Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia X10i


johnnytequila

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα μου με το κινητό είναι πολύπλοκο και θα το πάρω απο την αρχή.Το κινητό δούλευε μια χαρά για 2 χρόνια όμως άρχισε να φθείρεται η μπαταρία του δηλαδή αμα χρεισιμοποιούσες το ίντερνετ πάνω απο 5-7 ώρες δεν κρατούσε.Οπότε αγοράζει η αδερφή μου μια απο το ίντερνετ η οποία δεν είναι γνήσια.Παρ'όλα αυτά το κινητό εξακολουθεί να κάνει το ίδιο.Αλλά αν ήταν μόνο αυτό θα έλεγα οτι φταίει η μπαταρία.Όμως το κινητό αν το βάλεις να φορτίσει θα φτάσει μέχρι ένα σημείο και μετά θα αρχίσει να φορτίζει ανάποδα.Δηλαδή να πέφτει.Ή άλλες φορές με το που το βάζεις να φορτίσει αυτό ξεφορτίζει κατευθείαν.Πρόσφατα το άφησα να φτάσει στο 0% έτσι ώστε να το ξαναφορτίσω απο την αρχή.Όταν το έβαλα να φορτίσει αναβόσβηνε το κόκκινο λαμπάκι και δεν φόρτιζε.Το άφησα μερικές μέρες και προσπάθησα ξανά και τότε φόρτισε.Το ξαναπαθαίνει και έκτοτε δεν ξαναφόρτισε ποτέ.Επίσης μια φόρα που το έβαλα να φορτίσει μετά το δεύτερο Blackout μου έδειχνε οτι έχει φορτίσει 100% και μόλις το άνοιξα ήταν κλασσικά στο 0%.Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω..Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

*Υ.Γ. Το έχω φορτίσει με 2 διαφορετικούς φορτιστές και στον υπολογιστή και σε όλες τις πρίζες του σπιτιού μου και κάνει το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, έχει μειωθεί η ζωή της μπαταρίας. ή να πάρεις καινούργια μπαταρία (λίγο θα σου κοστίσει), ή να το πετάξεις στα σκουπίδια και να πάρεις καινούργιο γιατί είναι χαμένη υπόθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, έχει μειωθεί η ζωή της μπαταρίας. ή να πάρεις καινούργια μπαταρία (λίγο θα σου κοστίσει), ή να το πετάξεις στα σκουπίδια και να πάρεις καινούργιο γιατί είναι χαμένη υπόθεση

ma einai kainourgia..diladi exei 1 xrono to polu panw.. kai apo tin prwti mera to ekane auto .. to piga se magazi kai eipan oti isws exei parei ugrasia i plaketa.. ti skata kanw an parei i plaketa ugrasia ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...