Προς το περιεχόμενο

Ανεμιστήρας Κουτιού/Τοποθέτηση


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, πριν λίγο παρέλαβα έναν ανεμιστήρα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806551

 και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να τον βάλω στα πλάγια ή πίσω . Δεν έχω κάποιον άλλον αυτή την στιγμή πάνω στο κουτί , αλλά και πως είναι καλύτερα να τον βάλω, κανονικά ή ανάποδα? Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σ προτεινα να παρεις και αλλον εναν να βαλεις μπροστα για να μπαινει κρυος αερας μεσα στο pc.ερχονται ζεστες οποτε καλυτερα να εισαι ετοιμος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο να βγάζει τον θερμό αέρα, δεν έχει και πολύ νόημα.

 

Πρέπει να μπει κι ένας μπροστά σίγουρα, για στοιχειώδες flow και ανανέωση του αέρα στο εσωτερικό του κουτιού.

 

Όπως λέει κι ο προλαλήσας, έρχονται ζέστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο θα αξίζει στο συγκεκριμένο κουτί που έχω :http://www.emarket.gr/item.php?id=34251061

 Έχετε να προτείνετε κανένα ανεμιστήρα για μπροστά ? Σχετικά οικονομικό όμως(κοντά στα 5 ευρό δηλαδή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα το συνδέσω με ρεύμα από τροφοδοτικό ? δεν νομίζω να έχει άλλη θύρα η μητρική μου, μόνο ένα 3pin είχε. το κουτί είναι οκ ? εννοώ θα κάνει δουλεία ? Γιατί αρκετά κλειστό μου φαίνεται μπροστά. Σκεφτόμουν για το xilence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα το συνδέσω με ρεύμα από τροφοδοτικό ? δεν νομίζω να έχει άλλη θύρα η μητρική μου, μόνο ένα 3pin είχε. το κουτί είναι οκ ? εννοώ θα κάνει δουλεία ? Γιατί αρκετά κλειστό μου φαίνεται μπροστά. Σκεφτόμουν για το xilence

αν μπει πανω στο τροφοδοτικο φροντισε να μην ειναι πολλων στροφων και σου παρει τα αυτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί αυτό δεν παίρνει 120mm ανεμιστήρες μπροστά. 

Μονάχα (2x) 8άρηδες.

Επίσης η ροή του ανεμιστήρα θα είναι ελάχιστη, μιας και δεν υπάρχει ίχνος διάτρησης στο μπροστινό μέρος για να εξασφαλιστεί εισροή του αέρα.

Το μόνο που θα καταφέρει είναι να προσθέσει θόρυβο.

Ναι τροφοδοσία θα πάρεις από το τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι να μη προσθέσεις τίποτα άλλο πέρα από τον 80/92mm ανεμιστήρα πίσω.

Αν είσαι τυπικός με το καθάρισμα & τη συντήρηση του εσωτερικού δε θα έχεις πρόβλημα.



Μέχρι €5 αυτός είναι αρκετά ήσυχος και καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κείμενο της αγγελίας που είναι στο link που παρέθεσε ο ενδιαφερόμενος, αναφέρει: 12cm front fan.

 

Αν είναι λάθος, πάσο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...