Προς το περιεχόμενο

Idle θερμοκρασία 7850.


Papakaliati

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε reviews και σε διάφορα forums έχω διαβάσει ότι σε idle η κάρτα φτάνει περίπου τους 31-32 βαθμούς. Η δικιά μου είναι σταθερή στους 45-50. ( Με ανοιχτό καπάκι για να μην είναι θέμα airflow. Με κλειστό τα ίδια.) Σε full load φτανει με ενα μικρο oc (1250 μνημη 1125 core ) τους 73 max .

 

Ξέρει ότι η load θερμοκρασία είναι μια χαρά ,αλλά γιατί τόσο υψηλή η idle? Έχω windows 8 άμα έχει καμία σημασία

 

( Σε idle core 300 mhz.). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε πιο κρυο περιβαλλον εννοειται (ειδικα στα ξενα φορουμ ειναι πολυ πιθανο να μη μιλαμε για ζεστες ελλαδας)  , αλλα μπορει να ειναι και αλλες υλοποιησεις της ιδιας καρτας με καλυτερο συστημα ψυξης

 

εμενα παντως μου φαινονται λογικες οι θερμοκρασιες σου για τοση ζεστη και κλειστο σχετικα κουτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κατεβει αν ορισεις χειροκινητα τον ανεμιστηρα να ανεβασει στροφες, αλλα δεν ειναι επικινδυνη θερμοκρασια οι 50

 

οποτε μπορει ο κατασκευαστης να αφηνει να ανεβουν λιγο οι θερμοκρασιες σε ασφαλη επιπεδα  χωρις να ανεβαζει στροφες , ετσι ωστε να μη σου παιρνει τα αυτια οταν δε κανεις κατι απαιτητικο

 

οταν ζοριζεται ανεβαζει στροφες, ανεβαζει θορυβο, αλλα οπως βλεπουμε μενεις σε ασφαλεις παλι θερμοκρασιες και αυτο ειναι το πιο σημαντικο , τι γινεται οταν στρεσσαρεται η καρτα

 

δεν εχεις προβλημα, μη το σκεφτεσαι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...