Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia S: Ξεκινάει η αναβάθμιση σε Android Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη θαλπωρή του Jelly Bean θα νοιώσουν σύντομα οι κάτοχοι του Xperia S της Sony, η αναβάθμιση του οποίου ξεκινά από σήμερα.Παρεκκλίνοντας ελάχιστα από το αρχικό χρονοδιάγραμμα που είχε θέσει και στο οποίο ανέφερε ως ημερομηνία κυκλοφορίας τον Απρίλιο, η Sony ξεκίνησε τη διάθεση της αναβάθμισης της πλατφόρμας στην έκδοση 4.1.2 λίγο μετά την κυκλοφορία της για το Xperia T.

 

Όπως αναφέρει η Sony Γαλλίας στο λογαριασμό που διατηρεί στο Twitter, η διάθεση της αναβάθμισης θα γίνει σταδιακά σε όλες τις συσκευές Xpera S ανά τον κόσμο. Στα νέα χαρακτηριστικά που φέρνει το Android Jelly Bean ξεχωρίζει το Project Butter το οποίο κάνει πολύ πιο ομαλή την ταχύτητα κατά την πλοήγηση στα μενού της πλατφόρμας. Ένα δεύτερο χαρακτηριστικό είναι το Google Now, η υπηρεσία αναζητήσεων στη μηχανή της Google με φωνητικές όμως εντολές.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: Xperia Blog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο p δουλεύει μια χαρά.

sure sure πανε στο myphone δες τι προβλήματα αρχίζει να βγάζει με τον καιρό θα σου φύγει η σιγουριά (το δείχνω και στην πράξη αν θες έχω διο p )

 

μολις το flasareis ειναι μια χαρα με την χριση αρχιζει και παρουσιάζει θεματα

λάθος ένδειξη μαπταριας

σοβαρό κόλλημα με phone.apk που φτάνει σε βαθμό να μην μπορείς να απαντάς στης κλίσεις (με restart στρώνει για λίγο)

μερικά memory leaks στο kernel

κάποια bugs του stamnia που εμφανίζονται μετά από κάνα δυο βδομάδες

κλπ κλπ έχω στείλει mail στην sony με τα bugs που βρήκαμε είπε ότι είναι ενήμερη κλπ και με το επόμενο update θα διορθώσει όσα μπορεί  (το πότε θα είναι επόμενο update όμως αφήνω στην φαντασία σας )

 

κατά τα άλλα ΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ τέλειο είναι όπως λες εσύ

 

τουλάχιστον sony τα παραδέχτηκε......

του φίλου με advance (galaxy) έχει διάφορα κουλά με την jb στείλαμε mail με logcat με ολα η απάντηση της sammy ήταν οτι έχουμε προβληματική συσκευη λόγο κακής χρήσης (ενώ forums εχουν γεμίσει απο τα posts σχετικά με τα bugs που της στείλαμε)

 

στο xperia s πάντως περιμένω σωστό απροβλημάτιστο σχετικά update καθαρά και μόνο επειδή έχει qualcomm chip

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο p δουλεύει μια χαρά.

Εμένα το jb κλείνει σήμερα ένα μήνα στο κινητό μου (Xperia p) και κάθε μέρα λαγκαρει όλο και πιο πολύ (παρόλα τα καθαρίσματα με cleaner master κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κινεζικο μου εχω jb εδω και 2 μηνες χωρις κανενα προβλημα, κινητο αγορασμενο το νοεμβρη(οταν και πρωτοβγηκε)

 

ελεος οι επωνυμες εταιρειες με τις αναβαθμισεις τους , το χουν ξεφτυλισει.

 

μια φορα την πατησα με επωνυμο (lg 2x) ποτε ξανα επωνυμο ανω των 200€ γτι ειναι πεταμενα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η jelly bean στο p τρέχει μια χαρά αν έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση. Στην αρχή που τη πέρασα πάνω από την ics, -μετά την ειδοποίηση της sony- υπήρχε όντως πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η jelly bean στο p τρέχει μια χαρά αν έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση. Στην αρχή που τη πέρασα πάνω από την ics, -μετά την ειδοποίηση της sony- υπήρχε όντως πρόβλημα

Έτσι. Πες τα εδω στους τύπους που κάνουν πως τα ξέρουν όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...