ,ποσο χρονο κανει να ερθει εδω ?

3. Εχω ακουσει οτι με paypal πληρωνεις 3% παραπανω στις αγορες σου ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αυτά είναι όλα δεν υπάρχει τελωνείο.

2) 5 Ημέρες εφόσον στο δίνει διαθέσιμο στο site.

3) Ισχύει, καλύτερα έμβασμα κ αν έχεις Web Banking βολεύει να κάνεις την μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Από τη Γερμανία και τις υπόλοιπες χώρες της ΕΕ, αγοράζουμε χωρίς τελωνειακές διαδικασίες (εκτελωνισμούς, δασμούς κλπ)

2. Στους τρόπους αποστολής διάβασα ότι στέλνει με DHL (προσοχή, εννοεί το ταχυδρομείο και όχι την εταιρεία courier) και την UPS που είναι εταρεία courier, και κοστίζει ακριβότερα, αλλά το δέμα έρχεται γρηγορότερα.

3. Στην ίδια σελίδα αναφέρει ότι εάν πληρώσεις με "...PayPal, Checkout by Amazon (cba) or by credit card" χρεώνει 3% επιπλέον, γιατί, προφανώς, μεταφέρει στον πελάτη την προμήθεια που χρεώνουν οι οργανισμοί αυτοί. Αυτό, βέβαια, δεν γίνεται σε όλα τα ιντερνετικά καταστήματα.

 

 

ΥΓ

Γράφαμε ταυτόχρονα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εκανα την αγορα και περιμενα να μου βγαλει τροπο πληρωμης ,αλλα εβγαλε η αγορα ολοκληρωθηκε χωρις να επιλεξω πως θα πληρωσω

τωρα βλεπω στις πληροφοριες :

we are very pleased to receive your order placed at our hardwareversand.de Online-Shop. 
The sale contract accomplishes with our delivery. If you do not get a delivery confirmation or a delivery within two weeks, you are not bound to your order. 

Payment type: prepayment

λεει προπληρωμη  και εχει ενα λογαριασμο να βαλω τα χρηματα αλλα αυτο τι εννοει ?

If you do not get a delivery confirmation or a delivery within two weeks, you are not bound to your order

Αν δεν παραδοθει μεσα σε 2 εβδομαδες δεν υποχρεουμαι στην αγορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα στα specs του android κινητου που παραγγειλα

 

Display Languages English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Swedish, Spanish, Dutch, Greek, Turkish

Να εχω εμπιστοσυνη οτι θα εχει και Ελληνικο μενου αφου το αναφερει ,ή ειναι οπως τους κινεζους που γραφουν οτι ναναι στα specs??? (θελω να εχει και Ελληνικο μενου!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει την παραγγελια αλλα δεν εχω βαλει τα χρηματα ακομα και σημερα ειδα οτι δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο το προιον.Οταν εκανα την παραγγελια ηταν αμεσα διαθεσιμο. Τωρα τι γινεται ? εχουν κρατησει το προιον για μενα ή θα αργησει? αν αργησει θα ακυρωσω και θα κανω απο αλλου την αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει την παραγγελια αλλα δεν εχω βαλει τα χρηματα ακομα και σημερα ειδα οτι δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο το προιον.Οταν εκανα την παραγγελια ηταν αμεσα διαθεσιμο. Τωρα τι γινεται ? εχουν κρατησει το προιον για μενα ή θα αργησει? αν αργησει θα ακυρωσω και θα κανω απο αλλου την αγορα

 

Γιατι δεν τους ρωτάς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν τους ρωτάς???

 

Δεν ξερω Γερμανικα !

Τους εστειλα mail το πρωι (με υψηλη προτεραιοτητα) δεν εχω παρει ακομα απαντηση. Και χθες ειχα στειλει mail που ζητουσα αλλαγη τηλεφωνου στα στοιχεια αποστολης ,ουτε παλι εστειλαν κατι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit:

Τελικα ειδα οτι το δειχνει διαθεσιμο παλι ,δεν ξερω τι ειχε συμβει το πρωι.

εκανα νεα παραγγελια με paypal και ακυρωσα την παλια (που δεν ειχα πληρωσει ουτως η αλλως)

Επισης ειδα οτι βρισκοντας το προιον απο το chip.de και μπαινοντας στο site απο εκει για καποιο λογο ηταν ηταν φτηνοτερο

Οποτε εκανα ετσι την παραγγελια και βγηκε και περιπου 2 ευρω φτηνοτερο απο πριν (ηταν 5 ευρω φτηνοτερο για την ακριβεια,αλλα εγινε 2 λογω χρησης paypal )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...