Προς το περιεχόμενο

Δύο νέες διαφημίσεις της Microsoft επιτίθενται στο iPad της Apple!


Redshift

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου διαφεύγει το γεγονός ότι μπορεί να χρειάζομαι κάποια επαγγελματική εφαρμογή που δεν υπάρχει αντίστοιχη σε άλλο λειτουργικό. Σου διαφεύγει επίσης το γεγονός ότι μπορεί λόγο δουλειάς να πρέπει να παρέχω υποστήριξη σε πελάτες άρα να γνωρίζω καλά και το λειτουργικό (και μπορεί να με έχουν ήδη πρήξει με το έκτρωμα που αντιμετωπίζουν ως «μέσοι χρήστες»). Σου διαφεύγει ότι μπορεί να είναι ο μοναδικός τρόπος για να έχω συμβατότητα με συνεργάτες. Σου διαφεύγει ότι η δουλειά μου μπορεί να είναι στο χώρο του gaming και να χρειάζεται να παίζω κάποια παιχνίδια. Και πολλά άλλα.

 

Κούρασέ το λίγο το ρημάδι πριν βγάλεις το συμπέρασμα που σε βολεύει.

μαλιστα δηλαδη ολα αυτα που μπορει να χρειαζεσαι σε επαγγελματικο επιπεδο τυχαινει να τα εχουν τα προιοντα που ειναι μαρκετιστικες φανφαρες και δεν εξυπηρετουν το χρηστη. Στην προσπαθεια σου να υποστηριξεις την εμπαθεια σου παραθετεις ολα τα επιχειρηματα που καταρρίπτουν αυτα που λες.

 

Πες απλα οτι δεν γουσταρεις αυτες τις εταιρείες και θεωρεις οτι τα προιοντα τους δεν αξιζουν τοσα χρηματα για σενα και οχι οτι δε βγαζουν προιοντα. Εκει δε θα σου πει κανεις τιποτα. Οπως βλεπεις το ρημαδι κατι και κανει χωρις να καταφευγει σε προσβλητικες φρασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πόσο "χεσμένη" έχεις τη συγκεκριμένη εταιρεία, από την "είδηση" που έσπευσες να δημοσιεύσεις.

Γράφοντας για τα ψώνια, όποιος έχει τη μύγα...   ;)

 

μπορεις να πιστευεις οτι θελεις φιλτατε admin

 

παντως δεν μιλας σε πιτσιρικα που δεν μπορει να αγορασει apple

 

btw

 

πολυ μ αρεσει η καθεστωτικη λογικη σας,οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι αντιπαλος 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μπορεις να πιστευεις οτι θελεις φιλτατε admin

 

παντως δεν μιλας σε πιτσιρικα που δεν μπορει να αγορασει apple

 

btw

 

πολυ μ αρεσει η καθεστωτικη λογικη σας,οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι αντιπαλος 

 

Ίσως δεν έγινα αντιληπτός:

 

Δεν σχολίασα την ηλικία σου, η οποία με αφήνει αδιάφορο.

Δεν σχολίασα την ικανότητά σου να αγοράσεις apple (είτε την εταιρεία είτε προϊόντα της), η οποία επίσης με αφήνει αδιάφορο.

Τέλος, δεν αναφέρθηκα σε αντιπάλους, παρά τη δική σου αναφορά σε "ψώνια".

 

Σχολίασα απλώς το οξύμωρο να ισχυρίζεσαι "χέστηκα για την Apple" ενώ στην πραγματικότητα μάλλον το αντίθετο συμβαίνει - κρίνοντας τόσο από το παρόν θέμα όσο και από διάφορα άλλα (μια ματιά στα μηνύματά σου θα πείσει ακόμη κι εσένα).

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως δεν έγινα αντιληπτός:

 

Δεν σχολίασα την ηλικία σου, η οποία με αφήνει αδιάφορο.

Δεν σχολίασα την ικανότητά σου να αγοράσεις apple (είτε την εταιρεία είτε προϊόντα της), η οποία επίσης με αφήνει αδιάφορο.

Τέλος, δεν αναφέρθηκα σε αντιπάλους, αντιθέτως εσύ αναφέρθηκες σε "ψώνια". Σχολίασα το οξύμωρο να γράφεις ότι "χέστηκα για την Apple" ενώ στην πραγματικότητα μάλλον το αντίθετο συμβαίνει - κρίνοντας τόσο από το παρόν θέμα όσο και από διάφορα άλλα (μια ματιά στα μηνύματά σου θα πείσει ακόμη κι εσένα).

