Προς το περιεχόμενο

Alcohol is free


Timonkaipumpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το πρώτο μου topic στο Μπλα-Μπλα... 

 

 

Λεπόν.. Alcohol is free. 

 

Δεν μου αρέσει ο θεσμός της γιουρο βύζιον. Όμως, φέτος, μετά από 20+ χρόνια... θαρρώ ότι πρώτη φορά στέλνουμε σοβαρό τραγούδι. 

 

Με τσαγανό, ωραίους στίχους (μεθύσι με αμάξι στην Εγναντίας), ωραίο ρυθμό, ωραία ενορχήστρωση, χωρίς άκριτες μιμήσεις εισαγόμενων προτύπων (μία χαρά το ska με τον μπαγλαμά) και up tempo!

 

 

Πώς το βλέπετε οι λοιποί; 



Και το official video

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ωρέ εν Κρίσνα αδερφέ gigisoni;

 

 

Το ska θέμα περνάει σε νότιους... είναι διακοποφάση... λέει για alcohol is freeeeeeee... greece, beach, sun, sex etc...

 

Χώρια ότι το άσμα είναι ανεβαστικό για σφηνακοκαταστάσεις... νομίζω. 



Plus και το θέμα με τον κάβο Κέρκυρας που έχει ψιλο-παίξει σε Αγγλία...

 



Και σε σύγκριση με SAGAPO, π@π@ρίζου και λοιπά σκουπίδια... αυτό τουλάχιστον έχει έναν τιμημένο, international, ρυθμό. 

 

 



 

 

Plus... αυτό το άσμα περιγράφει μία κλασική εμπειρία Θες/νίκης...

 

 

 

Πιώμα και βόλτες.

 

 

Και με έναν ρυθμό κάργα για πιώματα και βόλτες.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη σου...

Δική μου γνώμη που δεν το ακούω συνέχεια στα ραδιόφωνα και στις τηλεοράσεις και δεν το έχει συνηθίσει τ'αυτί μου, είναι ότι είναι για τα σκουπίδια. Όχι ότι τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού είναι διαμάντια, αλλά λέμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι πέρασαν μόνο Κεντρικο-Βορειο-Ευρωπαϊκές χώρες και οι Νότιες-Βαλκάνιες πήραν τα @@ μου λέει αρκετά. Δεν λέω ότι έπρεπε να περάσει ντε και καλά η Κύπρος αλλά οι αστροναύτες και η Ανούκ ούτε καν για τελικό. Πέρασαν όμως. Και μετά λένε που μόνιμα παίρνει 12 η Κύπρος από μας και εμείς από αυτούς.

 

Πλέον έχει γίνει ένα στανταράκι. Βόρειοι vs πρώην-USSR vs Ανατολία και οι υπόλοιποι περιμένουμε κανά 5ράκι στην καλύτερη.

 

Όπως και να'χει το τραγουδάκι είναι αρκετά καλό άσχετα αν θα πάει καλά (πιστεύω θα ψηφιστεί και ας υπάρχει η όλη έχθρα γιατί περνάνε τέτοιοι ήχοι στην Ευρώπη).

 

Περιμένω πως και πως να δω live Ρουμανία... Θέα ο άτιμος, θεά!

 

http://www.youtube.com/watch?v=mP64EspF0E8

 

Υ.Γ. χμμμ τώρα είδα τα στριγκάκια, δεν το είχα παρατηρήσει πιο πριν... Αντέξτε να ακούσετε μέχρι το 0:40

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έτσι όπως είναι το κλίμα στην Eurovision φέτος, η καλύτερη επιλογή ήταν η Θ. Απέργη! Αλλά όπως πάντα μας τρώει η "εθνική υπερηφάνεια" και καταλήγουμε σε μουστάκια, φουστανέλες κλπ.

 

:P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει το τραγουδακι , ζωντανια , ρυθμος, χωρις να με συγκλονιζει κιολας.Μου αρεσει περισσοτερο αυτη η συνεργασια του Αγαθωνα με νεα παιδια αν και ειμαι σιγουρος , στην Ελλαδα ειμαστε,οτι η γκρινια και οι κακιουλες δεν θα ελειψαν. :-)

Και κανονικα επρεπε να πηγαινουμε στην ev με δημοτικα  νησιωτικα ρεμπετικα 

 



 

 

 

Kαι αυτο ειναι ωραιο !



Έτσι όπως είναι το κλίμα στην Eurovision φέτος, η καλύτερη επιλογή ήταν η Θ. Απέργη! Αλλά όπως πάντα μας τρώει η "εθνική υπερηφάνεια" και καταλήγουμε σε μουστάκια, φουστανέλες κλπ.

 

 

Moυ αρεσε το οπως παντα. :lol: .Με Ρουβα, Παπαριζου ,Σαρμπελ , Καλομοιρα παιζαμε.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιττο να σας πω οτι το εχω ερωτευτει το τραγουδακι. Το εχω λιωσει τις τελευταιες μερες (όταν και το ανακαλυψα).

Ωραιοι στιχοι, ωραιος ρυθμος και μουσική, πολλα οργανα ομορφα συνδυασμενα.

 

Μ αρεσει γιατι δεν ειναι σαν τα αλλα τραγουδια "κονσερβα" που εχουμε στειλει, που μοιαζουν να εχουν βγει απο την "μαζικη παραγωγη", για μαζικη καταναλωση. Τα παιδια εχουν βαλει μερακι στο τραγουδι, εχουν ασχοληθει. Η παρουσια του αγαθωνα το ανεβαζει κι αλλο.

Και απ οσο ξερω, αρχικα δεν προοριζοταν για τη eurovision. Στη συνεχεια τους προεκυψε.

 

Τωρα το αν θα περασει ή οχι, ή το ποια θεση θα παρει στον τελικο, δεν λεει κατι για την αξια του. Αφου ολοι ξερουμε με ποια κριτηρια δινονται οι βαθμοι.

 

Edit: ωραιο και το τραγουδι της Θωμαης Απεργη (τωρα το ακουσα :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live η Απέργη ακουγόταν σαν να βιάζουν μια γάτα με σκουριασμένο δρεπάνι όμως. Χώρια ότι τα πανάσχημα ψεύτικα δόντια της απλά θα τύφλωναν τον κόσμο και θα νόμιζες ότι έσκασαν οι MIB και σου έσβησαν την μνήμη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως φέτος ακούγοντας όλες τις συμμετοχές, δεν πέτυχα κάτι εντυπωσιακά ενδιαφέρον (όπως το περσινό που κέρδισε ας πούμε) από καμια χώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως είναι το κλίμα στην Eurovision φέτος,

 

 

 

 

 

Ετσι οπως ειναι το κλιμα στην Ε.Ε και φετος , περιμενοντας τον τουρισμο να ανακαμψουμε καπως  ,καλυτερα που στειλαμε το τρελιαρικο καλοκαιρινο τραγουδακι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...