Προς το περιεχόμενο

lenovo ideapad y580 VS dell inspiron 15r se 7520


voutiratos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα δυο παραπανω μοντέλα.Λάβετε υπ'οψην τις εκδόσεις με τους i7 επεξεργαστές.Ποιο θα επιλεγατε?

 

http://www.pcmag.com/products/compare/1565?ids=301991,302882

 

Θα έλεγα δυναμη εναντιον σχεδιασμού...

 

Επίσης έχω και καποιες αλλες απορίες...

1. Ο dell σε πολλά site αναγράφει οτι έχει msata slot σε αλλά δεν γράφει τίποτα...εφόσον είναι ίδιο σασί όλα θα διαθέτουν msata slot?

 

2. Ψάχνω να τα βρω σε καλύτερες τιμες στο εξωτερικο γτ εδώ έχουν 1000 και 1050 ευρώ αντίστοιχα...τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτή τη περιπτωση?

 

3.αν γνωρίζετε κάποιο site με καλες τιμες σ'αυτα τα μοντελα...έχω παρατηρήσει οτι απο Γερμανία είναι σχετικα καλύτερες οι τιμες, ισχυει?

 

4.αν κάποιος τα έχει χρησιμοποιήσει θα ήθελα να μάθω τι παιζει με τις θερμοκρασίες....

 

Ευχαριστώ

Μήτσος

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming κυρίως...θα ήθελα να δώσω 800 ευρω ... Το lenovo το έχω βρει μέχρι και 850 αλλά παρακατω δεν πέφτει γι αυτό ρωταω τους ειδικούς...<br><br>

 

 

Βλέπετε τπτ ύποπτο γτ απο γερμανικά δε σκαμπαζω...

 

http://www.ebay.de/itm/Lenovo-IdeaPad-Y580-i7-3630QM-8GB-1000GB-GTX660-15-6-FreeDos-B-Ware-/190841224995?pt=DE_Technik_Computer_Peripherieger%C3%A4te_Notebooks&hash=item2c6f05ff23

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα προσεξε γιατι ειναι πολυ πιθανο να εχει Γερμανικη διαταξη πληκτρολογιου.

επισης ο google chrome εχει αυτοματη μεταφραση σελιδων (αν θες να ριξεις ματια και στα ψιλα γραμματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι φαντάρος έχω πρόσβαση μονο απο κινητό...

 

Παιζει και αυτό..

http://www.amazon.de/Lenovo-IdeaPad-Notebook-3610QM-Blu-ray/dp/B0089HXI14/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1368911460&sr=8-3&keywords=ideapad+y580

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γερμανικο αμαζον δεν εχει δωρεαν μεταφορικα. πως και κοιτας μονο απο γερμανικα site? δεν ειναι απολυτο οτι εχει καλυτερες τιμες. επισης η διαταξη του πληκτρολογιου ειναι αρκετα διαφορετικη και ισως να ενοχλει γενικοτερα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει οτι οι τιμες είναι χαμηλότερες παντα σε σύγκριση με Αγγλία...δεν κοιταω Αμερική γτ δεν θέλω να μπλεξω με τελωνεια.

 

Όσο για το πληκτρολόγιο εννοείται οτι θέλω το παραδοσιακό με αγγλικούς χαρακτηρες ουτε καν ελληνικούς δεν θέλω...αυτό ψάχνω κι όλας γι αυτό ποσταρω εδώ για να ακούω τις γνώμες σας

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει οτι οι τιμες είναι χαμηλότερες παντα σε σύγκριση με Αγγλία...δεν κοιταω Αμερική γτ δεν θέλω να μπλεξω με τελωνεια.

 

Όσο για το πληκτρολόγιο εννοείται οτι θέλω το παραδοσιακό με αγγλικούς χαρακτηρες ουτε καν ελληνικούς δεν θέλω...αυτό ψάχνω κι όλας γι αυτό ποσταρω εδώ για να ακούω τις γνώμες σας

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

δεν μιλαμε για απλη διαφορα του τυπου δεν γραφει Φ διπλα στο F. αντι για Qwerty στην Γερμανια εχουν το εξης:

83pos016.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ συμφωνώ αλλά νομιζω οτι μπορείς να βρεις απο Γερμανία με αγγλικό kb.<br><br>

Για τα υπολοιπα που ρωταω αν γνωρίζετε κάτι θα ηταν πολύ χρησιμο για μένα...<br><br>

Ειδικα για το θέμα με τη δεύτερη slot για δισκο...

 

αλήθεια ποια είναι η διάφορα μεταξύ msata και του απλού δίσκου 2.5 ιντσών που έχουν όλα τα laptop?

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...