Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με θύρα ethernet


giannis1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,η κατάσταση είναι η εξής δεν χρησιμοποιησα τον υπολογιστή της υπογραφής καθόλου τους τελευταίους 4 μήνες και σήμερα τον άνοιξα και λειτουργούσε μια χαρα απλά δεν συνδέεται στο internet δοκίμα όλες τις θύρες στο router και επίσης το δοκίμασα και με άλλους υπολογιστές οπότε το πρόβλημα δεν είναι στο router .Επίσης πέρασα και τους τελευταίους drivers της μητρικής μου και πάλι τίποτα .Αν έχεται κάποια ιδέα καλοδεχούμενη αλλιώς προτείνεται κάποια οικονομική αλλά <<τίμια>> κάρτα δικτύου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτο φιλε, η κατασταση συνδεσης κατω δεξια στην οθονη, στο δειχνει οτι ειναι οκ ή οχι. Καλωδιο αλλο δοκιμασες ειπες? Και για πιο λειτουργικο μιλαμε? Οταν το κουμπωνεις στο ρουτερ, η αναλογη θυρα ΛΑΝ του ρουτερ αναβει?

 

Για απαντησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 7 64bit έχω κάτω δεξιά δείχνει δεν υπαρχει  δίκτυο ,δοκίμασα και άλλα καλώδια και δεν ανάβει το φωτάκι του λαν....απλά δεν επικοινωνεί ρουτερ και υπολογιστής .Ο υπολογιστής δεν λειτουργούσε λόγω κεραύνου που έκαψε τις μνήμες και τις άλλαξα γίνεται να κάηκε μόνο η θύρα του ethernet και να μην έπαθε τίποτα η υπόλοιπη μητρική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια και γίνεται.αφού περνάει έστω και λίγο ρεύμα απο τα καλώδια του οτε

μπορεί να επηρέασε ακόμα και την μητρική φίλε μου

ρώτα εμένα που την πήρε μαζί με τον κεραυνό την θύρα ethernet στην μητρική μου!

και απο τότε το έβαλα στην προστασία του ups και ησύχασε το κεφάλι μου.

αγόρασα εννοείτε εσωτερική κάρτα και την κούμπωσα στην θύρα pci-e για να έχω ιντερνετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε γινονται ολα αυτα που περιγραφεις με πρωτο θυμα παντα τις ethernet. Και εγω σαν τον παγωτατζη απο πανω εχω πολλες προσωπικες ιστοριες και σε καρτες αλλα και σε switch -modem routers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε γινονται ολα αυτα που περιγραφεις με πρωτο θυμα παντα τις ethernet. Και εγω σαν τον παγωτατζη απο πανω εχω πολλες προσωπικες ιστοριες και σε καρτες αλλα και σε switch -modem routers.

είχα ενα d-link και έγινε χριστουγενιάτικο δέντρο στην κυριολεξία

πήγε πακέτο μαζί με την ethernet.

 δεν έστρωσε ποτέ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ παρήγγειλα ήδη μια κάρτα d-link και μιας και είμαστε στο θέμα στείλτε και ένα λινκ για ένα οικονομικό ups 

μέχρι πόσα χρήματα φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60? να κάνει την δουλειά του

αυτό πιστεύω θα σε καλύψει Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/391410/CyberPower-Value-SOHO-VALUE800ELCD.html">CyberPower Value SOHO VALUE800ELCD

η αυτό Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2921988/Accupower-ISY-Line-Interactive-850VA-New-Series.html">Accupower ISY Line Interactive 850VA

για το σύστημα τις υπογραφής σου είναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι 

αρκούν ενα απο τα δύο που σου παραθέτω.

υπάρχουν και ποιό καλύτερα αλλά ανεβαίνει κατά πολύ η τιμή.

για την δουλειά που το θέλεις αρκούν.

να βάλεις και την οθόνη σου στο Ups ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σ' ευχαριστώ πολύ 

μην ξεχάσεις να βάλεις στο Ups  στην θύρα rj11(adsl) το καλώδιο,έχει In και out για να είσαι καλυμμένος μην ξανά πάθεις τα ίδια με τον "flash gordon" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...