Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με toshiba a100-811, δεν ανοίγει μετά απο ξεβίδωμα


pappous12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Έχω το συγκεκριμένο laptop και το ξεβίδωσα τελείως προσπαθώντας να το ανοίξω για να το καθαρίσω αλλά τελικά δεν το έκανα γιατί είδα ότι ήταν "μανίκι" για τις γνώσεις μου και απλά το ξαναβίδωσα. Τώρα όμως δεν ανοίγει καθόλου! Ανάβει το λαμπάκι όταν πατάω on, ο ανεμηστήρας παίρνει μπρος αλλά η οθόνη δεν ανάβει και τα ηχεία δεν βγάζουν ήχο (ότι δηλαδή συνδέθηκε στα windows). Τι μπορεί να έχει συμβεί; Παίζει κάποια βίδα να έκανε κάτι στο laptop? Επίσης δοκίμασα να τον ανοίξω χωρίς τις ram μπας και μου κάνει κάποιο θόρυβο, τουλάχιστον να δω άμα λειτουργεί! και τίποτα.... please σώστε με Χ_Χ
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, ξεβίδωσα όλες τι βίδες πού έχει από κάτω το laptop και το μόνο πού έβγαλα αφού είχε το πρόβλημα ήταν οι ram. δεν έβγαλα καμία άλλη βίδα ούτε αποσύνδεσα κάποιο καλώδιο. γι' αυτό δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. στην ουσία δεν έβγαλα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα το παρακάτω σάιτ για το πως να αφαιρείς σωστά

Link.png Site: http://www.laptopinventory.com/Repair_Videos.php">http://www.laptopinventory.com/Repair_Videos.php

εκεί θα βρείς σίγουρα το laptop σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ανοίξω τελείως δηλαδή; δεν είμαι σίγουρος ότι μετά από το συμβάν τα "χέρια" μου είναι τα καλύτερα... θα το ψάξω πάντως. σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ανοίξω τελείως δηλαδή; δεν είμαι σίγουρος ότι μετά από το συμβάν τα "χέρια" μου είναι τα καλύτερα... θα το ψάξω πάντως. σε ευχαριστώ.

αν φοβάσαι βάλε κάποιον αλλο πιο έμπειρο να στο κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ρισκάρω όσο βλέπω ότι μπορώ. παίζει να έχει βγει έτσι όπως το ξεβίδωσα κανένα καλώδιο της οθόνης;

δεν έχει video για το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά για άλλο. νομίζω όμως πως είναι παρόμοιο...



εντάξει λύθηκε το πρόβλημα. άλλαξα θέση τα ram modules και άνοιξε. σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί έκανες το  λάθος

αν έχει δυο μνήμες βγάλτες και της 2 και βάλε την μία και αναψέ τον και όταν δουλέψει(μπεί στα windows) βάλε και την άλλη και κάνε επανεκκίνηση.

και θα είσαι κομπλέ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...