Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Επιστροφή του Start button καθώς και νέα χαρακτηριστικά στα Windows 8.1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ετοιμαστείτε για windows 9 σύντομα..

τέτοια αποτυχία σε λειτουργικό είχαμε να δούμε από τα vista.. και είδαμε και πόσο κράτησαν..

Και οπως ειδες μετα την αποτυχια της ms με τα vista,αναγκαστηκε τα 7αρια να τα κανει φτηστα τα xp!Δλδ καμιά σχεση με τα vista!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι αρκετοί είναι ζήτημα αν τα χρησιμοποίησαν αρκετά για να βγάλουν κάποιο συμπέρασμα που μπορούν να το στηρίξουν και για αυτό πιστεύω ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι θέμα συνήθειας...

 

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα... όσο κράτησα τα xp άλλο τόσο θα κρατήσω και τα 7 δηλαδή μέχρι να βγει κάτι στα αλήθεια καλύτερο. το νέο περιβάλλον λυπάμαι είναι απαίσιο και παρά πολύ άσχημο. η αναγκαστική χρήση του metro απαράδεκτη ασχέτως αν την παρακάμπτουμε και ΤΟ χειρότερο είναι ότι το απαίσιο ξεπλυμενο design πέρασε και στα office 2013.

 

εμετικο. θα εχω την σούπερ κάρτα γραφικών λέμε τώρα κ θα βλέπω ξεπλυμενα χρώματα στο μενού? μπλιαχ. η θα κάνω ολόκληρη διαδικασία για να μπω στο bios

 

όσο με καλύπτουν τα 7 δεν αλλάζω που να μου την δίνουν τζάμπα αυτή την αηδία

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι αλλά αυτό περιλαμβάνει και τις περιπτώσεις που σου είπα και πριν, το έχω δει.

γιατί νομίζεις ότι δεν μέτραγαν με τον ίδιο τρόπο τις πωλήσεις των win7? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μπορούμε να κρύψουμε το άθλιο (demek) start των win 8.1 και να βάλουμε το εξαιρετικό classic start που έχουμε και τώρα.

 

Καθώς και αυτό βγαίνει ως εικονίδιο κάτω αριστερά θα υπάρχει ένα θέμα τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και σιγα το aero το τελευταιο πραγμα που παρατηρησα ηταν.

Δες διαχειρηση εργασιων, ribbon menu κτλπ.

Γιατι να μην τα ειχα εγω ετσι στα 7αρια και σας χαριζα το aero.

 

Πολυ καλος ο νεος task manager. Ακομα καλυτερος ο process explorer του Russinovich που επισης η MS διαθετει δωρεαν. Γιατι δεν ενσωματωνε αυτον κατευθειαν απορω. Εγω παλι αυτον βαζω παντως.

 

Για το ribbon, μετα απο αρκετο καιρο χρησης με το office 2007-2010 και με τα νεα windows πλεον το εχω συνηθισει. Ουτε στιγμη δεν μου περασε απο το μυαλο οτι ειναι καλυτερο απο αυτο που αντικατεστησε.

 

 

Για το usb 3 καμιά κουβέντα ?? χαχαχαχα φτάσαμε να έχουμε με osx native usb 3 σε Pc και όχι στα Windows 8

 

Τι εννοεις? Εμενα στα 8 μια χαρα μου αναγνωριζει τις usb 3 θυρες και τις onboard και τις εξτρα με pcie καρτες. Δεν χρειαστηκα προσθετους drivers

 

Δεν έχει Start, γκρίνια, "καλά θα κάνει η MS να το απαναφέρει γιατί έκανe μ@λ@κία".

Βγαίνει update με Start, γκρίνια, "κωλοτούμπες, πήρε τον κατήφορο η MS".

 

 

Αυτο που εκανε η MS ηταν να κρατησει ως μονη επιλογη το ελεινο modernUI και να βαλει το start button αντι να κανει αυτο που πραγματικα ολοι ζητουσαν, δηλαδη να δωσει πισω το start menu.

 

Η μονη πραγματικη βελτιωση ειναι το boot to desktop που υπηρχε ηδη στα 2012. Εκει γιατι αραγε το βαλανε απο την αρχη?

 

Ουσιαστικα αυτο που εκανε λοιπον ηταν να παιξει το PR παιχνιδι της. Εχει να λεει οτι "ακουσε τους χρηστες" και εκανε κατι που εκ πρωτης οψεως φαινεται οτι ειναι ετσι.

Στην πραγματικοτητα κοροιδεψε τον κοσμο.

 

Και δεν με ενδιαφερει καν ο ηθικος παραγοντας. Απλα απορω. Εμεις ειμαστε κολλημενοι, αρρωστοι, ασχετοι πειτε οτι θελετε. Αυτοι γιατι επιμενουν? Δικο τους το λειτουργικο ναι, αλλα για τους ιδιους το φτιαχνουν η για να το πουλησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι εννοεις? Εμενα στα 8 μια χαρα μου αναγνωριζει τις usb 3 θυρες και τις onboard και τις εξτρα με pcie καρτες. Δεν χρειαστηκα προσθετους drivers

αν θυμάμαι καλά δεν έχει βγάλει win8 drivers(ή δεν δουλεύουν σωστά) η Intel για τον native usb3.0 controller της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμάμαι καλά δεν έχει βγάλει win8 drivers(ή δεν δουλεύουν σωστά) η Intel για τον native usb3.0 controller της

Μην τα ρίχνουμε όμως πλέον στην Intel γιατί η apple το έχει όπως και τα Win 7 δουλεύουν μια χαρά άρα το πρόβλημα τινος είναι ?

Το τρελό είναι δε ότι με 25mb/sec και επειδή δεν βγάζει κίτρινο θαυμαστικό στην διαχείριση οι περισσότεροι νομίζουν ότι έχουν usb 3 και για να μην παρεξηγηθούμε μιλάμε για το native usb 3 των ivy bridge. oi 3rd party ναι δουλεύουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τι εννοείς να μην τα ρίχνουμε στην Intel? πoιανού είναι ο controller? ας κόψει το κεφάλι του να βγάλει σωστούς drivers...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καλό επιτέλους που άκουσε τους απανταχού χρήστες της και επαναφέρει το Start κατι ειναι και αυτο, για να δούμε αν θα επαναφέρει μελλοντικά και το κλασσικό menu μεσω του start

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κάνετε κάποια στιγμή θα τα βάλετε γιατί όλο και κάτι θα έχουν που θα το θέλετε αλλα δεν θα " υποστηρίζεται " στα 7 όπως δεν θα βάζαμε και vista κανένας και μας κόλλησε το dx10 και την φάγαμε την πατάτα θέλοντας και μη. 

Και στην τελική οποιος δεν γουστάρει ας βάλει linux και να δω τους " παραπονιάρηδες " πως θα παίζουν lol lineage wow mow sow κτλ. κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...