Προς το περιεχόμενο

Ποια καρτα γραφικων ειναι η καλυτερη σε αυτη την τιμη?


RoS23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Well,θα ελεγα οτι σε γενικες γραμες η VaporX overclockarεται καλυτερα απο τις Gigabyte,παρολαυτα αμα θες να πειραξεις και ρευματα στην καρτα (που δεν στο συνιστω) η Gigabyte θα ειναι πιο πανω απο την VaporX λογο οτι η Vapor κατα 80% θα εχει κλειδωμενα ρευματα.. Η καλυτερη περιπτωση ειναι αμα εβρισκες απο καπου σε καλη τιμη (κατω απο 300) την Sapphire DualX η οποια και παει πιο πανω απο τις αλλες δυο που προαναφεραμε στο απλο oc,και θα εχει κατα 90% ξεκλειδωτα ρευματα! Οσο αφορα τις αλλες δυο,δες ποσο σημαντικο ειναι για σενα το θεμα της εγγυησης,και πραξε αναλογα δλδ αν θες 3 χρονια εγγυηση πας για Gigabyte και θα εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ακουσει πως οι εκδοσεις που πρωτοβγηκαν με vaporx ηταν voltage-locked αλλα πιο μετα τις ξεκλειδωσαν μεσα στο 2013(μονο με trixx). Θα ψαξω για την dual-x και για την HIS Radeon HD 7950 IceQ X² Boost 3 GB που ακουσα οτι ειναι καλη. Για το θεμα της εγγυησης δεν εχω μεγαλο προβλημα,την εχω βρει με 2 χρονια παντως την vapor-x. Μετα Φεβρουαριο ειχα ακουσει οτι μπορουσες να πειραξεις και τα ρευματα. Ποια εκδοση εχεις?

 

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλη ειναι και η HIS,αν την βρεις. Την DualX εχω εγω,αλλες 2 εχουν 2 φιλοι μου,και αλλες 2 VaporX για αλλους φιλους μου :P Οι DualX πηγαν με το βασικο Oc 1150/1575 με ξεκλειδωτα ρευματα,και οι Vapor 1160/1500 με κλειδωμενα. Ολες απο αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ψαξω να βρω αμα ειναι καμια αλλη εκτος απο vapor-x αλλιως θα παω με αυτην και ας ελπισουμε να ειναι ξεκλειδωτα τα ρευματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη gigabyte πάντως και σε κλειδωμένα ρεύματα να πέσεις υπάρχει συγκεκριμένο bios (επισημο της gigabyte)  που περνάς και είναι ξεκλείδωτα

 

βεβαια στις gigabyte κλειδωμενα= 1.25V που ειναι αρκετα υψηλη ταση για καθημερινη χρηση , δεν υπαρχει λογος για παραπανω 

 

τωρα για κλοκαρισμα πυρηνα χωρις να κυνηγω τη τυχη μου, θα ελεγα οτι οι sapphire (vaporx συγκεκριμενα) υπερτερουν , μνημες ειναι 100% λαχειο ο,τι και να παρεις 

 

κατα τα αλλα οπως ειπωθηκε τα 3 χρονια εγγυηση ειναι μεγαλο ατου για τη gb γενικοτερα (σε νορμαλ τιμη , οχι asus) και απο προσωπικη εμπειρια ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη ψυξη της απο αποψη θορυβου κυριως (ειναι αρκετα ησυχη καρτα ο,τι κι αν κανεις)  αλλα και αποδοσης φυσικα 

 

η 7950 για τα λεφτα που κοστιζει και τη κατηγορια στην οποια την κανει η τιμη της να ανηκει ειναι "τερας" , αξιζει δηλαδη τα λεφτα της με το παραπανω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...