 

καλα ναι 

 

μια καλη ματια στα μηνυματα μου θα σου δειξει οτι οπου υπαρχει λογος (κατ εμε) τα χωνω σε ΑΠΑΝΤΕΣ

 

αντιθετως κατι fanboys που αλωνιζουν εδω μεσα κ λενε οτι θελουν προσβαλλοντας ενιοτε,εκει κανετε τα στραβα ματια

 

υγ

 

επειδη σεβομαι οσους αγοραζουν συνειδητα την απλοτητα της apple ανακαλω το "ψωνια" 

Επεξ/σία από Redshift
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

[....Με μια sim και χωρίς πάλι να κουβαλάω usb έξτρα, μιας και το 3g πλέον είναι προσιτό (4.5€/4gb έκανα σύνδεση)....]

Από που εάν επιτρέπεται; Το φοιτητικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPad 4 από 490€ στο σκρουτζ.

Asus Vivotab 64gb  από 664€. 
Δεν τη λες μικρή τη διαφορά. 

 

Βέβαια έχεις μεγάλη διαφορά στον ελεύθερο χώρο αλλά μιλάω μόνο για starting price

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να φάνε τα λυσσακά τους κερδισμένος ο καταναλωτης

Δυστυχώς, εξίσου πιθανό είναι να κάνουν μια "συμφωνία κυρίων" και να μας βαράν και οι 2! :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καποιοι ειναι "μικροι".. τα Windows 8 Pro Tablets εχουν περισσοτερες εφαρμογες απο οτι το iOS και το Android. Μονο τα RT εχουν λιγοτερες αλλα και εκει αυξανονται με μεγαλο αριθμο, και εχει ηδη τις πιο χρησιμες.

Σχετικα με το βιντεο, μας δειχνει οτι οντως το iPad κανει για Angry Birds, FB αντε και κανα Πιανο Player :P

Αντιθετα, τα Win Pro 8, ειναι υπολογιστες και τα RT ταμπλετς καλυτερα απο τα iPad. Sorry iOS users.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι ριξανε το βαρος στα tablet γιατι τα tablet ειναι υπερτιμημενα κ εχουν τρελο περιθωριο κερδους. εχουν τα ηλεκτρονικα του rasbery των 25$ μια οθονουλα ενα digitizer των 10$ και μια μπαταρια. κ ολα αυτα 600- 700$ . Ειναι γελοιο να ειναι πιο ακριβα απο Laptop.

 

 Αν ειναι κατορθωμα 20 χρονια μετα τα windows 95 να εχεις 1,5 παραθυρο ανοικτο εναντι 1 παραθυρο του ανταγωνιστη σου τοτε καταλαβαινεις για ποσο γελοιοτητα μιλαμε. 

εσυ να φανταστω θα γουσταρες να πουλανε τα προιντα τους και να βγαινουν και μειον ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα δηλαδη ολα αυτα που μπορει να χρειαζεσαι σε επαγγελματικο επιπεδο τυχαινει να τα εχουν τα προιοντα που ειναι μαρκετιστικες φανφαρες και δεν εξυπηρετουν το χρηστη. Στην προσπαθεια σου να υποστηριξεις την εμπαθεια σου παραθετεις ολα τα επιχειρηματα που καταρρίπτουν αυτα που λες.

 

Πες απλα οτι δεν γουσταρεις αυτες τις εταιρείες και θεωρεις οτι τα προιοντα τους δεν αξιζουν τοσα χρηματα για σενα και οχι οτι δε βγαζουν προιοντα. Εκει δε θα σου πει κανεις τιποτα. Οπως βλεπεις το ρημαδι κατι και κανει χωρις να καταφευγει σε προσβλητικες φρασεις

 

Το ότι μπορεί να το χρειαστεί το συγκεκριμένο λειτουργικό κάποιος για ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥΣ λόγους και μάλιστα χρησιμποιώντας εφαρμογές ΤΡΙΤΩΝ εταιρειών δεν αναιρεί όσα είπα! Άλλο χρήστης άλλο επαγγελματίας! Άλλο πληρώνω για να κάνω τη δουλειά μου και έχω και εγώ οικονομικό κέρδος από αυτό και άλλο πληρώνω χωρίς να έχω ουσιαστικό ώφελος επειδή καταπίνω αμάσητες τις μαρκετίστηκες φανφάρες και νομίζω ότι χρειάζομαι απαραίτητα τα windows στον υπολογιστή μου...

 

Θα επιμείνω, κούραζέ το παραπάνω. Μην θεωρείς αυτονόητα όσα σε βολεύουν μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση?υπαρχει εφαρμογη σε android η ios ωστε να μπορεις να ανοιγεις αρχεια word?

.....πλάκα κάνεις...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...