Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ελληνικων μετα απο αλλαγη καρτας


rus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλαξα τη καρτα γραφικων και σε καποια sites απεκτησα προβλημα με τα ελληνικα, μου βγαζει κινεζικα.

Ελεγξα τις ρυθμισεις τις γλωσσας και ειναι οι ιδιες. Εβαλα πισω την προηγ.καρτα αλλα το προβλημα δε διορθωθηκε. Εχετε καμμια ιδεα?

(Win 7-64 Ult)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να φταίει η κάρτα γραφικών, το πιο πιθανό είναι να φταίει η κωδικοποίηση που έχεις βάλει στον browser. Ποιόν χρησιμοποιείς ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι στον ie εμφανιζεται το προβλημα, στον mozilla oχι, ωστοσο προεκυψε μετα την αλλαγη της καρτας.

Πως λυνεται ομως, μου λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πατήσεις το alt να σου βγάλει την γραμμή του μενού, θα πας στο view -> encoding -> και θα παίξεις με τις επιλογές, (εμένα είναι στο utf-8) ή κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και χρησιμοποίησε firefox ή chrome.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω να γινεται τιποτα... :(

Στο utf-8 ειναι κι εμενα, επισης πηγα στο 'περισσοτερες επιλογες' και επελεξα ελληνικα, παντα ομως χωρις αποτελεσμα.

Firefox εχω, αλλα το χρησιμοπιω μονο εκει που δε παιζει ο ie. O firefox δε με εξυπηρετει ως main browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, για δεύτερη φορά!

 

Την πρώτη, το έλυσα με επαναφορά συστήματος σε προηγούμενο χρονικό σημείο. Δε θέλω να καταφύγω ξανά σ' αυτή τη λύση,επειδή θα πρέπει να εγκαθιστώ απ' την αρχή αρκετές ενημερώσεις και drivers.

 

Σ' αυτή τη φάση, το παρατήρησα μετά την εγκατάσταση λογισμικού για ποντίκι της Logitech.
Το λειτουργικό είναι Windows 8.

 

Καμιά λύση ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επαναφορα δεν κοστιζει σχεδον τιποτα, φιλε μου. Το προβλημα διορθωθηκε?

Ναι, εννοείτε διορθώθηκε. Υποψιάζομαι ότι κάποιοι drivers μας την κάνουν τη ζημιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...