Προς το περιεχόμενο

χαμηλες στροφες ανεμηστιρα 6850 saphire


nikos1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω 2 6850 μια asus μια saphire.παρατήρησα οτι της ασους το φαν στο φουλ δουλευει στις 4.000 στροφες.της saphire στο αυτοματο ειναι στις 280 και στο φουλ στις 2.000.απορια τωρα...το ανεμηστιρακη το εχω λαδοσι μπας και στροση αλλα δεν ειδα διαφορα.το θεμα ειναι ανεμηστιρα ή η ταση που δινει η καρτα στον ανεμηστιρα να εχει φαει καμια φλασια και αν εχει κολησει χαλαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα έχουν διαφορετικό συστημα ψύξης μεταξύ τους (που θα έχουν) τι περίμενες να έχουν ίδιες στροφες?  

 

Η καθε εταιρεία ρυθμιζει τον ανεμηστηρα της καρτας όπως πιστευεί εκεινη ότι εινια καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες δεν υσχηει γτ οταν δουλευε στο φουλ α ανεμηστηρας εκανε φασαρια.πραγμα που τωρα δεν κανει.συν οτι η θερμοκρασια σε idle ειναι κοντα στους 50 που δεν ειχα ποτε σε ζεστες τοση οσο καιρο την εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αυτά δεν τα ανεφερες στο αρχικό ποστ....

 

Αν όντως έπεσαν οι στροφές απο το πουθενα και εισαι 1000% σιγουρος ότι ειχες παραπανω στροφές παλιοτερα τότε μαλλον ο ανεμηστήρας έχει αρχίσει να παραδίδει πνέυμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρησκο τον ιδιο ομως απο το ebay να το παραγκιλο.δεμ ειναι reference ειναι με το αλλο συστημα ψυξης με τον ανεμηστιρα στην μεση.η λυση να βαλω αλλον πανω 80 μμ ακυρονεται γτ το δοκιμασα και δεν εκανε δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...