Προς το περιεχόμενο

Gaming Headset


nikolas16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Φιλοι Insomniacs,

 

ψαχνω gaming headset με budget 60-80. Θα ηθελα να εχει μακρυ καλλωδιο ( τουλαχιστον 2,5m), να ειναι τυπου in-ear (με δερματινα μαξιλαρακια αν ειναι δυνατον)και να εχουν καλο ηχο και σε μουσικη και ταινιες.
Μεχρι στιγμης μου αρεσαν τα Logitech G230 και τα Razer Carcharias ( αν και δεν εχουν δερματινα cups).

 

Ευχαριστω προκαταβολικα,

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρωτινά Logitech πολύ καλά υλικά κατασκευής μιας και έχω εμπειρία και από τις δυο εταιρίες σε θέμα headset η razer λίγο ποιο cheap στο overall feeling άλλα σίγουρα , έχεις πολύ καλές επιδόσεις και εμπειρία gaming ,σου πρωτινό το παρακάτω προϊών και για θέμα ομορφιάς είναι λίγο extreme ναι άλλα και δερμάτινα ακουστικά έχεις και mic και νομίζω ότι έχουν expandable cable άρα τα παίρνεις με κλειστά μάτια και είσαι καλυμενος.

 

https://www.skroutz.gr/s/2586007/Razer-Kraken-Pro.html?from=autocomplete&keyphrase=razer+kraken+pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ αν και ποιο τσιμπημενα τα Kraken οντως φαινοντε πολυ καλα, ειναι και διαθεσιμα στο πλαισιο (θα προτιμουσα να τα παρω απο  κει λογο δωροεπιταγης) σε αντιθεση με τα logitech. Μαλλον θα τα αγορασω σε μαυρο το τοσο εντονο πρασινο δεν ειναι του γουστου μου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikola ξέχνα τα Razer. Τα carcharias είναι προβληματικά. 3 carcharias ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω αγοράσει και όλα βγήκαν προβληματικά (με το ίδιο πρόβλημα να παρουσιάζεται και σε ξεροκέφαλους φίλους που με ρώτησαν , τους ειπα ΟΧΙ και παραυτα τα πήραν) μετα απο λίγο καιρό απλα αρχίζει ο ήχος να κάνει διακοπές απο ένα απο τα 2 ακουστικά και πρέπει να παίζεις με την "ένταση" που εχουν πάνω στο καλώδιο για να "φτιάξει" μέχρι να κουνηθουν λίγο παλι τα καλωδια και να αρχίσεις το παίξιμο. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα μου έχουν παρουσιάσει και όσα steelseries siberia έχω πάρει.

 

Τελευταίο headset που πήρα ηταν τα plantronics pc 350 και η ικανοποιήση (παρόλο που είναι τσιμπημένα) που μου έχουν δώσει σε άνεση , ήχο και ηχομόνωση είναι ΑΠΙΘΑΝΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να αγορασεις απο Amazon,ειναι πιο ακριβα απο το budget που εθεσες αλλα αξιζουν καθε ευρω παραπανω,βγαινει κοντα στα 94

http://www.amazon.co.uk/Logitech-G35-Gaming-Headset-PC/dp/B001UQ6FSE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1369908384&sr=8-1&keywords=logitech+g35

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ανοιξει και εγω θεμα πριν λιγο καιρο, και τα παιδια μου προτιναν τα kraken pro,ε τα πηρα μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος πολυ καλος ηχος τρομερο μπασο και γενικα ειναι πολυ καλο headset.

Οποτε σου προτινω και εγω τα kraken pro :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασική ερώτηση. Έχεις discrete κάρτα ήχου ή χρησιμοποιείς την onboard; Μία γενικότερη παρατήρηση τώρα... Αν θέλετε σωστό ήχο και όχι ψευτο-surround μην κοιτάτε gaming headsets. Τα περισσότερα είναι πεταμένα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τα αγορασα τα Kraken και τα περιμενω, και οχι δεν εχω discrete καρτα ηχου μονο την onboard της καρτας

Βιάστηκες πιστεύω γιατί στα ίδια λεφτά υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές. Όπως και να έχει καλορίζικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιάστηκες πιστεύω γιατί στα ίδια λεφτά υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές. Όπως και να έχει καλορίζικα :)

Δηλαδη ποια?

 

Ενδιαφερομαι και γω για ακουστικα για αυτο ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...