Προς το περιεχόμενο

Samsung: Προς τα 10 εκατομμύρια πωλήσεις το Galaxy S4 σε 1 μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραίο αυτο το οχταπύρηνο κινητό που τελικά ο οχταπύρηνος ήταν 2 τετραπύρηνοι και που στο τέλος δεν βγήκε ποτέ με οχταπύρηνο. Α συγγνώμη στο Αφγανιστάν και στο Κογκό που δεν έχουν lte θα χαρούν οχτώ πυρήνες που στην πραγματικότητα δεν είναι οχτώ....

Το εκανε για καλυτερη αυτονομια αλλα να εισαι βεβαιος συντομα καποιος στο XDA θα καταφερει να τρεξει και τους 8 πυρηνες,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εκανε για καλυτερη αυτονομια αλλα να εισαι βεβαιος συντομα καποιος στο XDA θα καταφερει να τρεξει και τους 8 πυρηνες,

Δεν εξετάζουμε τί κάνει κάποιος στο xda. Κοιτάμε τι κάνει από τη μάνα του το κινητο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξετάζουμε τί κάνει κάποιος στο xda. Κοιτάμε τι κάνει από τη μάνα του το κινητο.

H μαμα εταιρεια μια χαρα συσκευη εβγαλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά... Αλλά αν δεν οργανωθούμε ως καταναλωτές, θα «θα; τι θα;». Μας πουλάνε συσκευές των 700 που κάνουν ότι κάνει μια των 350. Η οικονομική επανάσταση ξεκινάει από τον καταναλωτή. Η υγιής οικονομία είναι η κατανάλωση, όχι η αποταμίευση-συσσώρευση πλούτου. Ναι, να αγοράσω, να σε στηρίξω... Μη με "πηδάς" όμως... Όπα! Και δεν είμαστε μόνοι μας στην Ευρώπη... Συμπάσχουν κι άλλες χώρες. Όσες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονεσανε τα ματακια μου με μερικα post που διαβασα.

 

FACTS:

 

1) Το S4 εχει αρκετες βελτιωσεις σε σχεση με το S3.

Οθονη, καμερα, IR port, 2gb ram, μπαταρια. Τι περιμενατε δηλαδη μετα απο 1 χρονο; Να κανει και καφε;

 

2) Πλαστικο vs αλουμινιο. Κατ'αρχας ειναι πολυκαρβονικο.

 

Ειναι γεγονος πως ολα τα κινητα με αλουμινιο γρατζουνιουνται πιο ευκολα.

Επισης γεγονος ειναι οτι τυχον γρατζουνιες στο πλαστικο τις ξεπερνας αλλαζοντας μονο το καπακι.

 

Εχω και αλουμινενιο και 'πλαστικο' κινητο. Στο πλαστικο αλλαξα το Housing μετα απο 1 χρονο και ειναι καινουργιο (Neo V) και στο αλλο τις εχω τις γρατζουνιες και τις χαιρομαι (iphone4)

 

Οποτε να την βρασω την εμφανιση του One αν ειναι να το εχω σε θηκη.

 

3) Τιμη των high end κινητων

 

Δε σας ακουω να γκρινιαζετε για την τιμη των Ferrari/Porsche κλπ, οταν παιρνεις bleeding edge τεχνολογια, θα πληρωσεις.

 

Αλλιως, S3 στα 350€, ΜΙΑ ΧΑΡΑ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κάνετε έτσι ρε παιδιά, android έχει μέσα το κινητό...

 

Ο,τι κάνουν τα υπόλοιπα κινητά με android κάνει και αυτό, τίποτα παραπάνω.

 

Ακούω συγκρίσεις με ferarri και porche... και σκέφτομαι "κοίτα να δεις ρε φίλε τελικά το πλυντήριο  η κουζίνα, το ψυγείο και το μίξερ που αγόρασα από την sasmsung, είναι πολύ μπροστά"

 

Πολυ παραμύθι τελικά τρώμε ως καταναλωτες.Μερικοι μασουλανε κουτοχορτο, άλλοι το καταπίνουν και αμασιτο για καλύτερα αποτελεσματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή τη στιγμή με το android και amd opteron quad socket x quad core cpus να βάλουν το ίδιο θα κάνει,απο εκεί και πέρα παίζουν ρόλο κάμερα,οθόνη και άλλες λειτουργίες.

