Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δεν θα αγοράσεις μόνο τροφοδοτικό άνοιξε νέο θέμα στην ενότητα Νέα Συστήματα/Αναβαθμίσεις για να μπορούμε να ξέρουμε το όλο σκεπτικό σου. Συμπληρώνεις και την φόρμα παράλληλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε σύστημα 775 τι τροφοδοτικό να πάρω;

έχει τον Ε8400 πάνω αλλά με σοβαρό overclocking (4Ghz), 

επίσης κάρτα γραφικών, 1 ssd , 2 hdd, 2 dvd rec.

 

οικονομικό να είναι καθώς το σύστημα είναι παλιό και φυσικά να είναι 100% συμβατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4350 κάρτα. budget όσο πιο οικονομικά τόσο πιο καλά.

κάτι που να παίζει σωστά γιατί τώρα με αυτό που έχω μου τρώει κολλήματα το μηχάνημα πότε πότε και κατά 95% είναι η τροφοδοσία.

τα άλλα τα έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι είναι το τροφοδοτικό; Τα πρώτα που θα κοιτούσα είναι ram usage, hdd ή ssd και επεξεργαστής, ο οποίος είναι αρκετά παλιός οπότε αναλόγως τι χρήση που κάνεις λογικά θα τρώει σκαλώματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μνήμες δεν είναι, τις έχω δοκιμάσει κι αλλού. ούτε ssd/hdd τους έχω δοκιμάσει. cpu έχω δοκιμάσει κι άλλη.

το μόνο που μένει είναι η mobo και τις έδωσα 5% και 95% το τροφοδοτικό που είναι 420 νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες με τον HDsentinel την υγεία/απόδοση των σκληρών. Δεν είπα ότι είναι ελαττωματικές οι μνήμες ή κάτι άλλο, απλά αναλόγως την χρήση που κάνεις η μνήμη μπορεί να γεμίζει ή ο επεξεργαστής να χτυπάει 100% usage οπότε λογικό να κολλάει. Την ώρα που κολλάει πήγαινε στη διαχείριση εργασιών/task manager και δες τι γίνεται.

 

 

Είναι κάπως έτσι

https://www.winhelp.us/images/windows/task/task32.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κόλλημα δεν κινείται τίποτα.

ούτε τα κουμπιά του pc δουλεύουν για το κλείσιμο, ούτε για το reboot.

 

ο μόνος τρόπος να το ξεκολλήσω είναι να κλείσω το κουμπί του τροφοδοτικού να βγάλω το καλώδιο, να το βάλω πάλι και κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4350 κάρτα. budget όσο πιο οικονομικά τόσο πιο καλά.

κάτι που να παίζει σωστά γιατί τώρα με αυτό που έχω μου τρώει κολλήματα το μηχάνημα πότε πότε και κατά 95% είναι η τροφοδοσία.

τα άλλα τα έχω δοκιμάσει.

Αν εκανες oc τον επεξεργαστη για να παιζεις παιχνιδια, με αυτην την καρτα ειναι πεταμα ρευματος.

 

Ο Ε8400 @4 καιει πανω κατω 100βαττ. Ολο το συστημα μετα βιας αλλα 50-60.

 

Με το deepcool DE380 θα εισαι μια χαρα. Παρε το μαυρο, ειναι version2 με δυνατοτερη δωδεκαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σημαίνει ότι φταίει το τροφοδοτικό επειδή για να ξεσκαλωσει το pc το βγάζεις απ την πρίζα. Δε δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα. Ούτε το reset button δε λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχήν δεν παίζω καθόλου παιχνίδια με όλη τη σημασία της λέξης. overclock έκανα γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ έχουν ακαριαίο response και όλα γίνονται αισθητά πιο γρήγορα σε σημείο που να νομίζεις πως έχει κανένα i5 το σύστημα.

Τέσπα, όταν κολλάει (που δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να ακολουθήσεις για να το πετύχεις), μόνο με το κουμπί του τροφοδοτικού ξαναπαίρνει (κανένα άλλο κουμπί δεν δουλεύει) και όχι πάντα. πχ. μπορεί το bios να σταματήσει στις μνήμες *4 Gb ram" και να μην αναγνωρίζει παρακάτω τους δίσκους, οπότε πρέπει να κάνω τη διαδικασία με το κουμπί του τροφοδοτικού 10-20 φορές μέχρι να τα δει όλα σωστά πάλι και να μπουτάρει.

 

φαντάζομαι θα τα έχει φάει τα ψωμιά του το τροφοδοτικό που έχω τώρα και κάνει νερά. Το άλλο είναι να φταίει η mobo αλλά νομίζω το 1ο.

αυτό με το 20άρικο μου κάθεται καλά γιατί είναι αρκετά οικονομικό. ελπίζω να κάνει δουλειά αν και μικρότερο από αυτό που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτό με το 20άρικο μου κάθεται καλά γιατί είναι αρκετά οικονομικό. ελπίζω να κάνει δουλειά αν και μικρότερο από αυτό που έχω τώρα.

Ειναι οτι πιο φθηνο και ποιοτικο που θα μπορουσες να βρεις σε αυτη την τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Οικονομικό τροφοδοτικό για δουλειά γραφείου;

διαφορες προτάσεις...

 

30 ευρω χωρις μεταφορικά

socket 1151 με οικονομικότερη μητρική & CPU.

http://www.e-shop.gr/ypologistes-mitrikes-motherboards-socket-1151-core-i5-core-i7-list?table=PER&category=%CC%C7%D4%D1%C9%CA%C7+%CA%C1%D1%D4%C1&filter-11594=1

για να δείτε τι μητρικές θα πάρω. απο τις πιο φτηνές

Αφού δεν θα αγοράσεις μόνο τροφοδοτικό άνοιξε νέο θέμα στην ενότητα Νέα Συστήματα/Αναβαθμίσεις για να μπορούμε να ξέρουμε το όλο σκεπτικό σου. Συμπληρώνεις και την φόρμα παράλληλα.

 

Στα εγραψα όλα. Η φτηνότερη CPU δηλαδη Celeron δηλαδη socket 1151,οικονομική μητρική και απλη δουλειά γραφείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...