Προς το περιεχόμενο

Σάλος στις ΗΠΑ για το ηλεκτρονικό φακέλωμα εκατομμυρίων πολιτών


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το (θεωρητικά) απλο πρόβλημα της καθαριότητας της πολης μου,ειναι πολύ σημαντικοτερο απο το να διαβασουν 5 mail μου,κατά τη γνώμη μου.. Για να μην μιλήσω για παιδική εργασία, παιδεραστία, περιθοριοποιήση των ανθρώπων με ειδικές ανάγκες,ομοφυλοφίλων και άλλα πολλά.

 

Σιγά τα προβλήματα, εδώ στην Αφρική πεθαίνουν απο την πείνα...

 

Αυτό που εννοώ είναι πως ένα επιχείρημα το οποίο μειώνει την σημαντικότητα ενός προβλήματος επειδή υπάρχουν χειρότερα, είναι αυτό που λέμε "άτυπη πλάνη", δηλαδή πρόβλημα στην λογική ενός επιχειρήματος.

 

Ο deesnider πιστεύω το θέτει σωστά, δηλαδή κατανοεί και δεν μηδενίζει το πρόβλημα για τους άλλους, ενώ σε προσωπικό επίπεδο δε τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νταξ,βγηκαν Αμερικανοι για να καθησυχασουν τους Αμερικανους..Και συνοπτικα,Δεν παρακολουθουμε εσας,αλλα τους Ευρωπαιους και Ασιατες φιλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το αντιστρέψουμε λίγο: Αν είμαστε τόσο ασήμαντοι για αυτούς, γιατί όλες αυτές οι παρακολουθήσεις; 

 

Αυτό για το οποίο πιστεύω ότι θα άξιζε να αναρωτηθεί κανείς, είναι άλλο: Ο καθένας από μας ξεχωριστά, αξιολογεί ως το ίδιο σημαντικά για τον εαυτό του, αυτά τα οποία θεωρεί σημαντικά ο κάθε big brother;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σιγά τα προβλήματα, εδώ στην Αφρική πεθαίνουν απο την πείνα...

 

Αυτό που εννοώ είναι πως ένα επιχείρημα το οποίο μειώνει την σημαντικότητα ενός προβλήματος επειδή υπάρχουν χειρότερα, είναι αυτό που λέμε "άτυπη πλάνη", δηλαδή πρόβλημα στην λογική ενός επιχειρήματος.

 

Ο deesnider πιστεύω το θέτει σωστά, δηλαδή κατανοεί και δεν μηδενίζει το πρόβλημα για τους άλλους, ενώ σε προσωπικό επίπεδο δε τον ενδιαφέρει.

Σε καμία περίπτωση δεν μηδένισα το πρόβλημα..(Μάλλον η διατύπωση μου δεν ήταν καλή). Απλά δεν με αγγίζει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ας το αντιστρέψουμε λίγο: Αν είμαστε τόσο ασήμαντοι για αυτούς, γιατί όλες αυτές οι παρακολουθήσεις;

Δεν νομίζω οτί παρακολουθούν εμένα και εσένα προσωπικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχουν συγκεκριμενα φιλτρα τα οποια πιανουν συγκεκριμενες λεξεις, πχ απεργια, επιθεση και τα λοιπα. ετσι παρακολουθουν τα παντα, οποιον γραψει ή πει κατι που δεν τους βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτί παρακολουθούν εμένα και εσένα προσωπικά.

Συμφωνώ, με την έννοια ότι απλά καταγράφουν και δεν ασχολούνται περαιτέρω. Παρόλα αυτά, μπορούν να εστιάσουν περισσότερο και δαπανούν τεράστια ποσά για να το κάνουν και μαζικά.

Το θέμα είναι τι ισορροπίες υπάρχουν ανάμεσα στο απόρρητο και τη διάθεση/παραχώρηση πληροφοριών στις περιπτώσεις που υπάρχει θέμα που αφορά στη νομική δικαιοσύνη. Εκεί είναι που το PRISM διαφοροποιήθηκε.

Btw, US spy leaker Edward Snowden leaves Hong Kong hotel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια βλέπουν οι εγχώριοι οπαδοί του ραγιαδισμού και ζηλεύουν

Γεια σου επαναστατη,ιδεολογε !οπως την ξεκινας φερε μου και μια coca light  γιατι κανω διατροφη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...