Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή παραθύρου σε κουτί corsair 600T (mesh side panel)


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε λίγο αργά η ιδέα αλλά είναι κατάλληλο το φόρουμ λόγω ονόματος (insomnia)

 

Στο θέμα μας..

 

Έχω το κουτάκι Corsair 600T το οποίο μου είχε έρθει με Mesh Side Panel πάνω στο οποίο μπαίνουν ανεμιστήρες (4).Εγώ θα ήθελα να του βάλω παράθυρο αλλά δεν γνωρίζω το καλύτερο υλικό (ίσως είναι το πλεξιγκλάς).Μπορείτε να δείτε και στις εικόνες παρακάτω πως ακριβώς παίζει η κατάσταση.

 

Βασικά θέλω να παώ σε κάποιο μαγαζί και να τους πω θέλω ένα κομμάτι πλέξι τόσο επί τόσο με 6 τρύπες να πάρω και βιδούλες ίσιες με παξιμαδάκια και να το στηρίξω από την πίσω μερία για να μην φαίνεται μπροστά.

 

Τι λέτε το σκέφτηκα σωστά;

 

Παραθέτω λινκ από σαιτ που έχουν το κουτί μου (γιατί δεν έχω καλή κάμερα)

 

http://www.corsair.com/blog/Installing-Graphite-Series-600T-Side-Panel-with-Windowed-and-Mesh-Inserts/

 

Στο STEP 6 είναι ακριβώς όπως είναι το side panel μου τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι plexiglass το καλύτερο υλικό!!! απλά πάρε και το πορτάκι για να σου κάνει και τις καμπυλες..να σου κουμπώσει ακριβώς...

Ξέρεις κάνα τέτοιο μαγαζί;Και ξέρεις μήπως τι κόστος έχει για να κάνει και τρύπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν αγοραζεις κατευθειαν το side panel να μην τρεχεις περα δωθε για plexiglass,βιδες κτλ;

 

Απο την στιγμη που δεν θες full plexi δεν εχεις λογο να ψαχνεις για custom λυσεις νομιζω..

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν αγοραζεις κατευθειαν το side panel να μην τρεχεις περα δωθε για plexiglass,βιδες κτλ;

 

Απο την στιγμη που δεν θες full plexi δεν εχεις λογο να ψαχνεις για custom λυσεις νομιζω..

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Γιατί έχει 41 εύρω και δεν είναι διαθέσιμο.Εμένα ποιάνουν τα χέρια μου γενικά και μου αρέσει να φτιάχνω κάτι τέτοια μόνος.. :-)

 

http://www.skroutz.gr/c/681/aksesouar-case.html?keyphrase=600t+side+panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε ένα μέιλ στην corsair βρε καμάρι μου και πες τους ότι θες μόνο το πλέξι για να το βάλεις στο κουτί.

Περίμενε απάντηση....

 

 

Ο νοών νοείτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε ένα μέιλ στην corsair βρε καμάρι μου και πες τους ότι θες μόνο το πλέξι για να το βάλεις στο κουτί.

Περίμενε απάντηση....

 

 

Ο νοών νοείτω...

Θα στείλω το mail ,αλλά το "περίμενε απάντηση...." είναι ειρωνικό; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...