Προς το περιεχόμενο

Σάλος στις ΗΠΑ για το ηλεκτρονικό φακέλωμα εκατομμυρίων πολιτών


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Eνα πολυ ευστοχο σχολιο που ακουσα σημερα απο μια ψυχη: "To παιζει πολυ καλα ο Showden. Πρεπει να χει διαβασει John le Carre"

Περιμενω πως και πως να δω τι θα γινει στο keynote της BlackΗat, στο τελος του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

οτι θα ειναι ολος ο πλανητης live ισως σε λιγο διαστημα...

Απο το site:

to provide the world with a near-live stream of the Earth, using HD video and imagery.

..και παω στοιχημα πως θα υπαρχουν και αρκετες περιοχες "ενδιαφεροντος" που δεν θα εχει προσβαση ο καθενας.

Κατα τ αλλα, no news here σε σχεση με το θεμα μας και το thread, απο την αποψη πως το μονο που αλλαζει ειναι πως θα εχω προσβαση εγω και εσυ. Το ολο συστημα οπως ολοι καταλαβαινουμε, δεν ειναι κατι καινουριο για υπηρεσιες της ταξεως της NSA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το site:

..και παω στοιχημα πως θα υπαρχουν και αρκετες περιοχες "ενδιαφεροντος" που δεν θα εχει προσβαση ο καθενας.

Κατα τ αλλα, no news here σε σχεση με το θεμα μας και το thread, απο την αποψη πως το μονο που αλλαζει ειναι πως θα εχω προσβαση εγω και εσυ. Το ολο συστημα οπως ολοι καταλαβαινουμε, δεν ειναι κατι καινουριο για υπηρεσιες της ταξεως της NSA.

σιγουρα απλως υπαρχει αυτη η'''συνεχομενη παροχη''' προσβασης στα παντα και σε πραγματα που ο κοινος κοσμος κατα τη γνωμη μου θα μπορουσε να μην ειχε και ιδεα οτι υπαρχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Κάτι έμμεσα σχετικό...

 

Μαντέψτε ποιος βρίσκεται ψηλά και ποιος χαμηλά στην λίστα.

Το κόστος της πολιτικής επιρροής για τις εταιρίες τεχνολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Eπειδή μερικοί δεν έχουν πρόβλημα να δίνουν καθημερινά τα προσωπικά τους δεδομένα.

http://mobile.nytimes.com/2014/03/04/opinion/has-privacy-become-a-luxury-good.html?_r=0&referrer=

 

our data is used not just for advertisements. It has also been used to charge people different prices based on their personal information. It has been used to provide different search results to different people based on their political interests. It has been used by the government to identify possible criminal and terrorist suspects. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...