Προς το περιεχόμενο

Display adapter Πρόμπλεμ (MDA, CGA) (???) μετά από format


Mixalis_t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω! Μετά από φορμάτ σε παλιό (6ετία), ταλαίπωρο pc και ενώ στα πρώτα boot δούλευε άψογα, τώρα με το που ανοίγει μου σκάει beep  -> Display adapter problem (MDA, CGA)

Ξέρετε τι παίζει? Υπάρχει τρόπος να καταλάβω από που προέρχεται το error?

Επειδή το είχε ο αδερφός μου δε ξέρω πολλά για το υλικό του εκτός από 

P5L-MX series ASUS motherboard, core 2 duo intel, NVIDIA Ge force κάρτα γραφικών

clear CMOS ίσως για αρχή? ή είναι άκυρο? Γιατί κάτι μου λέει ότι έκαψε φλάντζα η κάρτα γραφικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το μετακίνησες πρόσφατα, δοκίμασε να ανοίξεις το κουτί και να βγάλεις και να ξαναβάλεις την κάρτα στην θέση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, δε το μετακίνησα καθόλου, αλλά 2-3 φορές που τον άνοιξα μετά το format το display των χαραχτηρων στην οθόνη δεν μου φάνηκε φυσιολογικό..η απεικόνηση δλδ ήταν θολή, φαγωμένα γράμματα και τέτοια, γι' αυτό λέω για κάρτα γραφικών..δε ξέρω υπάρχει τρόπος να βεβαιωθώ ότι είναι καμμένη πριν πάρω άλλη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστά αυτό είναι το προφανές..ή επειδή δεν έχω πρόχειρο πισι να το κάνω αυτό, τη πάω στο πλαίσιο να μου πουν. Ευχαριστώ παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλε την κάρτα γραφικών και δες αν γυρνάει το ανεμηστηρακι της και/ή αν έχει σκασμενους πυκνωτές

αν δεν δουλεύει το ανεμηστηρακι της ψάξε στα μαγαζιά με ηλεκτρονικα είναι φθηνά και σχετικά εύκολα στην αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...