Προς το περιεχόμενο

Γλώσσες προγραμματισμού τι είναι και τι κάνουμε με αυτές ;


kmservice.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μόνο μια συμβουλή θα σου δώσω. Καλή η προσπάθεια σου, αλλά αν θες να κανείς κάτι τέτοιο καν το σωστά και μη το βιάζεις να βγει "όπως-όπως" και να το διορθώνεις μετά. Το να βάζεις μη-τεχνικό άρθρο με θέμα τον προγραμματισμό στο συγκεκριμένο section, είναι σαν να πετάς στην αρένα με τους λύκους τον παγκόσμιο πρωταθλητή αρνιών για να δεις πόσο καλά θα τα πάει.

 

ΥΓ: Το να μιλάς στον πληθυντικό σε ένα φόρουμ το θεωρώ αγένεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο μια συμβουλή θα σου δώσω. Καλή η προσπάθεια σου, αλλά αν θες να κανείς κάτι τέτοιο καν το σωστά και μη το βιάζεις να βγει "όπως-όπως" και να το διορθώνεις μετά. Το να βάζεις μη-τεχνικό άρθρο με θέμα τον προγραμματισμό στο συγκεκριμένο section, είναι σαν να πετάς στην αρένα με τους λύκους τον παγκόσμιο πρωταθλητή αρνιών για να δεις πόσο καλά θα τα πάει.

 

ΥΓ: Το να μιλάς στον πληθυντικό σε ένα φόρουμ το θεωρώ αγένεια.

Συμφωνώ απόλυτα και αναγνωρίζω το λάθος μου και ζητώ συγνώμη για το όπως όπως αλλά όλοι άνθρωποι είμαστε και μαθαίνουμε από τα λάθη μας αρκεί να τα αναγνωρίζουμε ο σκοπός μου ήταν η βοήθεια προς άλλους και όχι η λάθος πληροφόρηση ή παραπληροφόρηση.

 

Όσο για τον πληθυντικό τον έχω από μικρός προς σεβασμό στον συνομιλητή μου δεν έχω σκοπό να προσβάλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way...

 

Να φανταστώ ότι μερικά από τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως που κάνουν python ως εισαγωγικό μάθημα στον προγραμματισμό έχουν λάθος και θα έπρεπε να ξεκινάνε με Pascal; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way...

 

Να φανταστώ ότι μερικά από τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως που κάνουν python ως εισαγωγικό μάθημα στον προγραμματισμό έχουν λάθος και θα έπρεπε να ξεκινάνε με Pascal;

ήθελα να κατεβάσω το επίπεδο των πανεπιστήμιων γι αυτό το έκανα σε επίπεδο ΕΠΑΛ ;)

 

αλλά εντάξει γνώμες είναι αυτές τι python τι pascal το θέμα είναι να ξεκινήσει κάποιος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ αναγνώστη όταν κάποιος θέλει να ξεκινήσει κάτι με την αποθάρρυνση δεν βγαίνει κάτι μπορεί κάποιος να ψάχνει τα βασικά σε ελληνικά ή να αγοράσει από βιβλιοπωλεία κάποια εκπεδευτικά μετά θα αναγκαστεί θέλει δεν θέλει να προχωρήσει σε ανώτερο επίπεδο σε κάποιο βιβλίο στα αγγλικά ή να μάθει αγγλικά εάν το θέλει

Και τα δικά μου μηνύματα πολλές φορές δεν έχουν καλή σύνταξη οπότε δεν είμαι ο πιο αρμόδιος για να στην πω αλλά δεν έγραψες τα βασικά. Δεν έγραψες τίποτα. Ένα post χωρίς συνοχή και που δεν εξηγεί τίποτα απλά πετάει 5 αφηρημένες έννοιες.

 

Με τι θα θέλατε να ξεκινήσει ένα αρχάριο άτομο με python ; δεν είναι όλα τα μυαλά ίδια ξέρετε

Ναι. Να ξεκινήσει με python. Η pascal είναι άχρηστη γλώσσα που κάποτε είχε μόνο διδακτικό ενδιαφέρον και εδώ και πολλά χρόνια δεν έχει ούτε αυτό. Θα βρεις μάλιστα πολλούς καθηγητές να λένε ότι όχι μόνο δεν είναι καλή αλλά και σου διδάσκει κακές πρακτικές. Αυτός που έγραψε το blog python 4 kids το έκανε για το παιδί του και το blog απευθύνεται σε παιδιά 8 χρόνων και πάνω. Αν το μέσο 8χρονο παιδί μπορεί να διδαχθεί python, νομίζω πως μπορεί και ο 15χρονος που ξεκινά τώρα (για φοιτητή 18+ δεν μιλάω καν) άσχετα με το πόσο μυαλό είναι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το γνωρίζω αυτό και συγνώμη όπως το έγραψα άλλο ήθελα να διατυπώσω αλλά από βιασύνη δεν μου βγήκε

 

 

------------------------------------------

 

Ευχαριστώ όλους σας για τα σχόλια σας εδώ είμαι για ότι διορθώσεις που δεν εντόπισα ή διευκρινήσεις

 

Aπο μενα no prob. Απλα επειδη ξερω σιγουρα οτι δεν θεωρουν την html γλωσσα προγραμματισμου για αυτο στο εγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...