Προς το περιεχόμενο

Από τη Δευτέρα το Oppo Find 5 με τιμή €399 και δωρεάν αποστολή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις σήμερα το παρέλαβα παιδιά και έχω πάθει την πλάκα μου, το τηλέφωνο απλά τα σπάει!!!! Αν θέλετε κάνα review ή φωτογραφίες, πείτε μου.

 

BTW το Black είναι με τα 32gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα το παρέλαβα παιδιά και έχω πάθει την πλάκα μου, το τηλέφωνο απλά τα σπάει!!!! Αν θέλετε κάνα review ή φωτογραφίες, πείτε μου.

 

BTW το Black είναι με τα 32gb

 

Μ' αρέσει που ρωτάς...

 

Καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειστε καλα με 70 παραπανω περνεις xperia z και sony και αδιαβροχο και ιδια specs

Ρε φίλε είσαι καλά με 157 παραπάνω απ το z παίρνεις το one

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα το παρέλαβα παιδιά και έχω πάθει την πλάκα μου, το τηλέφωνο απλά τα σπάει!!!! Αν θέλετε κάνα review ή φωτογραφίες, πείτε μου.

 

BTW το Black είναι με τα 32gb

Αν γίνεται φίλε μου καμιά φώτο ή ότι μπορείς να κάνεις εύκολα πραγματικά θα μας βοηθούσες... Ακριβώς το ίδιο μοντέλο θέλω... Black που είναι 32GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα το παρέλαβα παιδιά και έχω πάθει την πλάκα μου, το τηλέφωνο απλά τα σπάει!!!! Αν θέλετε κάνα review ή φωτογραφίες, πείτε μου.

 

BTW το Black είναι με τα 32gb

καλως το δέχτηκες! με γεια! πες καμια πιο συγκεκριμένη γνώμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάσω μερικές φώτο και κάνα βιντεάκι... Για αρχή ομως, 1.) Η οθόνη φανταστική,(ίδιο επίπεδο με HTC ONE), ηχείο πολύ καθαρό και δυνατό, 3.) ποιότητα κατασκευής σαν το lumia 920.. λειτουργικό απίστευτο, ειδικά μολις βγει το butterfly... θα τα σπάει!!! Τα επόμενα σύντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Θα ανεβάσω μερικές φώτο και κάνα βιντεάκι... Για αρχή ομως, 1.) Η οθόνη φανταστική,(ίδιο επίπεδο με HTC ONE), ηχείο πολύ καθαρό και δυνατό, 3.) ποιότητα κατασκευής σαν το lumia 920.. λειτουργικό απίστευτο, ειδικά μολις βγει το butterfly... θα τα σπάει!!! Τα επόμενα σύντομα...</p>

 

αναμένουμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πεις και απο μπαταρια πως τα παει?? Δοκιμασες κανενα παιχνιδακι μπας και υπαρχουν κολληματα??? Πολυ καλο κινητο φαινεται,και εμενα μαρεσει παρα πολυ. Ειναι σιγουρο οτι θα παρει το επομενο update μετα το jelly bean?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν παιδιά,έχει 4 μέρες περίπου που πήρα στα χέρια μου το Find 5.

Πολύ όμορφο,πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά να πω την αλήθεια δεν έμεινα μέχρι τώρα ευχαριστημένος από το software.

Βέβαια το παλεύουν αρκετά εκεί στην oppo με τα συνεχόμενα updates,όμως κατά την γνώμη μου έχουν αρκετό δρόμο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά,έχει 4 μέρες περίπου που πήρα στα χέρια μου το Find 5.

Πολύ όμορφο,πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά να πω την αλήθεια δεν έμεινα μέχρι τώρα ευχαριστημένος από το software.

Βέβαια το παλεύουν αρκετά εκεί στην oppo με τα συνεχόμενα updates,όμως κατά την γνώμη μου έχουν αρκετό δρόμο ακόμη.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το τι δεν σου άρεσε; Με ενδιαφέρει να το αγοράσω γι'αυτό και θέλω να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερες λεπτομέρειες για το τι δεν σου άρεσε; Με ενδιαφέρει να το αγοράσω γι'αυτό και θέλω να μάθω.

Δεν μου άρεσε:

1)Το software του,Android 4.1.1 όπου είναι γεμάτο bugs.Το διορθώνουν σχεδόν κάθε εβδομάδα με συχνά updates αλλά είναι αρκετά τα θέματα που πρέπει να λύσουν κατά τη γνώμη μου(λέω  μερικά παρακάτω).Το 4.2.2 (project firefly) είπαν ότι θα το δώσουν μέχρι και τον Αύγουστο.

2)Έχει ένα μικρό θέμα με το touch.Πολλές φορές χρειάζεται να πατήσω 2 φορές για να πιάσει και ειδικά το back button.

