Προς το περιεχόμενο

θέμα με κάμερα


iolakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας παιδιά!θέλω την βοήθειά σας λίγο για ένα θέμα που είναι λίγο κουλό. εχω έναν vaio vpcse2f1e ο οποίος μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: όταν τρέχει τα windows 7 όλες οι συσκεύες δουλεύουν μια χαρά. αν όμως κάνω αναβάθμιση σε windows 8, ενώ στην αρχή όλα λειτουργούν οκ, κάποια στιγμή θα μου βγάλει σφάλμα συσκευής usb και θα μου εμφανίζει την κάμερα σαν άγνωστη συσκευή. έχετε καμιά ιδέα για το τί προκαλει το πρόβλημα? στα υπ όψην οι οδηγοί της κάμερας είναι των windows. δεν έχει κάποιους proprietary drivers. με system restore επανέρχεται η λειτουργία της κάμερας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα αφού κάνεις αναβάθμιση σε windows 8 να τρέξεις την αυτόματη ενημέρωση οδηγών για τις συσκευές σου, Link.png Site: http://www.youtube.com/watch?v=uOGXLZUZBYQ , να έχεις και την camera συνδεδεμένη, εναλλακτικά κατέβασε από torrent  το driver genius και τρέξε το, εναλλακτικά μπες στο site του κατασκευαστή της κάμερας και κατέβασε-εγκατέστησε τον driver για τα windows 8, υπάρχουν θέματα συμβατότητας συσκευών που έχουν βγει πριν από τα windows 8 και δεν υπάρχει επίσημη έκδοση driver από τον κατασκευαστή για κατέβασμα-εγκατάσταση, μην περιμένεις από την αυτόματη ενημέρωση οδηγών για τις συσκευές σου των windows να τις κάνουν να λειτουργήσουν όπως πρέπει, το σωστό είναι να κατεβάσεις για κάθε συσκευή του πισι σου τον αντίστοιχο driver από τον κατασκευαστή της και να κάνεις εγκατάσταση χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα αφού κάνεις αναβάθμιση σε windows 8 να τρέξεις την αυτόματη ενημέρωση οδηγών για τις συσκευές σου, Link.png Site: http://www.youtube.com/watch?v=uOGXLZUZBYQ , να έχεις και την camera συνδεδεμένη, εναλλακτικά κατέβασε από torrent  το driver genius και τρέξε το, εναλλακτικά μπες στο site του κατασκευαστή της κάμερας και κατέβασε-εγκατέστησε τον driver για τα windows 8, υπάρχουν θέματα συμβατότητας συσκευών που έχουν βγει πριν από τα windows 8 και δεν υπάρχει επίσημη έκδοση driver από τον κατασκευαστή για κατέβασμα-εγκατάσταση, μην περιμένεις από την αυτόματη ενημέρωση οδηγών για τις συσκευές σου των windows να τις κάνουν να λειτουργήσουν όπως πρέπει, το σωστό είναι να κατεβάσεις για κάθε συσκευή του πισι σου τον αντίστοιχο driver από τον κατασκευαστή της και να κάνεις εγκατάσταση χειροκίνητα

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. για την αναβάθμιση χρησιμοποιώ το update tool της ίδιας της sony. κάνει απεγκατάσταση κάποιων drivers όπως πχ κάρτα γραφικών wifi, bluetooth. θα κατεβάσω το προγραμμα που λές, πώς μπορώ να βρώ τον κατασκευαστή της κάμερας? ακόμα και στα 7αρια, ο οδηγός που χρησιμοποιεί είναι των windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον κατασκευαστή της κάμερας τον βρίσκεις αν τον γράφει επάνω στην κάμερα πx logitech HD Pro Webcam C920 ή στο κουτί της και μετά πας στο site της logitech, κάνεις αναζήτηση στη google, αν δεν το γράφει, πατάς windows key+e για να πας στο ο υπολογιστής μου, δεξί κλικ ιδιότητες, device manager, βρίσκεις την κάμερα που γράφει ποια είναι, καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον κατασκευαστή της κάμερας τον βρίσκεις αν τον γράφει επάνω στην κάμερα πx logitech HD Pro Webcam C920 ή στο κουτί της και μετά πας στο site της logitech, κάνεις αναζήτηση στη google, αν δεν το γράφει, πατάς windows key+e για να πας στο ο υπολογιστής μου, δεξί κλικ ιδιότητες, device manager, βρίσκεις την κάμερα που γράφει ποια είναι, καλή επιτυχία

αναφέρομαι σε laptop. όχι σταθερό. άρα ούτε το όνομα της καμερας αναγρέφεται πουθενά, ούτε υπάρχει κουτί. δεύτερον, στη διαχείρηση συσκευών το μόνο που εμφανίζει είναι usb 2.0 camera με κατασκευαστή την ms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...