Προς το περιεχόμενο

Σάλος στις ΗΠΑ για το ηλεκτρονικό φακέλωμα εκατομμυρίων πολιτών


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τέτοια βλέπουν οι εγχώριοι οπαδοί του ραγιαδισμού και ζηλεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΩΣ συνήθως οι ταινίες του Χόλυγουντ έχουν απόλυτο δίκιο ακόμα και όταν τις χλευάζουν αρχικά αλλά μετά...τους αποκαλύπτουν ότι στη χώρα της δημοκρατίας έχει επιβληθεί ένα άλλου τύπου μόρφωμα διακυβέρνησης με οργουελικές προεκτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί σταρχιδιστές ρε παιδάκι μου,αφού δεν νοιάζεστε για την παραβίαση τις ιδιωτικής σας ζωής δώστε δημόσια τα accounts σας sto fb,email,κ.α να περάσει μια βόλτα όποιος θέλει ....

Και ας βγάλουν τα τυπικά μέτρα ασφαλείας που έχει το κάθε site να γίνει σουρωτήρι από τον καθένα.Σιγά και τι έγινε!

Αξιοι της μοίρας μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες αυτό:

 

τα θέματα που δε θέλω να διαρρεύσουν γύρω από το άτομό μου, φροντίζω να προσέχω το πού, υπό ποιες συνθήκες, με χρήση ποιου μέσου και με ποιους τα συζητώ.   

 

και συμπέρανες ...αυτό:

 

δεν νοιάζεστε για την παραβίαση τις ιδιωτικής σας ζωής

 

Πώς το κατάφερες, μόνο εσύ το ξέρεις...

 

Όσο για την πρότασή σου: 

 

δώστε δημόσια τα accounts σας sto fb,email,κ.α να περάσει μια βόλτα όποιος θέλει ....

 

επειδή αφενός με τρίχες τύπου facebook δεν ασχολούμαι, οπότε δεν έχω λογαριασμό και αφετέρου, μέσω internet δε διακινώ κανενός είδους «ευαίσθητο» προσωπικό μου δεδομένο, αν κάποιος θέλει να περάσει μια βόλτα από το email μου, καλώς να ορίσει, αρκεί να φέρει και καμιά μπυρίτσα. Μην κουβαληθεί μ' άδεια χέρια σαν το γιούφτο, ε;     

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλοί έξυπνοι μαζευτήκανε και κράζουνε για Facebook κτλ.


Δεν σημαίνει ότι όποιος έχει facebook έχει δώσει και τηλέφωνα,διευθυνσεις σπιτιών,μάρκα αυτοκινητου,γραφει τα πολιτικα-θρησκευτικά του πιστεύω,τι ομάδα ειναι,τι μουσικη ακουει,αν εχει σχεση και άπειρες ακομα επιλογές που υπαρχουν.


Ούτε έχει φίλο τον Χασάν και τον Τσινγκ Μπονγκ Λη για να μεγαλώσουν 2 εκατοστά


παραπάνω τα καρότα του στο farmville.


Εσύ επιλέγεις τι πληροφορίες θα μοιραστείς,υπάρχουν και αυτοί που δεν αποκαλυπτουν τιποτα, έχουν 30 φίλους όλους κι όλους,απο σχολή,στρατό κτλ για να μην χάνουν επαφή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

έχουν 30 φίλους όλους κι όλους,απο σχολή,στρατό κτλ για να μην χάνουν επαφή

 

 

Tο θέμα μας εδώ δεν είναι ειδικά το facebook, αλλά γενικότερα το μη απόρρητο των στοιχείων που υπάρχουν στο διαδίκτυο. Για 'μένα λοιπόν είναι «τρίχες», για 'σένα «χρήσιμο»...όλα καλά! Άκου όμως μια συγκλονιστική τεχνολογική εξέλιξη, προκειμένου να επικοινωνείς όσο συχνά θέλεις, με όσους η απόσταση που σας χωρίζει καθιστά αδύνατη τη συχνή φυσική επαφή:...

 

...Skype!!! Κοίτα τι έφτιαξαν οι άνθρωποι! Ακούς τη φωνή τους, ακούν τη δική σου, βλέπεις το πρόσωπό τους, βλέπουν το δικό σου κι όλα αυτά σε πραγματικό χρόνο...

....όση περισσότερη «επαφή» μπορεί να υπάρξει, καθημερινά και δωρεάν, δεδομένης τής απαγορευτικά μεγάλης απόστασης μεταξύ φίλων.

 

Από την άλλη...facebook: Respect!!! Η απόλυτη εξέλιξη τού sms...

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο μεθαύριο με την τηλεόραση στο σαλόνι μονίμως συνδεδεμένη στο ιντερνετ και μια κάμερα ενσωματωμένη θα έχουμε βάλει μόνοι μας κάποιον να μας παρακολουθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο σταρχιδισμος μια χαρα τακτικη μου φαινεται..υπαρχουν πολυ σοβαροτερα προβληματα στη ζωη απο την παραβιαση του απορρητου στο ιντερνετ. Και στο κατω κατω,βλεπουν μονο οτι τους δειχνεις.Δεν με πολυνοιαζει αν θα ξερουν τι μουσικη ακουω,τι καφε πινω και αν θα παω διακοπες.Ειμαστε τοσο ασημαντοι για αυτους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σταρχιδισμος μια χαρα τακτικη μου φαινεται..υπαρχουν πολυ σοβαροτερα προβληματα στη ζωη απο την παραβιαση του απορρητου στο ιντερνετ.

 

Ποιά προβλήματα είναι αυτά δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποιά προβλήματα είναι αυτά δηλαδή;

Το (θεωρητικά) απλο πρόβλημα της καθαριότητας της πολης μου,ειναι πολύ σημαντικοτερο απο το να διαβασουν 5 mail μου,κατά τη γνώμη μου.. Για να μην μιλήσω για παιδική εργασία, παιδεραστία, περιθοριοποιήση των ανθρώπων με ειδικές ανάγκες,ομοφυλοφίλων και άλλα πολλά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...