Σήμερα βέβαια πέρασα μια beta έκδοση και το πρόβλημα φαίνεται να λύθηκε.

3)Τα widgets και τα icons της oppo μαρτυράνε το κινέζικο στοιχείο(δεν την έχουν την ζωγραφική-σχέδιο αυτοί οι Ασιάτες βρε παιδί μου).

Έβαλα Nova launcher,HD Widgets και ένα icon pack και ησύχασα.

4)Η κάμερα κι αυτή με την σειρά της την έφαγε το κακό software(κατά την άποψη μου),που αν και 13αρα δίνει φώτο σαν μια κακή 5αρα(εδώ νοστάλγησα το S3 μου με την απίστευτη,για μένα,8αρα κάμερα). Πιστεύω ότι θα διορθωθεί αρκετά κι αυτό(το πόσο δεν μπορώ να ξέρω) διότι βλέπω αλλαγές για την κάμερα στο changelog του firefly.

5)Κάτι δεν μου αρέσει στον τρόπο που διαχειρίζεται το λειτουργικό την cpu κι όποτε έχει λίγο φόρτο εργασιών τρώει ένα σκάλωμα.

Πιστεύω ότι πάλι ευθύνεται το 4.1.1 χωρίς φυσικά να βάζω το χέρι μου στην φωτιά.

Αυτά είναι τα αρνητικά μέχρι τώρα κατά την ταπεινή μου άποψη.

ΥΓ: Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο η βίντεο σαν δείγμα μια και η σύνδεση μου σέρνεται στην κυριολεξία αυτό το διάστημα (60kb download,upload...άστο καλύτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το oppo εδω και καιρο, πολυ καλη συσκευη τοσο σε χαρακτηριστικα οσο και σε ποιοτητα υλικων, με πολυ premium feel στο χερι. δεν το εχω ψαξει πολύ σε καστομ ρομ γιατι δεν εχω χρονο πολυ λογω δουλειας να ασχοληθω με τα ενδοτερα αυτου, το μονο αρνητικο που για εμενα ειναι πλεον μεγαλο θέμα ειναι η αυτονομια της μπαταριας! Μαλιστα ειναι τετοια που περναει απο το μυαλο μου να το σπρωξω συντομα και να παρω το γκαλαξι το 4, η τιμη του οποιου πέφτει γρηγορα! κατα τα άλλα υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον στο φορουμ της οππο για συνεχη βελτιωση του λογισμικου και μια κοινοτητα με συνεχη υποστηριξη απο τριτους. Με κλειστο 3G, NFC, WIFI, SYNC, ROTATION και οτι αλλο κλεινεται με την οθονη τερμα σκοτεινη θελει σιγουρα 1-2 φορες φορτηση την ημερα! ναι και δεν τρεχει τιποτα στο παρασκηνιο για να πω οτι φευγει εκει η μπαταρια . το ΑnTuTu την εθαψε την μπαταρια κανονικα! Μαλλον ειναι θεμα λογισμικου ελπιζω σε μια νεα ενημερωση..πφφφ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το oppo εδω και καιρο, πολυ καλη συσκευη τοσο σε χαρακτηριστικα οσο και σε ποιοτητα υλικων, με πολυ premium feel στο χερι. δεν το εχω ψαξει πολύ σε καστομ ρομ γιατι δεν εχω χρονο πολυ λογω δουλειας να ασχοληθω με τα ενδοτερα αυτου, το μονο αρνητικο που για εμενα ειναι πλεον μεγαλο θέμα ειναι η αυτονομια της μπαταριας! Μαλιστα ειναι τετοια που περναει απο το μυαλο μου να το σπρωξω συντομα και να παρω το γκαλαξι το 4, η τιμη του οποιου πέφτει γρηγορα! κατα τα άλλα υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον στο φορουμ της οππο για συνεχη βελτιωση του λογισμικου και μια κοινοτητα με συνεχη υποστηριξη απο τριτους. Με κλειστο 3G, NFC, WIFI, SYNC, ROTATION και οτι αλλο κλεινεται με την οθονη τερμα σκοτεινη θελει σιγουρα 1-2 φορες φορτηση την ημερα! ναι και δεν τρεχει τιποτα στο παρασκηνιο για να πω οτι φευγει εκει η μπαταρια . το ΑnTuTu την εθαψε την μπαταρια κανονικα! Μαλλον ειναι θεμα λογισμικου ελπιζω σε μια νεα ενημερωση..πφφφ.....

Ισχύει αυτό με την μπαταρία; Λες ότι σε πλήρη αναμονή το κινητό θέλει 1-2 φορές φόρτισμα την ημέρα; Δηλαδή αν το χρησιμοποιείς και 1-2 ώρες την ημέρα θέλει 3-4 φορές φόρτισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...