Προς το περιεχόμενο

vero 8 ή Samsung Galaxy Note 7


A7X.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν από λίγες μέρες μου έσπασε το digitizer στην οθόνη του NEXUS 7 και επειδή η αντικατάσταση κοστίζει όσο καινούριο NEXUS και αφήστε που τις φοβάμαι τις οθόνες τις αφού έσπασε ενώ ήταν μόνο του ακίνητο σε σταθερή επιφάνεια... είπα να πάρω κάποιο άλλο φτηνότερο...

 

Έχω καταλήξει ανάμεσα στο Vero Tablet Α8849  ή το Samsung Galaxy Note 7 2.0 και τα δύο στα 160 ευρώ περίπου. 

 

Δεν με νοιάζει το gaming... θέλω να διαβάζω epub βιβλία, να βλέπω καμία ταινία, μουσική, λίγο surfing και κυρίως να το χρησιμοποιώ ως πορτφόλιο για να δείχνω την δουλειά μου σε πελάτες. Φτιάχνω βίντεο και φωτογραφίες...  Αυτό είναι το πιο σημαντικό. 

 

Καμία ιδέα στο πιο να προτιμήσω; ή κάποια άλλη πρόταση; 

 

ΥΓ. Δεν με ενδιαφέρουν τα κινέζικα από σάιτ του εξωτερικού

Επεξ/σία από A7X.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ~40 εώς ~70€ βλέπω παίζουν τα digitizer στο ebay. Δεν ψήνεσαι για επέμβαση; Αμαρτία ειναι. Προσωπικα το Samsung θα επελεγα αν πας για καινούριο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω καθόλου με τις επεμβάσεις κ δεν έχω και Καρτα για να παραγγείλω από eBay. Άσε που από ότι διάβασα δεν αλλάζει μόνο του το digitizer αλλά και η οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Το digitizer έχω την εντύπωση είναι ξεχωριστά με την οθόνη και αλλάζει εύκολα γιατί έχει καλώδιοτενια

και μια e- κάρτα είναι εύκολο να βγαλεις χωρίς καμία χρεωση, εσύ βάζεις ότι θες μέσα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Το digitizer έχω την εντύπωση είναι ξεχωριστά με την οθόνη και αλλάζει εύκολα γιατί έχει καλώδιοτενια

και μια e- κάρτα είναι εύκολο να βγαλεις χωρίς καμία χρεωση, εσύ βάζεις ότι θες μέσα!!!!

Δυστυχώς δεν είναι στο NEXUS 7! Οθόνη και Digitizer είναι κολλημένα μαζί... πρέπει να αλλάξεις και  τα δύο! 

Δυστυχώς υπάρχουν πολλά περιστατικά σπασμένου Digitizer χωρίς πέσιμο ή χτύπημα... στα καλά καθούμενα δηλαδή όπως το δικό μου... 

 

http://productforums.google.com/forum/#!topic/mobile/TAdXRUzEwjY%5B1-25-false%5D

Επεξ/σία από A7X.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες και το καινούριο Vero A8839, μόλις το έβγαλε το Electroworld προσφορά στα 135.  Πιστεύω ότι θα σε καλύψει.  Οι βασικές διαφορές με το 8849 σύμφωνα με τα παιδιά στο φόρουμ της Oktabit είναι

 

A8839 Vs A8849

 

Rockchip/Amlogic
8GB/16GB
No bluetooth/Bluetooth

 

Πιστεύω θα είσαι ΟΚ και η τιμή είναι πολύ καλή για 8άρι από Ελλάδα.  Τα παιδιά στο νήμα λένε ότι στα γραφικά είναι καλύτερος, αλλά ίσως υστερεί κάπως σε μπαταρία λόγω επεξεργαστή.  Η έλλειψη bluetooth ίσως είναι πρόβλημα πάντως.

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το καινούριο Vero A8839, μόλις το έβγαλε το Electroworld προσφορά στα 135.  Πιστεύω ότι θα σε καλύψει.  Οι βασικές διαφορές με το 8849 σύμφωνα με τα παιδιά στο φόρουμ της Oktabit είναι

 

 

Πιστεύω θα είσαι ΟΚ και η τιμή είναι πολύ καλή για 8άρι από Ελλάδα.  Τα παιδιά στο νήμα λένε ότι στα γραφικά είναι καλύτερος, αλλά ίσως υστερεί κάπως σε μπαταρία λόγω επεξεργαστή.  Η έλλειψη bluetooth ίσως είναι πρόβλημα πάντως.

Το bluetooth δεν με πειράζει! Προτιμώ την 8ρα από την 7ρα κυρίως για pdf και comic και οι φωτό μου που δεν είναι 16:9! 

 

Όταν λέμε ότι υστερεί σε μπαταρία; για τί διάρκεια μιλάμε.. διαβάζοντας ένα βιβλίο ας πούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν ξέρω καθόλου νούμερα για να σε βοηθήσω.  Απλά στο φόρουμ ανέφεραν ότι ο Rockchip είναι καλύτερος στα γραφικά, σε επεξεργαστική ισχύ Rockchip και Amlogic είναι στα ίδια, και σε κατανάλωση και θερμοκρασίες είναι λιγο καλύτερος ο Amlogic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...