Προς το περιεχόμενο

Αύξηση του αποθηκευτικού χώρου του Google Drive στα 15GB και ενοποίηση με το Gmail


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Google ανακοίνωσε σήμερα την ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου στο Cloud των υπηρεσιών Drive, Gmail και φωτογραφιών (Picasa και Google+) ο οποίος φτάνει πλέον τα 15GB.Από την έναρξη λειτουργίας του Drive τον περασμένο χρόνο, η Google προσέφερε 5GB αποθηκευτικού χώρου για έγγραφα και φωτογραφίες, ενώ το Gmail διέθετε το δικό του χώρο με δωρεάν 10GB ανά χρήστη. Πλέον δίνεται η δυνατότητα στους χρήστες να αξιοποιήσουν όπως οι ίδιοι επιθυμούν τον αποθηκευτικό τους χώρο, χωρίς να τους περιορίζει η υπηρεσία που χρησιμοποιούν.

 

Αν και η παραπάνω εξέλιξη είναι αρκετά θετική για τους χρήστες των υπηρεσιών της Google, συνοδεύεται όμως και από την κατάργηση της επιλογής του συνδρομητικού πακέτου με 25GB/μήνα με $2.49, με την μικρότερη επιλογή να είναι πλέον τα 100GB με $4.99 δολάρια το μήνα. Σύμφωνα με την εταιρεία οι χρήστες που διαθέτουν συνδρομή με 25GB αποθηκευτικό χώρο στο Cloud, θα μπορέσουν να τη διατηρήσουν μέχρι να την ακυρώσουν ή να την αλλάξουν.

 

Οι νέες τροποποιήσεις στην υπηρεσία του Drive θα γίνουν διαθέσιμες για όλους σταδιακά μεσα στις επόμενες δύο εβδομάδες.

 

Link.png Site: theverge.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο το cloud ρε γαμώτο και σε ορισμένες περιπτώσεις ειναι χρήσιμο όντως αλλα με τις δικές μας γραμμές ειναι δράμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και χρονια, μια χαρα ειναι το cloud στο νησι με τις χαμηλες ταχυτητες, στην Αθηνα κ στις μεγαλες πολεις ακομη καλυτερα, αριστο εργαλειο πλεον, το χρησιμοποιουν πολλοι χρηστες στην Ελλαδα χωρις προβληματα, ειτε του google, ειτε αλλων υπηρεσιων, δεν ειναι για να ανεβοκατεβαζετε τα gb καθε μερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το πήγα τζάμπα 16 :D

Ναι ρε φίλε και εγώ τζάμπα στα 34 είμαι αλλά η μάνα μου και ο πατέρας μου στα 2 και 2.5 έχουν μείνει... για αυτούς είναι πολύ δύσκολο να αυξήσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ναι, όλα cloud! Μπεεεε...

Να σας ελέγχει η κάθε εταιρία. Έμαθε τα πάντα για τη ζωή σας μέσω των social μύδια, να μάθει και τα αρχεία σας με το cloud.

Και το photoshop κλπ στο cloud πήγανε, και σιγά μην τα ξαναβρεί κανένας τσάμπα. Αλλά δεν πειράζει, το cloud μαμάτο, ε; Έτσι. Ό,τι σας σερβίρουν, αμάσητο και ασάλιοτο.

 

Όσο για τη Google που αύξησε τον χώρο, εσείς που χαίρεστε... Μην παραπονεθεί κανείς από εσάς που δε θα έχει micro sd το επόμενο nexus, γιατί θα φάτε κράξιμο που θα είναι όλο δικό σας.

 

Καληνύχτα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω 8GB στο dropbox,15GB στο box και το drive το έβγαλα γιατί δεν μου άρεσε τόσο.Αν στο μέλλον δεν μου φτάνει ο χρόνος μπορεί να το ξαναχρησιμοποιήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε και εγώ τζάμπα στα 34 είμαι αλλά η μάνα μου και ο πατέρας μου στα 2 και 2.5 έχουν μείνει... για αυτούς είναι πολύ δύσκολο να αυξήσουν.

 

Το dropbox πως το ανέβασες τζάμπα 34 γίγα;

18 δεν δίνει free χώρο; Τόσο έχω εγώ δηλαδή και δεν ανεβαίνει παραπάνω προσκαλώντας άλλα άτομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε και τo skydrive που δίνει 7gb. ;)

 

Ναι, ναι, όλα cloud! Μπεεεε...

Να σας ελέγχει η κάθε εταιρία. Έμαθε τα πάντα για τη ζωή σας μέσω των social μύδια, να μάθει και τα αρχεία σας με το cloud.

Και το photoshop κλπ στο cloud πήγανε, και σιγά μην τα ξαναβρεί κανένας τσάμπα. Αλλά δεν πειράζει, το cloud μαμάτο, ε; Έτσι. Ό,τι σας σερβίρουν, αμάσητο και ασάλιοτο.

 

Όσο για τη Google που αύξησε τον χώρο, εσείς που χαίρεστε... Μην παραπονεθεί κανείς από εσάς που δε θα έχει micro sd το επόμενο nexus, γιατί θα φάτε κράξιμο που θα είναι όλο δικό σας.

 

Καληνύχτα.

 

Καληνύχτα κι έφεξε...

 

Να κοιτάξεις λίγο τους τρόπους σου κι άσε τα σύννεφα. Δεν είναι η πρώτη απάντησή που τα χώνεις σε όλους και για όλα. Ασε το κήρυγμα, τα καντήλια και τους εξάψαλμους για τον Κυριακάτικο εκκλησιασμό.. :/

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...