Προς το περιεχόμενο

προβλημα με κληση δημοτικης αστυνομιας


JOHNDE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους .παρακαλώ την βοήθεια σας.

πριν από από 4 χρόνια είχα πάρει μια κλίση την 10/11/2009 από την δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα την οποία και την πλήρωσα άμεσα. Χθες μου έρχεται ειδοποίηση για 2 απλήρωτες κλήσης μια 09/11/2009+αλλη μια την 08/11/2009 κα οι ώρες που κόπηκαν ήταν 10:50 η μια και 10:48 η άλλη.

δεν ξέρω τη να κάνω .Παρακαλώ την βοήθεια σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους .παρακαλώ την βοήθεια σας.

πριν από από 4 χρόνια είχα πάρει μια κλίση την 10/11/2009 από την δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα την οποία και την πλήρωσα άμεσα. Χθες μου έρχεται ειδοποίηση για 2 απλήρωτες κλήσης μια 09/11/2009+αλλη μια την 08/11/2009 κα οι ώρες που κόπηκαν ήταν 10:50 η μια και 10:48 η άλλη.

δεν ξέρω τη να κάνω .Παρακαλώ την βοήθεια σας.

Πας στο δήμο,διαπιστώνεις ότι οι κλήσεις αφορούν το δικό σου* αυτοκίνητο,χωρίς διορθώσεις κλπ (μάρκα,χρώμα,νούμερο) και αφού όντως είναι το δικό σου,τις πληρώνεις.

 

 

Παπατζήδες,σε μένα είχαν διορθώσει το νούμερο (το δικό μου ήταν 3258 και με μία διαγώνια γραμή τη ρημαδιασμένη κλήση απ' αλλού 3252 πήγαν να μου τη φορτώσουν ντε και καλά).

Τόσο μπαγλαμάδες που δεν σταύρωσαν απ' το υπουργείο τα στοιχεία,ούτε καν απ' το "Paninfo" να δούνε ότι η κλήση έλεγε μάρκα Μερσεντέ κι εγώ είχα ένα ταπεινό μινάκι του 1978...

Το γαμώτο είναι η αγανάκτηση που δεν μπορείς να τους πας γαμιώντας μέχρι τον Άρειο Πάγο και μένεις μόνο με το συγνώμη τους κι αυτό αν το εκστομίσουν οι σκουπιδιαρόμπατσοι...

 

 

*Κοίτα καλά το "σώμα" της κλήσης,έτσι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά όταν πήγα να πληρώσω γιατί δεν μου είπαν ότι εκκρεμούν κι άλλες.

Και δεύτερον η ενημέρωση γιατί μου ήρθε 4 χρόνια μετά.

Είναι δυνατόν να περνά κάθε ημέρα να σου κόβει πρόστιμο  για την ιδία παράβαση το ίδιο άτομο. θα μου πεις που το ξέρεις, στο ειδοποιητήριο φαίνετε ο αριθμός της κλήσης είναι από το ίδιο μπλοκάκι 19 νούμερα μετά. Εκείνη την περίοδο είχα αφήσει το αμάξι για 5 ήμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά όταν πήγα να πληρώσω γιατί δεν μου είπαν ότι εκκρεμούν κι άλλες.

Και δεύτερον η ενημέρωση γιατί μου ήρθε 4 χρόνια μετά.

Είναι δυνατόν να περνά κάθε ημέρα να σου κόβει πρόστιμο  για την ιδία παράβαση το ίδιο άτομο. θα μου πεις που το ξέρεις, στο ειδοποιητήριο φαίνετε ο αριθμός της κλήσης είναι από το ίδιο μπλοκάκι 19 νούμερα μετά. Εκείνη την περίοδο είχα αφήσει το αμάξι για 5 ήμερες

 

Ναι. Και κακός δεν είχες τουλάχιστον 5 κλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τις πληρωνεις φιλε.εμενα μεχουν γραψει καμια 10αρια φορες σε διαφορετικες πολεις για παρκαρισμα και τις πεταξα ολες.δεν μεχει ενοχλησει κανεις εδω και 6 χρονια.να πανε να μαμηθουν.εχουν κανει το καθε στενακι να πληρωνεις το παρκαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους .παρακαλώ την βοήθεια σας.