όμως όταν θες το high end το πληρώνεις ρε φίλε όπως και να το κάνουμε αλλιώς αν είσαι καταναλωτής που κοιτάει το συμφέρον του παίρνεις ένα το πολύ με 200 ευρώ και κάνεις την δουλειά σου σαν άρχοντας που για μένα δεν αξίζει παραπάνω ένα "κινητό" γιατί είναι ένα κινητό και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε εμπεδώσει...εσείς που παίρνετε κινητό των 200 είστε ψαγμένοι καταναλωτές και οι άλλοι που παίρνουν των 600 είναι πρόβατα.

Μπορούμε τώρα να επιστρέψουμε στον τίτλο του thread :

"Προς τα 10 εκατομμύρια πωλήσεις το Galaxy S4 σε 1 μήνα"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάτε καλά ; κάνει ακριβώς ότι κάνει καλα το Galaxy S 3 αλλα το κάνει λίγο καλύτερα. Ηρεμήστε πάλι μονόδρομος είναι το 4 . Οτι καλύτερο κυκλοφορεί αυτη τη στιγμή.

 

Ο ανταγωνισμός πάλι πολυ πισω. Παντόφλα έβγαλε η htc και παλι.

 

Το παν είναι μικρό μέγεθος με πολυ δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποια ειναι η γνώμη σας? Μαυρο η ασπρο?

 

Μαύρο για μένα. Γενικά το κινητό από κοντά είναι πολύ ωραίο κι ας λένε ο,τι θέλουν. Δεν είχα Samsung ποτέ αλλά σιγά μην γίνω hater.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε εμπεδώσει...εσείς που παίρνετε κινητό των 200 είστε ψαγμένοι καταναλωτές και οι άλλοι που παίρνουν των 600 είναι πρόβατα.

Μπορούμε τώρα να επιστρέψουμε στον τίτλο του thread :

"Προς τα 10 εκατομμύρια πωλήσεις το Galaxy S4 σε 1 μήνα"

Όντως, άλλαξε η ζωή μου με αυτή την είδηση...

Πολύ αίμα στα πατώματα, η είδηση αφορά πωλήσεις κινητού ή μήπως πήραμε την Πόλη και δεν το κατάλαβα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονεσανε τα ματακια μου με μερικα post που διαβασα.

 

FACTS:

 

1) Το S4 εχει αρκετες βελτιωσεις σε σχεση με το S3.

Οθονη, καμερα, IR port, 2gb ram, μπαταρια. Τι περιμενατε δηλαδη μετα απο 1 χρονο; Να κανει και καφε;

 

2) Πλαστικο vs αλουμινιο. Κατ'αρχας ειναι πολυκαρβονικο.

 

Ειναι γεγονος πως ολα τα κινητα με αλουμινιο γρατζουνιουνται πιο ευκολα.

Επισης γεγονος ειναι οτι τυχον γρατζουνιες στο πλαστικο τις ξεπερνας αλλαζοντας μονο το καπακι.

 

Εχω και αλουμινενιο και 'πλαστικο' κινητο. Στο πλαστικο αλλαξα το Housing μετα απο 1 χρονο και ειναι καινουργιο (Neo V) και στο αλλο τις εχω τις γρατζουνιες και τις χαιρομαι (iphone4)

 

Οποτε να την βρασω την εμφανιση του One αν ειναι να το εχω σε θηκη.

 

3) Τιμη των high end κινητων

 

Δε σας ακουω να γκρινιαζετε για την τιμη των Ferrari/Porsche κλπ, οταν παιρνεις bleeding edge τεχνολογια, θα πληρωσεις.

 

Αλλιως, S3 στα 350€, ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Το iphone4 δεν έχει αλουμίνιο στην πλάτη, αλλά γυαλί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μαμα εταιρεια μια χαρα συσκευη εβγαλε 

πόσες φορές πρέπει να το πώ δηλαδή για να το εμπεδώσετε; 

Εκανε ή δεν έκανε παραπλανητική διαφήμιση με τον οχταπύρηνο;

Δημιούργησε ντόρο γύρω από τον οχταπύρηνο και μετά με μια απλή ανακοινωσούλα μας είπε για τον τετραπύρηνο και το lte; Μη λέμε ότι θέλουμε. 

Η αλήθεια είναι ότι το s4 είναι μια χαρά κινητό και θα ήταν κάτι το ουάου αν δεν υπήρχε το s3. Εφόσον υπάρχει το s3 είναι απλά μια μικρή αναβάθμιση. Οποιος είναι για κινητό και θέλει samsung το s3 είναι μια χαρά ( αν σκέφτεται και τα λεφτά ). 

Τώρα κάτι air gestures και facial recognitions είναι καθρεφτάκια για ιθαγενείς. Ολοι το ξέρετε και όλοι θα τα απενεργοποιήσετε γιατί όλα αυτά ρουφάνε μπαταρία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...