Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην το λαθος ειναι πρωτα δικο σου πριν ανοιξεις το κουτι επρεπε να παρεις τηλ στην αντιπροσωπεια να δωσεις imei να σου πουν οτι οντος ειναι για χωρα της ΕΕ και μετα να το ανοιξεις ετσι ωστε να μπορεις να το στειλεις πισω χωρις να μπορουν να σε πουν κατι τωρα μετα απο ενα χρονο δε νομιζω να καταφερεις κατι οσο και να τους κραξεις

και όμως πήγα και θα μου δώσουν καινούργια συσκευή με 2 χρόνια εγγύηση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε Kaizershop, Kaizer Store και Kaizer mobile stores;

Ως προς τι;

Λογικα ειναι διαφορετικες επιχειρησεις.

Αν εννοεις αξιοπιστια ριχνωντας ενα βλεμα στις αξιολογησεις ολα ειναι καλα.Αρκει να προσεχεις.

Προσφατα εγω αγορασα απο Kaizer Store.Ολα κομπλε και γρηγορα.Για το support εντος εγγυησης δεν γνωριζω και ευχομαι να ΜΗΝ το χρειαστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του Kaizershop για κινητα της LG γιατι γραφουν Arvato service?

 

Αφου το service τη LG ειναι η Procordia που εχει καλη φημη.

 

Αν ειναι ετσι δεν αξιζει να στειλει καποιος LG κινητο για service μεσω καταστηματος,το παει η το στελνει κατευθειαν ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως πήγα και θα μου δώσουν καινούργια συσκευή με 2 χρόνια εγγύηση  

Εισαι πολλη τυχερος μπραβο σου αυτη τη φορα ομως τηλ στην αντιπροσωπεια δωσε imei να σου πουν μη την πατησεις ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω το galaxy alhpa silver και υπαρχει στα εχης μαγαζια σε σχετικα χαμηλη τιμη: ortel , kdmobile ,phonegallery , katanou ....ποιο να προτημισω?να πω επισης πως μενω λαρισα και θελω να προμηθευτω και tempered glass οποτε το phonegallery ειναι η 1η επιλογη αν ειναι αξιοπιστο.... αλλιως αν δεν ειναι κανενα απο αυτα θα παρω το μαυρο απο καποιο kaizer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω το galaxy alhpa silver και υπαρχει στα εχης μαγαζια σε σχετικα χαμηλη τιμη: ortel , kdmobile ,phonegallery , katanou ....ποιο να προτημισω?να πω επισης πως μενω λαρισα και θελω να προμηθευτω και tempered glass οποτε το phonegallery ειναι η 1η επιλογη αν ειναι αξιοπιστο.... αλλιως αν δεν ειναι κανενα απο αυτα θα παρω το μαυρο απο καποιο kaizer..

Φιλε μου νομιζω δεν ειναι σωστο γενικα καποιος κατα την γνωμη του να σε οδηγει ή να σε ωθει για αγορα κινητου ή οτιδηποτε αλλο απο συγκεκριμενο καταστημα.Καταλαβαινεις οτι αδικουνται ολοι οι αλλοι επειδη καποιοι εδω μεσα(πιθανο ή και απιθανο δεν ξερω)θελουν να σπρωξουν συγκεκριμενα stores.

 

Υπαρχνουν αξιολογησεις(πατα στα αστερακια)και απο εκει θα καταλαβεις πολλα.Εγω ετσι επραξα προσφατα και δεν ειχα προβλημα.Πρεπει σωστα και ηθικα να κρινεις εσυ.Μπορει να κανω και λαθος σε αυτα που λεω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω το galaxy alhpa silver και υπαρχει στα εχης μαγαζια σε σχετικα χαμηλη τιμη: ortel , kdmobile ,phonegallery , katanou ....ποιο να προτημισω?να πω επισης πως μενω λαρισα και θελω να προμηθευτω και tempered glass οποτε το phonegallery ειναι η 1η επιλογη αν ειναι αξιοπιστο.... αλλιως αν δεν ειναι κανενα απο αυτα θα παρω το μαυρο απο καποιο kaizer..

Φιλε μου εγω προτεινω το phonegallery λογο αγορας 2 κινητων απο εκει που ολα πηγαν ρολοι ακιμα και στο δικο μου που παρουσιασε προβλημα καλυφτηκα κανονικοτατα απο την εγγυηση διαφορετικα οπως ειπε ο voldemort διαβασε αξιολογησεις και επελεξε απλα να θυμασαι για να σαι 100% κατοχυρωμενος πρωτου ανοιξεις το κουτι τηλ στη samsung δινεις το imei και σου λενε για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι για χωρα της ΕΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΕ ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗ το κρατας αν οχι πακετο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω προτεινω το phonegallery λογο αγορας 2 κινητων απο εκει που ολα πηγαν ρολοι ακιμα και στο δικο μου που παρουσιασε προβλημα καλυφτηκα κανονικοτατα απο την εγγυηση διαφορετικα οπως ειπε ο voldemort διαβασε αξιολογησεις και επελεξε απλα να θυμασαι για να σαι 100% κατοχυρωμενος πρωτου ανοιξεις το κουτι τηλ στη samsung δινεις το imei και σου λενε για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι για χωρα της ΕΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΕ ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗ το κρατας αν οχι πακετο πισω.

Δηλαδη παιρνω τηλεφωνο , και τους λεω γεια σας,θελω να μαθω για ποια χωρα προοριζεται το κινητο μεσσω imei?Πρωτη φορα το ακουω,μαλλον γιατι μεχρι τωρα επαιρνα απο cosmote κτλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι μπορω να τους πω?Δεν ειναι για εε αρα μου το αλλαζετε?Η διαφορα να φανταστω ειναι στην εγγυηση?

Το παραγγελνεις ερχετε σπιτι σου το πληρωνεις στον κουριερ εννοητε και το παιρνεις μετα πριν σπασεις την ταινια ασφαλειας παιρνεις τηλ στην samsung και δινεις το imei της συσκευης που το γραφει εξω στο κουτι και σου λενε αν δεν ειναι για ΕΕ  τους παιρνεις τηλ και πακετο πισω με δικα τους μεταφορικα εννοητε αυτη ειναι η διαδικασια γιατι δυσκολα θα σε πουν imei απο το τηλ και τα δικα μου οσα εχω παρει απο σκρουτζ ετσι τα εκανα ολα μεχρι στιγμης Ευρωπαικα ενα μονο πηγε να μου βγει και καλα για Αραβικα εμιρατα αλλα τελικα ηταν λαθος της samsung και ηταν για Λετονια τελικα.Και κατι τελευταιο που μου ετυχε με 2 samsung ενα ρουμανικο e2252 και ενα ace 2 γερμανικο για καποιο παραξενο λογο δε μπορουσαν να τα βρουν στην αντιπροσωπεια με το imei τους το σερβις ομως τα ειδε κανονικα απο κει και περα συνηθως η γλωσσα με την οποια ξεκιναει το τηλ ειναι για την χωρα την οποια προοριζετε απλα η αντιπροσωπεια το πιστοποιει

Επεξ/σία από Razor1983
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...