Προς το περιεχόμενο

Θερμοκρασία κάρτας γραφικών


spyros__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια σημερα πηρα παστα για να αλλαξω αλλα  2 βιδες μετα το πρωτο καπακι δεν ανοιγουνε με τιποτα (δοκιμασα διαφορα κατσαβιδια), μηπως μπορω να βρω καπου καπου με τι κατσαβιδι ανοιγουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε πως ειναι δυνατον? ή δεν εχεις καταλληλο κατσαβιδι, ή εισαι 6 χρονων και δεν εχεις δυναμη. Σταυροκατσαβιδο δεν εχεις καταλληλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επειδη ειμαι και φοιτητης δεν εχω πολλα στο σπιτι μου (και τις πρωτες με μαχαιρι τις ανοιξα)... Μου εδωσε ενας φιλος μου καποια που ειχε αλλα δεν εκαναν... Θα προσπαθησω να βρω απο αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα μονο φιλε να μη καταστρεψεις τις βιδες γιατι θα μπεις σε μπελαδες. Μετα θελουν παλι σφιξιμο για να εχεις απαγωγη της θερμοτητος προς τη ψυκτρα και αμα τις καταστρεψεις και δε μπορεις να τις σφιξεις, τσαμπα κοπος. Αυτο προσεχε.

 

Αντε καλη τυχη στην αναζητηση και πες μας τι απεγινε το εγχειρημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επειδη ειμαι και φοιτητης δεν εχω πολλα στο σπιτι μου (και τις πρωτες με μαχαιρι τις ανοιξα)... Μου εδωσε ενας φιλος μου καποια που ειχε αλλα δεν εκαναν... Θα προσπαθησω να βρω απο αλλου...

 

Το πιο πιθανό είναι να έσπασες το κεφάλι της βίδας...

Ένα μικρό σταυροκατσάβιδο θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια αλλαξα παστα και η θερμοκρασια χωρις να τρεχω καποιο παιχνιδι ή προγραμμμα επεσε απο τους 69 στους 63... προς το παρον πιστευω οτι ειναι καλα!



Ακυρο... Μετα απο μιση ωρα στο ιντερνετ εφτασε τους 72...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα, οι θερμοκρασίες αυτές ήταν απο την αρχή έτσι ή κάποια μέρα άρχισε η κάρτα να ζεσταίνεται;

 

Η κανονική θερμοκρασία της κάρτας σε idle πρέπει να είναι 40-45 βαθμούς (σε κουτί χωρίς υπερβολική σκονη, χλωρίδα κτλπ...).

Έχεις κάποιο antivirus?

Τρέξε το GPUZ και δες αν κάτι απασχολεί την κάρτα σου εν ώρα idle, (core clock). Αν κάτι τέτοιο ισχύει πιθανόν να έχεις trojan που κάνει bitcoin mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια πάστα έβαλες?

Δεν πιστεύω να το γέμισες με πάστα?

Εβαλα μια manhattan που μου εδωσαν γιατι απο arctic silver δεν ειχαν καθολου...

 

Με το ανεμιστηρακι τι γινεται τωρα, ανεβαζει στροφες ή οχι οταν ζεστενεται?

Ναι κανονικα!

 

Καλησπέρα και απο μένα, οι θερμοκρασίες αυτές ήταν απο την αρχή έτσι ή κάποια μέρα άρχισε η κάρτα να ζεσταίνεται;

 

Η κανονική θερμοκρασία της κάρτας σε idle πρέπει να είναι 40-45 βαθμούς (σε κουτί χωρίς υπερβολική σκονη, χλωρίδα κτλπ...).

Έχεις κάποιο antivirus?

Τρέξε το GPUZ και δες αν κάτι απασχολεί την κάρτα σου εν ώρα idle, (core clock). Αν κάτι τέτοιο ισχύει πιθανόν να έχεις trojan που κάνει bitcoin mining.

Θα το τρεξω αλλα τωρα μου παρουσιαστηκε αλλο προβλημα... Πηγα να παιξω λιγο pro και λιγα δευτερολεπτα αφοτου ανοιγει, η οθονη πρασινιζει και μετα μου δειχνει οτι δεν εχει σημα... Αυτο εγινε τρεις φορες... Τωρα τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ άμα ανεβάζει 100 βαθμούς λογικό είναι να την κάψεις... (αν και μπορεί να φταίει το παιχνίδι σε εκείνη τη φαση ή driver)

 

Την manhattan δεν την ξέρω καθόλου...καλύτερα να βάλεις την mx-4...πάρε λιγα γρ. να βάλεις...

Ποιος στην έδωσε?

 

Ο rfc να φανταστώ ρωτούσε και πόσο της % δουλεύει το φαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...