Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Οθονη.


Fox Eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και παλι,

 

 

Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα.Εχω μια οθονη Philips 190SW (1440x900@60Hz) (Graphics)

4 χρονων τωρα.Δεν μου δημιουργουσε προβληματα μεχρι προσφατα που οταν ανοιγα το pc μου η οθονη δεν αντιδρουσε.Θελω να σημιωσω οτι η οθονη δεν εχει καει η τιποτα τετοιο και πρεπει να την ανοιγω σβηνω μεχρι να ανοιξει.Δεν ξερω τι συμβαινει ακριβως ,μου εχει περασει απο το μυαλο οτι φταιει η καρτα γραφικων.Η οθονη δεν φαινεται να εχει προβλημα σαν κατι να μην την αφηνει να ανοιξει....Τι μπορει να ειναι αυτο?Βοηθηστε με σας παρακαλω.

 

Με εκτιμηση Νικος,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε την οθόνη και σε άλλα pc αν μπορείς για να δεις αν κάνει τα ίδια.

μπορείς να κανείς αναβάθμιση των drivers της κάρτας γραφικών και μάλλον θα σου λύσει το πρόβλημα αφού δεν έχει κάτι η οθόνη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου σε ευχαριστω που απαντησες.Ειχα ξεχασει να κανω update τα drivers τα εκανα, αφου εκανα επανεκκινηση το πρωι προτου φυγω ολα εδειχναν καλα.Μολις γυρισα σπιτι η οθονη παλι τα ιδια και κατι μου λεει πως ειναι η καρτα γραφικων αλλα τι προβλημα μπορει να ειναι αυτο που παρουσιαζει?Σημερα ανοιξα το πρωι την μοναδα και εβγαλα την καρτα γραφικων και την ξεσκονισα αλλα παλι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου σε ευχαριστω που απαντησες.Ειχα ξεχασει να κανω update τα drivers τα εκανα, αφου εκανα επανεκκινηση το πρωι προτου φυγω ολα εδειχναν καλα.Μολις γυρισα σπιτι η οθονη παλι τα ιδια και κατι μου λεει πως ειναι η καρτα γραφικων αλλα τι προβλημα μπορει να ειναι αυτο που παρουσιαζει?Σημερα ανοιξα το πρωι την μοναδα και εβγαλα την καρτα γραφικων και την ξεσκονισα αλλα παλι τα ιδια.

 

Εμενα παλι μου κατι μου λέει ότι ειναι η οθόνη... αλλα εσύ κατι παραπανω θα ξέρεις!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε την οθόνη σου κάπου αλλού για να βγάλεις συμπέρασμα, στο λένε τόσες φορές γιατί μοιάζει εκτός από πρόβλημα κάρτας και με πρόβλημα οθόνης (πυκνωτές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβηνω και τελικα αναβω με την τριτη τεταρτη πεμπτη ισον σκασμενοι πυκνωτες.Προσεγγιση κατα 90%

Συμφωνω και εγω με τον Τσερτσιρεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρομοιο προβλημα στο παρελθον,με παλαιοτερη καρτα της nvidia.Στις 2-3 εκκινησεις,η μια ηταν επιτυχης σε αποστολη σηματος.

Εαν εκανες αναβαθμιση στα drivers,ελεγξες το καλωδιο με το οποιο την εχεις συνδεδεμενη;Ειναι d-sub,η' dvi;

Εμενα μου το εκανε με το d-sub.Τσεκαρε και με τις 2 υποδοχες.Δεν ανεφερες τι καρτα εχεις,και τι εξοδους εχει.Αυτος ειναι ο λογος που σε ρωτω.

Ελεγξε με διαφορετικα καλωδια,και εφοσον οι drivers ειναι ενημερωμενοι,το μονο που εκατο τοις εκατο θα σου δειξει τι φταιει,ειναι να την ελεγξεις οπως σου ειπαν τα παιδια και σε αλλο pc.

Eαν δουλευει σωστα,τοτε ειναι η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι,

 

 

Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα.Εχω μια οθονη Philips 190SW (1440x900@60Hz) (Graphics)

4 χρονων τωρα.Δεν μου δημιουργουσε προβληματα μεχρι προσφατα που οταν ανοιγα το pc μου η οθονη δεν αντιδρουσε.Θελω να σημιωσω οτι η οθονη δεν εχει καει η τιποτα τετοιο και πρεπει να την ανοιγω σβηνω μεχρι να ανοιξει.Δεν ξερω τι συμβαινει ακριβως ,μου εχει περασει απο το μυαλο οτι φταιει η καρτα γραφικων.Η οθονη δεν φαινεται να εχει προβλημα σαν κατι να μην την αφηνει να ανοιξει....Τι μπορει να ειναι αυτο?Βοηθηστε με σας παρακαλω.

 

Με εκτιμηση Νικος,

Τα ledακι της οθόνης ανάβει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...