Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο presario cq71


gvarel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τροφοδοτικο απο το laptop μου δεν βγαζει ρεύμα. Αγορασα ένα universal 19 volt 90 watt και επηδεί το καλώδιο δεν ταιριάζει το έκοψα για να το προσαρμόσω με το παλιό. Διαπίστωσα όμως ότι το παλιό έχει 3 καλώδια (το ενα είναι το απο έξω του βισματος το άλλο το εσωτερικό του βίσματος και το τρίτο και λεπτότερο το καρφάκι μέσα). Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτά τα τρία και εαν μπορεί να γίνει η προσαρμογεί με τα δύο καλώδια του universal.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο απο το laptop μου δεν βγαζει ρεύμα. Αγορασα ένα universal 19 volt 90 watt και επηδεί το καλώδιο δεν ταιριάζει το έκοψα για να το προσαρμόσω με το παλιό. Διαπίστωσα όμως ότι το παλιό έχει 3 καλώδια (το ενα είναι το απο έξω του βισματος το άλλο το εσωτερικό του βίσματος και το τρίτο και λεπτότερο το καρφάκι μέσα). Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτά τα τρία και εαν μπορεί να γίνει η προσαρμογεί με τα δύο καλώδια του universal.

πρώτη λ@λ@κια που έκανες είναι οτι χάλασες και τα 2 τροφοδοτικά.

Δεν το πάς καλύτερα σε ηλεκτρονικό να στο "μοντάρει" αν γίνεται βέβαια μετά την εγχείρηση που έκανες.

για ανέβασε καμμιά φωτό να το δούμε(και απο τους 2 "τραυματίες") :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει παρα πολλες φορες. Το τροφοδοτικο το μανισιο δεν δουλευει το μετρησα με πολυμετρο το δευτερο δεν επαθε τιποτα. Αυτο που εκανα πρωτη σου φορα το ακουσες; Τελος παντων η ερωτηση μου ειναι εαν γνωριζει καποιος γιατι υπαρχουν τρια καλωδια και στο συγκεκριμενο λαπτοπ στο θηλυκο βισμα ποιο ειναι το θετικο και πιο το αρνητικο,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...