πριν από από 4 χρόνια είχα πάρει μια κλίση την 10/11/2009 από την δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα την οποία και την πλήρωσα άμεσα. Χθες μου έρχεται ειδοποίηση για 2 απλήρωτες κλήσης μια 09/11/2009+αλλη μια την 08/11/2009 κα οι ώρες που κόπηκαν ήταν 10:50 η μια και 10:48 η άλλη.

δεν ξέρω τη να κάνω .Παρακαλώ την βοήθεια σας.

 

 

Χτύπα το.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τις πληρωνεις φιλε.εμενα μεχουν γραψει καμια 10αρια φορες σε διαφορετικες πολεις για παρκαρισμα και τις πεταξα ολες.δεν μεχει ενοχλησει κανεις εδω και 6 χρονια.να πανε να μαμηθουν.εχουν κανει το καθε στενακι να πληρωνεις το παρκαρισμα.

 

Αναλογα σε τι θα σου χρειαστει στο μελλον ο Δημος. Υπαρχουν περιπτωσεις που δεν θα εξυπηρετηθεις αν δεν εξοφλησεις, οποτε δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις σαν τη δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τις πληρωνεις φιλε.εμενα μεχουν γραψει καμια 10αρια φορες σε διαφορετικες πολεις για παρκαρισμα και τις πεταξα ολες.δεν μεχει ενοχλησει κανεις εδω και 6 χρονια.να πανε να μαμηθουν.εχουν κανει το καθε στενακι να πληρωνεις το παρκαρισμα.

Ναι, μπες και εσύ στο υπέροχο γκρουπ του παρταλιού/ελληνάρα που νομίζει ότι όλοι οι άλλοι υπάρχουν για να το υπηρετούν και όλες οι υποδομές φτιάχνονται για να κάνει αυτός το κομμάτι του!

 

Σοβαρά τώρα, είναι πιθανό να έχει φάει περισσότερες της μιας κλήσης αν άφησες το αμάξι παρκαρισμένο κάπου παρατεταμένα. Εγώ κάποια στιγμή είχα φάει 3 σε μια νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωστος σε ενα δημο μου ειπε οτι υπαρχουν κατι ντοσιε με σημειωματα για κλησεις.που και που αποφασιζει καποιος υπαλληλος να τα στειλει.π.χ. πριν καμμια βδομαδα εστειλαν του 2009 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά έκανε και δεν τα πλήρωσε ας πριονίσουν πρώτα οι δήμοι να έχουν χώρους στάθμευσης και μετά ας γράφουν τους παρανόμους

Ενώ αν περπατήσει μερικά μέτρα παραπάνω,θα του πέσει ο κώλος,ε;

Η να παρκάρει σε ένα ωραιότατο ιδιωτικό πάρκινγ...η να πάρει ΜΜΜ...

Αν φάει καμιά μύνηση απο περάστικο,θα πληρώνει κερατιάτικα.

 

αλλά ξέχασα,λεφτά για την φράπα υπάρχουν,για τα πάρκινγ όχι.

 

Και εγώ θέλω το αμάξι μου να είναι έξω απο το μαγαζί που κάθομαι,αλλά τουλάχιστον έχω την αξιοπρέπεια, να μην παρκάρω παράνομα, και ας είναι 500 μέτρα και παραπάνω πιο εκεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους .παρακαλώ την βοήθεια σας.

πριν από από 4 χρόνια είχα πάρει μια κλίση την 10/11/2009 από την δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα την οποία και την πλήρωσα άμεσα. Χθες μου έρχεται ειδοποίηση για 2 απλήρωτες κλήσης μια 09/11/2009+αλλη μια την 08/11/2009 κα οι ώρες που κόπηκαν ήταν 10:50 η μια και 10:48 η άλλη.

δεν ξέρω τη να κάνω .Παρακαλώ την βοήθεια σας.

Για να έχεις πληρώσει τη μία τότε προφανώς ήσουν όντως παράνομος.

Το μόνο λογικό που έχεις να κάνεις είναι να πληρώσεις και τις υπόλοιπες με την τρέχουσα ειδοποίηση.

Αν χρειαστεί να σου ξαναστείλουν δεύτερη ειδοποίηση τότε αυτή πιθανώς θα περιλαμβάνει και τις νόμιμες προσαυξήσεις οπότε θα κληθείς να πληρώσεις περισσότερα.

