Προς το περιεχόμενο

Και ομως, καποτε το εχουμε ζησει και αυτο!


rezoma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΑΜΩΤΟ!!!

το πρώτο μου κινητό, το πήρε μετά από χρόνια η αδερφή μου και της το κλέψανε μέσα από την τσάντα...

δεν πουλιέται πουθενά ε...

 

Στο ebay εχει καποια entries. Αν και νομιζω πως εχει παρει το ματι μου και σε καποιο απο τα καταστηματα της Ομονοιας (αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου).

 

Στην τελικη παρε τα απο κατω :lol:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Joblot-26-Ericsson-Vintage-Mobile-Phones-A1018s-I888-T10s-T18s-DT570-/290924281894?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item43bc704026

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ε ολο και καποιο θα ειναι λειτουργικο απο αυτα :lol:

 

Παντως ειναι φοβερη η νοσταλγια με αυτες τις συσκευες. Πρωτη συσκευη η γκουμουτσα της Ericsson GA 628 που αλλαζε και προσοψεις (ενα φυλλο πλαστικου δλδ πανω απο τα πληκτρα). Αθανατη συσκευη, οχι πως μπορουσες να της κανεις και πολλα, αφου βολικη για να την παιρνεις παντα μαζι δεν ηταν, αρα δεν ειχε και πολλες πιθανοτητες να πεσει, δεν μπορουσες να κανεις τιποτε αλλο εκτος απο κλησεις και μηνυματα (τα οποια ηταν σχεδον ανυπαρκτα αφου κανεις δεν ηταν 100% σιγουρος για το κοστος τους) οποτε δεν κολλουσε το μενου κλπ.

 

Επομενη συσκευη το Νοkia 7110 αν θυμαμαι καλα το οποιο το ειχα χρυσοπληρωσει, μαλιστα ειχα δανειστει και χρηματα απο τον μεγαλο μου αδερφο (ο οποιος ειχε τοτε το κλασικο 6110 και του ειχα λιωσει το φιδακι) και με κοροιδευαν ολοι για το μεγεθος της οθονης. Και μετα αναρωτιεται ο κοσμος γιατι κατεληξα στο Note 2 :lol:

 

 

 

post-122525-0-76960800-1370253970_thumb.jpg

 

 

 

 

post-122525-0-17008200-1370253748_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ericsson_T18s.jpg

3 γραμμές κειμένου ΚΑΙ ενεργό πορτάκι ΚΑΙ 10 κλήσεις με φωνητική εντολή ΜΠΙΤΣΕΣ!!!!

2.nokia71104.jpg

το είχανε ΚΑΙ στο μάτριξ (στο περίπου δηλαδή)

3.Alcatel-OT-700-01.jpg

ξεχασμένο από τον χρόνο, τίμιο ΚΑΙ με ενεργό πορτάκι

4.T310.png

ΕΓΧΡΩΜΗ ΟΘΟΝΗ ΜΠΙΤΣΕΣ!!!!

5.T610.png

ΕΓΧΡΩΜΗ ΟΘΟΝΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΜΠΙΤΣΕΣ!!!!!

6.gal260.jpg

χέλοου μότο... χωρίς λόγια!!!! λατρεία!!! φωτάκι ειδοποίησης με διαφορετικό χρώμα ανάλογα τα γούστα!!!

7.Nokia_6290_1.jpg

-μάνα θα πάω φαντάρος! θέλω ένα κινητό να μπορώ να το χειρίζομαι φορόντας γάντια! άρα όσο το δυνατόν μεγαλύτερα πλήκτρα! αααα, και αν έχει κει έξοδο ήχου σε (έστω και το 2μισάρι) καρφάκι να συνδέω τα ηχειάκια στο θάλαμο να κάνουμε πάρτυ ακόμα καλύτερα

-το Νόκια πασά μου, το Νόκια!!!

8.Nokia-5230-Nuron-T-Mobile.jpg

φθηνό smartphone! ΚΑΙ GPS!!! ΚΑΙ βάση αυτοκινήτου μέσα στη συσκεβασία! ΚΑΙ χωρίς wifi...

9.uk_GT-I9000HKDXEU_001_Front?$L2-Gallery$

smartphone με τα όλα του... καλό gps να είχε και δε θα το άλλαζα ποτέ...

10.440x330-nexus-4-widgets.jpg

no comments... αν είχε και καλύτερη (για χρήση σε εξωτερικούς χώρους) οθόνη θα μιλάγαμε για αγάπη με την πρώτη ματιά... τουλάχιστον έχει gps ακριβείας...

