Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικό mouse freezing.


Mikeasdf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello, έχω το Razer Imperator (οχι το 2012) και απο τον Αύγουστο έχει παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα.

Σε τυχαίες στιγμές το mouse freezarei καθώς είμαι στο desktop ενώ μέσα σε παιχνίδια (ιδιαίτερα FPS) το freeze κορυφώνεται.Ειδικά αν το σηκώσω και απο την επιφάνεια...

Για να σας δώσω να καταλάβετε καλύτερα, αν π.χ παίζω  cs και κάνω μια μεγάλη κίνηση το mouse νεκρώνει.Κάποιες φορές βγαίνει και εκτός λειτουργίας και ακούω τον unplug/plug ήχο των windows.

 

Το έχω googlarei αλλά τίποτα.Επίσης, έχω κατεβάσει drivers/firmware, το έχω κάνει reboot και το έχω δοκιμάσει σε όλες τις USB θύρες του PC αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

 

To mouse το είχα πάρει απο το media markt τον Ιανουάριο του '11 και η εγγύηση έχει λήξει προ πολλού.

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή κάποια λύση?

 

Και κάτι ακόμα, αν κάποιο αντικείμενο πατάει το καλώδιο του mouse (έστω και με ελάχιστη πίεση) έχει τρομερό lag/freeze.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια... Κομμένο καλώδιο 1000% καιρος για αλλαγη 

Νο money!

Να ρωτούσα μήπως αν γίνεται να μου αλλάξουν το καλώδιο ή θα ήταν πεταμένα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να το φτιάξεις δεν είναι δύσκολο , αρκεί να βρείς σε πιο σημέιο κόπηκε. Πιθανότατα ένας ηλεκτρονικός να μπορει είτε να το αλλαξει είτε να το επισκευάσει. 

Επεξ/σία από WalkerSW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το φτιάξεις δεν είναι δύσκολο , αρκεί να βρείς σε πιο σημέιο κόπηκε. Πιθανότατα ένας ηλεκτρονικός να μπορει είτε να το φτιάξει είτε να το επισκευάσει. 

Έγινε! Θα το δώσω να το δουν και αν δεν έχει τίποτα επιστρέφω στο topic μήπως και βρεθεί καμιά άλλη λύση :-D

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παραγγειλεις απο το ebay, καλωδιο εφοσον εχεις 2α πατακια και να τα αλλαξεις μονος σου.

Ειχα παθει το ιδιο  στο deathadder και νευριασα τοσο πολυ που ξεριζωσα το καλωδιο (ειχα double kill στο cs δεν με ειχαν παρει χαμπαρι και λογω αυτου δεν σκοτωσα κανεναν οποτε καταλαβαινεις...).Παραγγειλα ενα καλωδιο,ειχα ενα θεμα βεβαια αλλα ολα κομπλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παραγγειλεις απο το ebay, καλωδιο εφοσον εχεις 2α πατακια και να τα αλλαξεις μονος σου.

Ειχα παθει το ιδιο  στο deathadder και νευριασα τοσο πολυ που ξεριζωσα το καλωδιο (ειχα double kill στο cs δεν με ειχαν παρει χαμπαρι και λογω αυτου δεν σκοτωσα κανεναν οποτε καταλαβαινεις...).Παραγγειλα ενα καλωδιο,ειχα ενα θεμα βεβαια αλλα ολα κομπλε :)

Χαχαχα, και 'γω κάπως έτσι είμαι! :P

 

Βρήκα

αυτό στο e-bay www.ebay.com/itm/Original-Razer-USB-Cable-for-Imperator-CopperHead-Mamba-Lachesis-Naga-DeathAdder-/230958394206?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c6316b5e#shId

 

και αυτό http://www.ebay.com/itm/Tiger-Gaming-Razer-Imperator-Mouse-Feet-0-6mm-/110990485470?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d78c67de

 

για πατάκια γιατί δε νομίζω να έχω ανταλλακτικά.

 

Για να τα αλλάξω θα είναι εύκολο? Δηλαδή το ξεβιδώνω και θα με καθοδηγήσουν οι θέσεις του καλωδίου κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω το θεμα που ειχα ηταν ο,τι ενα πινακι του καλωδιου ηταν σε λαθος θεση στο καινουριο που ειχαν στειλει αλλα το αλλαξα.
για παραδειγμα στην πικ του ebay το κοκκινο καλωδιο ηταν στην θεση του πρασινου η κατι τετοιο αλλα ολα καλα οπως σου ειπα.
για πατακια τσεκαρε εδω αν θες να σου ερθουν "γρηγορα" ¨http://www.itsmart.gr/index.php?cPath=206_915

αλλιως θα βρεις και στο ebay.
Στο δικο μου εβγαλα τα πατακια που απο κατω ηταν οι βιδες,το ξεβιδωσα αλλαξα το καλωδιο το βιδωσα εβαλα τα καινουρια πατακια και επεζε κομπλε =].Εχω αλλα 3 gaming mouse αλλα αυτο ειναι καλυτερο ολων οποτε ακομα με αυτο ειμαι   :P

Υ.Γ Δες κανεναν οδηγο που κανουν disassembly και δεν θα εχεις θεμα ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει ανοίξει κανείς το razer imperator για να μου πει πως το ξαναέκλεισε..?

 

 

EDIT: Το βρήκα μετά απο 2 ώρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Shameless bump!

 

Πριν απο 2 μήνες είχα κάνει την παραγγελία για το καλώδιο και ήρθε σήμερα.Το άλλαξα, το ξανασυναρμολόγησα και πάλι τα ίδια και χειρότερα..

Τι άλλο μπορεί να φταίει? Απο τότε έχω κάνει format το PC, του ξαναπέρασα drivers, firmware update αλλά δε βλέπω φως.Μόλις το κουνάω λίγο πέρα-δώθε ή το σηκώσω απο το mousepad το mouse κλείνει εντελώς, ακούω το unplug και η ιστορία επαναλαμβάνεται..

 

Polling rate: 125mhz

 

Sensitivity: 1700 DPI

 

Any ideas?? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...