Προς το περιεχόμενο

Η Acer θα παρουσιάσει AIO PC με Android και με τιμή $400


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα CNET, η Acer λίγο καιρό μετά την παρουσίαση του φουτουριστικού Aspire R7, ετοιμάζεται να παρουσιάσει ένα All In One PC το οποίο θα τρέχει την τελευταία έκδοση του Android και με τιμή περίπου στα $400.Το Acer DA220HQL αναμένεται να παρουσιαστεί ίσως και την επόμενη εβδομάδα και σύμφωνα με την ιστοσελίδα θα διαθέτει οθόνη αφής 22' ιντσών ενώ στο εσωτερικό βρίσκουμε διπύρηνο επεξεργαστή Texas Instruments OMAP 4430 ARM Coretex-A9. Ακόμα βρίσκουμε μπροστινή κάμερ, ενσωματωμένα ηχεία, Wi-Fi, Micro-HDMI και θύρα Micro USB 2.0,

 

Η έκπληξη με το συγκεκριμένο σύστημα εκτός της τιμής του είναι η επιλογή της πλατφόρμας του Android στην οποία θα στηρίζεται και όχι των Windows 8, μια απόφαση που έχει σχέση εκτός από το κόστος άδειας, κυρίως με τις απαιτήσεις hardware όπως το 1GB RAM και τα 8GB αποθηκευτικού χώρου τα οποία διαθέτει το Acer DA220HQL.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: cnet.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

all in one με android? Γιατι εχω μια εντυπωση οτι ειναι πιο πολυ για διασκεδαση τυπου βιντεο -παιχνιδια.

Παντως απο ομορφια σπερνει απλα το μηχανημα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τα πραγματα : οι εταιριες προσανατολιζονται στο να εχουμε για το καθε τι ενα app . Ετσι θα ανοιγεις (οπως τωρα κανεις για το insomnia ) το app του insomnia , το app του ebay κλπ κλπ .

Ο μεσος και κατω του μεσω χρηστη βολευεται.

Εσυ που θες περισσοτερα πραγματα (οπως full functionallity στο εκαστοτε site ) μπαινεις απο browser .

 

Ετσι θα βγαζουν και οι κατασκευαστες δυνατα μεν , παραπανω δυνατα απο οτι χρειαζεται για την ακριβεια μηχανηματα δε .

 

Επισης ο κοσμος που δεν ασχολειται ή δεν εχει υπολογιστη , αλλα εχει σιγουρα ενα τηλεφωνο αξιας 100 ευρω , με android , θα ειναι εξικοιωμενος με την χρηση του ιδιου app σε ολες τις πλατφορμες, και δεν θα ψαχνεται .

 

Η acer ξεκιναει κατι .

 

Επισης ο πατερας μου δεν ξερει απο windows/linux/mac . Ξερει ομως απο android και ios .

Το ιδιο κ ο δικος σου και του επομενου .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προσφέρει όμως ένας τέτοιος επεξεργαστής σε ένα τέτοιο λειτουργικό;

 

Επίσης, κατά πόσο είναι λογική η ενσωμάτωση μόλις 8GB όταν μιλάμε για μια all-in-one συσκευή, που έχει multimedia χαρακτήρα;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μη τι άλλο και χωρίς να ξέρουμε πολλά πολλά έξυπνη κίνηση αν είναι αληθές!!!!

 

Βέβαια Acer δεν εμπιστεύομαι ούτε με 300 ευρώ να κάνει το σύστημα αλλά αυτό είναι βέβαια προσωπική μου προτίμηση λόγω των μεγάλων της αμαρτιών σε θερμικά ατοπήματα που έχει πέσει πολλές φορές στο παρελθόν σε συστήματα της και έχει χάσει την εκτίμηση μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I guess μπορεί να φορμαριστεί με κάποια διανoμή Linux... για Full Desktop experience.

 

Με 1 GB RAM και 8GB αποθηκευτκο τι να το κανεις?

Εδω που τα λεμε αυτα τα χαρακτηριστικα πλεον ειναι μετρια εως πιο κατω ακομα και για tablet. Δε μπορουσαν να βαλουν χαμηλοτερο επεξεργαστη και να ανεβασουν τη μνημη? Η τουλαχιστον να επιτρεπουν την προσθηκη χωρου με sd card.

Και εχω και τις αμφιβολιες μου κατα ποσο η μνημη που εχει για storage ειναι αρκετα γρηγορη για να φορτωνει windows/linux αρκετα γρηγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον i5 που ακριβώς τον είδατε; Το link που έβαλες Hal9000 λέει ότι πρόκειται για τον OMAP 4430 dual-core ARM Coretex-A9 processor και όχι για τον i5 4430.

 

Επίσης, μόνο 1GB RAM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...