Προς το περιεχόμενο

Το amazon απαιτεί νούμερο τηλεφώνου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Γεια παιδιά, θέλω να κάνω μια αγορά μέσω amazon (.co.uk) και όταν πηγα για το checkout μου ζήτησε εκτός βέβαια από διεύθυνση κ ονομα, αριθμό τηλεφώνου. Δεν είναι οτι δεν ξερω αγγλικά αλλά τώρα δεν θελω να δίνω το τηλέφωνό μου οπουδήποτε. Και απ'ότι κατάλαβα δεν γίνεται να το παρακάμψω. Έχει κανει κανεις άλλος απο 'δω αγορα από amazon και να έχει δώσει το τηλ του; Τον ενοχλούσαν μετά ή ήταν οκ και απλά υπερβάλλω; Εεεευχαριστώωω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δύσκολα να σε πάρουν. Θα πρέπει να ναι κάτι πολύ ιδιαίτερο. Δεν έχω ακούσει κανέναν να του χουν τηλεφωνήσει απ το amazon.

 

edit: lol caution :)

 

edit: Εξάλλου είναι τόσο επαγγελματίες που τους έχω ικανούς να βρουν κάποιον που ξέρει ελληνικά για να σου μιλήσει αν χρειαστεί κάτι τέτοιο :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παίρνουν τηλέφωνο από το τελωνείο. Από το .com τουλάχιστον.

 

Λογικά το θέλουν για όταν φτάσει Ελλάδα άμα γίνει κάτι και δεν σε βρίσκει ο κούριερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια παιδιά, θέλω να κάνω μια αγορά μέσω amazon (.co.uk) και όταν πηγα για το checkout μου ζήτησε εκτός βέβαια από διεύθυνση κ ονομα, αριθμό τηλεφώνου. Δεν είναι οτι δεν ξερω αγγλικά αλλά τώρα δεν θελω να δίνω το τηλέφωνό μου οπουδήποτε. Και απ'ότι κατάλαβα δεν γίνεται να το παρακάμψω. Έχει κανει κανεις άλλος απο 'δω αγορα από amazon και να έχει δώσει το τηλ του; Τον ενοχλούσαν μετά ή ήταν οκ και απλά υπερβάλλω; Εεεευχαριστώωω!

 

Όπως θα κατάλαβες ήδη, μιλάμε για ΤΟ ιντερνετικό κατάστημα (εννοείται, το αγγλικό), που δεν έχει καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα της αλυσίδας.

Βέβαια, δίνοντας τα στοιχεία σου σε ένα από αυτά, τα έχουν και όλα τα υπόλοιπα της αλυσίδας, αλλά αυτό δεν πρέπει να σε φοβίζει, τουλάχιστον στο θέμα του τηλεφώνου γιατί όσα χρόνια είμαι γραμμένος στην λυσίδα αυτή ουδέποτε με κάλεσαν στο τηλέφωνο, όπως επιβεβαιώθηκε και από τους παραπάνω.

 

Προχώρα άφοβα και ,,,καλές αγορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...