 

 

ω, ρε... τι θυμήθηκα τώρα...

 

εδιτ νο 2

πόσο μου λείπουν τα πλήκτρα... μα πόσο πολύ!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΑΜΩΤΟ!!!

το πρώτο μου κινητό, το πήρε μετά από χρόνια η αδερφή μου και της το κλέψανε μέσα από την τσάντα...

δεν πουλιέται πουθενά ε...

:wub: "TO MΩΡΟ ΜΟΥ" (Τ18s), όπως διαφημιζόταν  .

Όταν κατέφθασαν τα κινητά στο Ελλάντα και εξελίχθηκε σε mainstream λύσσα, για κάποιο λόγο ήμουν φανατικά 'υπεράνω' και για χρόνια αρνιόμουν να μπω στο κλαμπ και να πάρω κινητό. Μέχρι που είδα διαφήμιση του μωρού και προέκυψε τρελός κεραυνοβόλος με το design+συγκεκριμένο χρώμα. To μόνο που με σταματούσε και κωλυόμουν πάλι, ήταν πλέον money wise (πόσο το είχαν βγάλει στις αρχές, δεν θυμάμαι γμτ αλλά ήταν μπόλικα ακόμη και για εκείνες τις εποχές). Ώσπου για καλή μου τύχη σε κάποιους μήνες προέκυψε προσφορά της Cosmote, με σύνδεση μόλις ένα 5χίλιαρο δρχ (το οποίο τότε ήταν στην ουσία σαν να το έδιναν δωρεάν, 5Ε ξερωγώ σήμερα), ξέχασα τα 'υπεράνω' κι ένα ωραίο μεσημέρι πήγα σε κατάστημα έχοντας ενθουσιασμό σαν μικρό παιδί που θ'αγόραζε μαλλί της γριάς.

 

Ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα το θεωρώ πανέμορφο και κομψότατο σαν γραμμή design, το μόνο για μένα που δίνει το στίγμα της τότε ΄παντόφλας' εποχής (αν και τώρα πάλι σε παντόφλα εποχή βρισκόμαστε απλά σε άλλη μορφή/με εξαίρεση το πάχος και την απουσία κεραιών), είναι η κεραία του αλλά και πάλι όχι υπερβολική για τα δεδομένα .

 

Kαι ναι, το έχω ακόμη λειτουργικό και τσίλικο... εμ, τσίλικο με εξαίρεση ένα κάψιμο από καύτρα τσιγάρου στο καπάκι σχεδόν όμοιο με το logo-πετραδάκι lol (αμάξι να είχα και να του έκανα τις πρώτες γρατζουνιές/χτύπημα, κάποια στιγμή θα το ξεπερνούσα, αυτή την μλκ ακόμη την βλέπω και με μουτζώνω ακαταύπαστα τόσα χρόνια μετά).

 

 

 

Εντωμεταξύ έβαλα να βρω την τότε διαφήμιση του και ..., τι στα διάλα, who knew τότε, η Kate Walsh δεν είναι η τύπισσα? lol

 

 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχαν το 8110, παρόμοιο, αλλά δεν το είχα δει πουθενά στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά (εκτός κι αν υπήρχε αλλά ήταν πανάκριβο)

η αλήθεια είναι πως όταν με βλέπανε να το βάζω στο αφτί και να πατάω το διακοπτάκι για να κατεβει το καπάκι και να απαντήσω ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΙΑ όλοι με κοροιδέυαν (από την ζήλια τους προφανώς...)

 

επαναλαμβάνω:

ΘΕΛΩ ΚΟΥΜΠΙΑ! 

υπήρχε ένα ericsson που είχε οθόνη αφής μεγάλη, και το πορτάκι του κάλυπτε μεγάλο μέρος της οθόνης αλλά ειχε κουμπιά και ήταν και πολύ βολικό...

 

πήξαμε στην αφή γαμώτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

υπήρχε ένα ericsson που είχε οθόνη αφής μεγάλη, και το πορτάκι του κάλυπτε μεγάλο μέρος της οθόνης αλλά ειχε κουμπιά και ήταν και πολύ βολικό...

 

πήξαμε στην αφή γαμώτο!!!

P800

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Ericsson_P800

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Siemens S25 θυμάμαι το 1999 που είχα έρθει απο Γερμανία ο ξαδερφός μου είχε πάθει πλάκα με την έγχωμη οθόνη (τρία χρώματα, χαχαχαχ) και με ρωτούσε πότε η Siemens ξεκίνησε εκτός απο πλυντήρια και ψυγεία να κατασκευάζει και κινητά..

post-82802-0-74702500-1370337747_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...