 

 

Μα καλά όταν πήγα να πληρώσω γιατί δεν μου είπαν ότι εκκρεμούν κι άλλες.

Και δεύτερον η ενημέρωση γιατί μου ήρθε 4 χρόνια μετά.

Η μηχανογράφηση δεν γίνεται με την ταχύτητα του flash (δυστυχώς) και οι ενημερώσεις γίνονται με ακόμα πιο αργό ρυθμό. Αυτά είναι ανάλογα του δήμου και του δυναμικού που αυτός διαθέτει.

 

 

μην τις πληρωνεις φιλε.εμενα μεχουν γραψει καμια 10αρια φορες σε διαφορετικες πολεις για παρκαρισμα και τις πεταξα ολες.δεν μεχει ενοχλησει κανεις εδω και 6 χρονια.να πανε να μαμηθουν.εχουν κανει το καθε στενακι να πληρωνεις το παρκαρισμα.

Κάποια στιγμή θα σου έρθουν. Δυστυχώς οι κλήσεις πάντα βρίσκουν το δρόμο τους και ειδικά στην περίοδο που διανύουμε όπου ψάχνουν τα έσοδα με περισσή λύσσα...

 

 

Αναλογα σε τι θα σου χρειαστει στο μελλον ο Δημος. Υπαρχουν περιπτωσεις που δεν θα εξυπηρετηθεις αν δεν εξοφλησεις, οποτε δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις σαν τη δικη σου.

Οι μεγαλύτεροι δήμοι συνεργάζονται και με την εφορία και έχουν τη δυνατότητα να ζητήσουν την είσπραξη των κλήσεων μέσω της φορολογικής εκκαθάρισης ή μπλοκάρισμα της φορολογικής ενημερότητας.

 

 

Σοβαρά τώρα, είναι πιθανό να έχει φάει περισσότερες της μιας κλήσης αν άφησες το αμάξι παρκαρισμένο κάπου παρατεταμένα. Εγώ κάποια στιγμή είχα φάει 3 σε μια νύχτα.

Έχουν δικαίωμα να σου βεβαιώσουν την ίδια παράβαση ανά τρείς (3) ώρες. Δηλαδή μέσα σε ένα 24ωρο μπορείς να φας χρεωθείς 8 κλήσεις και το παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο να σου κοστίσει 8 x 80 = 640 ευρώ. Δεν θα ήταν καλύτερα αν το έβαζες σε κάποιο parking με 10 ευρω;

 

 

καλά έκανε και δεν τα πλήρωσε ας πριονίσουν πρώτα οι δήμοι να έχουν χώρους στάθμευσης και μετά ας γράφουν τους παρανόμους

Εσύ που αγόρασες αυτοκίνητο και αποφασισες να το χρησιμοποιήσεις για τη μετακίνησή σου είσαι ο αποκλειστικός υπεύθυνος για να βρείς που θα το παρκάρεις νόμιμα. Δικαιολογίες του στύλ "Ας φτιάξει ο δήμος parking", "εδώ είναι η δουλειά μου" και "δείξε μου που να το βάλω" (υπάρχει απάντηση για αυτό) είναι απομεινάρια μιας χωριάτικης -με όλη τη κακή έννοια της λέξης- νοοτροπίας που καλό είναι να απωλέσουμε κάποια στιγμή.

 

 

Ενώ αν περπατήσει μερικά μέτρα παραπάνω,θα του πέσει ο κώλος,ε;

Η να παρκάρει σε ένα ωραιότατο ιδιωτικό πάρκινγ...η να πάρει ΜΜΜ...

Αν φάει καμιά μύνηση απο περάστικο,θα πληρώνει κερατιάτικα.

 

αλλά ξέχασα,λεφτά για την φράπα υπάρχουν,για τα πάρκινγ όχι.

 

Και εγώ θέλω το αμάξι μου να είναι έξω απο το μαγαζί που κάθομαι,αλλά τουλάχιστον έχω την αξιοπρέπεια, να μην παρκάρω παράνομα, και ας είναι 500 μέτρα και παραπάνω πιο εκεί.

+10000000000000000000000000000000000000...00000000000000

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...