Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eδω Αμερικη δεν υπαρχουν πουθενα δυστυχως. Σκεφτομουν για το platinum 1000w το οποιο μου ειπε φιλος οτι μπορει να μου το φερει απο Κορεα σε τιμη-χωμα μετα το καλοκαιρι.

 

Ειχα καταληξει σε xfx pro 850 be αλλα ειπα να περιμενω λιγο καθως εφυγε και ενα σεβαστο ποσο για τα αεροπορικα για Ελλαδα.

 

Αξιζει πιστευετε? Θα εχει καμια σημαντικη διαφορα σε σχεση με το xfx ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το thermaltake hamburg μου μαλλον δεν θα φτασει.

 

Για το συστημα της υπογραφης με τον i7 920 στα 4.0 + sli 2 καρτες που τραβανε απο περιπου 150 βαττ.

 

Ενα 650αρι τροφοδοτικο θα εφτανε? Και αν ναι/οχι ποιο θα προτεινατε? Δεν μπορω να διαθεσω πολλα χρηματα αυτην την στιγμη οποτε οτι πιο οικονομικο vmf..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/348193/XFX-ProSeries-750W-Core-Edition-Full-Wired-Bronze.html

https://www.skroutz.gr/s/348198/XFX-ProSeries-650W-Core-Edition-Full-Wired-Bronze.html

ενα απο τα δυο, μικρη διαφορα στην τιμη αν και νομιζω οτι το 650αρι ειναι αρκετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τον i7 920 στα 4GHz, 3 σκληρούς (8-10W ο καθένας), 3 sticks ram (περίπου 12-14W), την asus rampage( πόσα ακριβώς δεν ξέρω αλλά χοντρικά πχ από 30-60W), και θες και 2 κάρτες που τραβάνε περίπου 150W τότε καλύτερα να πήγαινες στο XFX 750W core edition για να είσαι πιο άνετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει χρησιμοποιησει κανεις τα Super flower Leadex? Διαβαζω εξαιρετικα reviews...

εγώ και μάλιστα μπόλικα απο αυτά.

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ και μάλιστα μπόλικα απο αυτά.

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

 

Aξιζει πιστευεις εναντι ενος XFX Pro 850 black?

 

 

Kατι περιμενω εγω! :-D  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξιζει πιστευεις εναντι ενος XFX Pro 850 black?

 

 

Kατι περιμενω εγω! :-D  

 

Ναι χαλαρά! Και επίσης στα XFX να ξέρεις δεν έχεις και το καλύτερο RMA απο ότι διαβάζω.

 

οσο για αυτό που ειπώθηκε πιο πριν για Κινέζικους πυκνωτές στα superflower η απάντηση είναι, δε νομίζω.

Τουλάχιστον σειρές Leadex και Golden King που έχω δει απο κοντά.

Μερικά EVGA απο την άλλη έχουν ανάμεικτους.

 

Τώρα να μου ξεφεύγει κανένα μοντέλο δε ξέρω αλλά δε το νομίζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο  leadex 750 .υπαρχουν και πυκνωτες capxon νομιζω...δεν ειναι κινεζικοι αυτοι? στα evga supernova g2 ειναι μονο ιαπωνικοι..για τα αλλα leadex δεν γνωριζω..το platinum δεν νομιζω να εχει καποιο κινεζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο  leadex 750 .υπαρχουν και πυκνωτες capxon νομιζω...δεν ειναι κινεζικοι αυτοι? στα evga supernova g2 ειναι μονο ιαπωνικοι..για τα αλλα leadex δεν γνωριζω..το platinum δεν νομιζω να εχει καποιο κινεζικο.

Αν δε κάνω λάθος έχει της CapXon (και είμαι με πολλά κρασιά για να κάτσω να το ψάξω :P) αλλά στο μπροστινό μέρος της modular πλακέτας όπου είτε έχει Ιαπωνικούς, είτε Ελληνικούς, είτε διαστημικούς δε παίζει σημασία.

Στα supernova G2 που λες είναι η super flower απο πίσω.

 

Ο μόνος λόγος για να πάει κάποιος σε EVGA ανάμεσα σε αυτή και στη Super Flower κατά τη γνώμη μου είναι η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξέρω, είναι κατασκευάστρια η super flower. Μετράει και η εγγύηση αλλά και η τιμή, καθώς τα supernova g2 είναι στην ουσία siblings των leadex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...