Προς το περιεχόμενο

Μνήμες 1600 MHz σε 1333 MHz


Darky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα το 1333 9-9-9 24 που μου ειχε στην αρχη ειναι καλυτερο απο το 1600 10-10-10-30??εκτος αν κρατησω αυτο που εχω τωρα 1600 9-9-9-24 που ειναι καλυτερο και απο τα 2 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα το 1333 9-9-9 24 που μου ειχε στην αρχη ειναι καλυτερο απο το 1600 10-10-10-30??εκτος αν κρατησω αυτο που εχω τωρα 1600 9-9-9-24 που ειναι καλυτερο και απο τα 2 ε?

Ενα σκαλοπατι bandwidth για μενα δεν αξιζει, ουτε καν 2 να σου πω την αληθεια. Αν ειναι ομως να πας απο 1333 σε 2600, τοτε αλλαζει το θεμα βεβαια. Θα την προτιμησω κατα πασα πιθανοτητα και θα σφιξω οσο μπορω τα timings.

 

Το τριτο που λες ειναι το καλυτερο.

 

Ενα αλλο θεμα ακομη που παιζει καλα σε performance ειναι να μπορεις να εχεις channelling. quandra, triple ακομη και dual βοηθανε πολυ απο σκετο single. Μια μονο μνημη.

 

Δλδ να εχεις ζευγαρια μνημων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικα θα παρω αλλο ενα ιδιο κιτ ;-) παντως λιγο που ψαχνω βλεπω γενικα οτι οταν ειναι να δουλεψει στο μεγιστο μια μνημη συννηθως εχει c10 timings απο τον κατασκευαστη και σε χαμηλοτερες συχνοτητες εχει μονο τα καλυτερα timings..επισης κανονικα στα 1333 δεν επρεπε να ηταν η δικια μου 9-9-9-27 και οχι 24 αφου ειναι χ3??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο τι λεει ο κατασκευαστης και αλλο τι γινεται στη πραξη. Το χ3 ειναι ενας κανονας που απλα ισχυει απο χρονια, σε σημαινει οτι δεν μπορεις να τον παρεμβεις ομως. Αλλοιμονο. Τωρα αν υπαρχουν και κατασκευαστες που σου δινουν απευθειας πιο λιγο, δε τρεχει και τπτ. Προς καλυτερο ειναι ολα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και κατι τελευταιο..τωρα που το εβαλα στα 1600 χρειαζεται μηπως και καποια αλλη ρυθμιση σε καποια συχνοτητα του επεξεργαστη??μπορει να ειναι και πατατα αυτο που ρωτησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...