Προς το περιεχόμενο

Acer Liquid S1 - Το πρώτο phablet της Acer με κόστος €329


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σωρεία ανακοινώσεων από την Computex 2013 συνεχίζεται, με την Acer να παρουσιάζει το δικό της "phablet".Το Liquid S1 διαθέτει TFT οθόνη 5.7' ιντσών με ανάλυση 720p, παρόμοια χαρακτηριστικά δηλαδή με το Grand Memo της ZTE. Στα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά, το Liquid S1 ενσωματώνει τετραπύρηνο επεξεργαστή Mediatek στο 1.5 GHz με 1GB RAM, 8GB αποθηκευτικός χώρο, microSD θύρα, 8mp κάμερα με LED Flash στο πίσω μέρος και 2mp κάμερα στο μπροστινό μέρος για βιντεοκλήσεις.

 

Στον τομέα του λογισμικού, η συσκευή «τρέχει» την έκδοση 4.2 Jelly Bean του Android με την Acer να μην έχει προχωρήσει σε πολλές προσθήκες, αφήνοντας το κλασσικό περιβάλλον του Android σχεδόν ανέπαφο. Στις λίγες αλλαγές ξεχωρίζει η δυνατότητα εκτέλεσης εφαρμογών σε παράθυρο όπως με τη Multi Window δυνατότητα του Galaxy Note 2.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Θα κυκλοφορήσει το τρίτο τρίμηνο του έτους σε έκδοση dual sim στη Γαλλία, Βέλγιο, Ολλανδία, Ουκρανία, Ρωσία, Ηνωμένο Βασίλειο, Γερμανία και με τιμή €329.

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι απο αυτους που βλεπουν το ποτηρι μισοαδειο αλλα με ολα αυτα δεν εχεις ουτε την φορητοτητα που οφειλει ενα κινητο ουτε την ανεση ενος tablet

 

με τοσο μαρκετινγκ σε λιγο θα μας πεισουν οτι χρειαζομαστε δεν ξερω κ εγω τι παλαβομαρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pha τι?

Phablet αγαπητε.....τι σου κανει παραξενο?

 αν πρωτη φορα διαβαζεις τον συγκεκριμενο ορο - προτεινω να μπαινεις πιο συχνα στο διαδυκτιο...

Οσον αφορα τωρα την ειδηδη, ευχαριστω δεν θα παρω....μια χαρα θα ειμαι με το note2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phablet αγαπητε.....τι σου κανει παραξενο?

 αν πρωτη φορα διαβαζεις τον συγκεκριμενο ορο - προτεινω να μπαινεις πιο συχνα στο διαδυκτιο...

Οσον αφορα τωρα την ειδηδη, ευχαριστω δεν θα παρω....μια χαρα θα ειμαι με το note2

Ηταν της στιγμης..μετα που το εψαξα βρήκα τι ήταν..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phablet αγαπητε.....τι σου κανει παραξενο?

 αν πρωτη φορα διαβαζεις τον συγκεκριμενο ορο - προτεινω να μπαινεις πιο συχνα στο διαδυκτιο...

Γιατρέ, κι εγώ πρώτη φορά διαβάζω τον όρο. Πόσες φορές τη μέρα να μπαίνω στο διαδίκτυο και για πόσες ώρες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ, κι εγώ πρώτη φορά διαβάζω τον όρο. Πόσες φορές τη μέρα να μπαίνω στο διαδίκτυο και για πόσες ώρες?

Και μια φορα τον μηνα να εμπαινες φιλε μου επρεπε να το ξερεις!

ο βασικος εκπροσωπος αυτης της κατηγοριας (note) κυκλοφορει απο το 2011

συμπερασμα: ασε τις ειρωνιες και κοιταξε να εισαι πιο επικοδομητικος οταν σεφαρεις! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο βασικος εκπροσωπος αυτης της κατηγοριας (note) κυκλοφορει απο το 2011

Να σημειώσουμε ότι πρόκειται για παρατσούκλι και όχι για επίσημο όρο οπότε και η εν λόγω κατηγορία δεν υπάρχει επίσημα. Προσωπικά το βρίσκω επαχθές. Βεβαίως έχεις δίκιο ότι η Samsung άνοιξε το δρόμο για smarts άνω των 5" με τα Note 1 & 2 που έχουν φοβερή και αναπάντεχη εμπορική επιτυχία. 

 

Στο θεμα μας τώρα το acer κάνει μερικές υπαναχωρήσεις σε χαρακτηριστικά αλλά η τιμή του αποζημειώνει με το παραπάνω. Όμως προτιμώ να περιμένω Note 3 στις ίδιες διαστάσεις και βάρος με το 2, edge to edge 1080p 6" οθόνη, snapdragon 800 ίσως και 2.5 GB ram και το παίρνω από την πρώτη μέρα. Μέχρι τότε το Note 2 είναι θαυμάσιο εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...