Προς το περιεχόμενο

Samsung Ativ-S 249€ plaisio [expired]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To θεμα ειναι που θα σταματησει η κατρακυλα της τιμης του. Αν σε ενα μηνα εχει παντου Ελλαδα (οπως παει) 220-230 ευρω δεν νομιζω κανεις να ειναι ευτυχης που το πηρε 250, τουλαχιστον δεν θα πιστευει οτι το πηρε σε προσφορα.

 

 

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/Samsung/Ativ_S_I8750_16GB.html

 

createchartsgt.asp?pid=2097316&country=D

Aρχες Μαρτιου που ημουν στη Γερμανια το ειχα δει στα 239! ΔΕΝ ειναι και ασχημη η τωρινη τιμη του Πλαισιου, αλλα την τελευταια 3ετια (και βαλε) γενικα ολα τα κινητα χανουν το μισο της τιμης που εχουν στο Launch τους σε λιγοτερο απο 12 μηνες, τα δε windows phone ειναι τα πιο "γρηγορα" αφου την χανουν σε 4-6 μηνες (θυμαμαι καποτε ενα htc -νομιζω το "mozart"?- ειχε 260 ευρω οταν το αντιστοιχο σε android -νομιζω το desire hd- ειχε ακομα 480)! Νομιζω θυμομαστε ποσο γρηγορα το πανακριβο αρχικα lumia 800 επεσε <200 ευρω... ή το 900 στα 250-260. Απλα αν καποιος το παρει τωρα στα 249 αντε να 'χασει' μεχρι να βγει το καλοκαιρι κανα 50αρικο (αντε 60αρικο?) σε σχεση με καποιον που το πηρε 3-4 μηνες νωριτερα ο οποιος θα 'χασει' πολυ περισσοτερα.

Και κατι γενικοτερο, οταν βλεπω μεγαλες αλυσιδες σαν αυτες (πλαισιο, κωτσος κλπ) οι οποιες προμηθευονται τα κινητα απο την επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια (ελπιζω) συνηθως ειναι σημαδι αμεσης 'προσαρμογης' στα ιδια ή και σε χαμηλοτερα επιπεδα τιμων και των υπολοιπων μαγαζιων... ειδικα σε προϊοντα που γενικα πανε μονο προς τα κατω οι τιμες τους... (θυμαμαι τον αρχικο 'χαμο' που ειχε γινει με το galaxy nexus στα 369 ευρω και μετα πηγε 299 -και νομιζω λιγο αργοτερα ακομα πιο κατω-... αλλα και ποσο "απιστευτο" ειχε φανει καποτε το ταμπελακι 199 ευρω στο Trophy 7 και το αντιστοιχο LG!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.skroutz.gr/s/2725086/Samsung-Ativ-S-I8750-16GB.html?keyphrase=ativ+s

 

Ιστορικο: Πριν 1 μηνα ειχε Lowest 320-330ευρω, τωρα εχει 270. Δεν θα ελεγα "προσφορα" το 249 λοιπον τωρα.

 

Και βεβαια αυτο το "απο 399 μονο για μελη 249" ειναι ολα τα λεφτα (τα υπολοιπα 150€ δλδ :P)

Ναι στο σκρουτζ ξεκινάει από 270 από μαγαζιά που ούτε ξέρεις από πού τα 'φεραν. Τουλάχιστον τα ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ (αν και δεν το πολυσυμπαθώ) ξέρεις ότι είναι ελληνικό με τις εγγυήσεις του κλπ. Για κάποιον που του αρέσει αυτό το τηλέφωνο, ναι ΕΙΝΑΙ προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο σκρουτζ ξεκινάει από 270 από μαγαζιά που ούτε ξέρεις από πού τα 'φεραν. Τουλάχιστον τα ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ (αν και δεν το πολυσυμπαθώ) ξέρεις ότι είναι ελληνικό με τις εγγυήσεις του κλπ. Για κάποιον που του αρέσει αυτό το τηλέφωνο, ναι ΕΙΝΑΙ προσφορά.

Δηλαδή θα με καλύψει το πλαισιο σε εγγύηση,αστεία νομίζω λες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα με καλύψει το πλαισιο σε εγγύηση,αστεία νομίζω λες. 

Εννοεί οτι θα εχει την εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας προφανώς και δε θα είναι καποιο κομμάτι εκτός Ευρώπης που ειναι πιθανο να μην εχει διεθνή εγγύηση. Είναι εξαιρετικό για όποιον του αρέσουν τοσο μεγάλα κινητά και απορώ γιατι δεν κράτησε η samsung αυτο το σχεδιο και γενικοτερα την κατασκευη του για το galaxy s3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιολόγηση από  .skroutz

Απαράδεκτη συμπεριφορά προς ενα πελάτη και πολυ καλο μάλιστα 
Συγκεκριμένα απο ηρακλειο κρητης,η συμπεριφορά του καταστήματος αδικαιολόγητη.αγορασα ενα κινητο το οποίο παρουσίαζε θεμα μολις ανέβαζε θερμοκρασία,κολλουσε,μου είπαν λοιπον να το αφήσω να το δουν οι τεχνικοί,απάντησα εγω,το τηλεφωνο το εχω 5 μερες,με ξέρετε,δε θα επεστρεφα τηλεφωνο αν δεν ειχε οντως προβλημα,ο τεχνικός απλα θα το αφήσει να δουλεύει 
,δεν θα κάτσει να το φορτώσει ώστε να δει τι προβλημα υπαρχει μολις γίνουν εγκατάσταση λίγες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και μολις ανεβάσει θερμοκρασία.φυσικα η απόφαση ηταν αμετάκλητη.
Λυπάμαι απλα που τόσα χρονια υποστηριζα την αλυσίδα αυτη και συγκεκριμένα την κινητή τηλεφωνία.
Πλεον μονο αναλώσιμα απο κει και τιποτα περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια παλι απο skroutz

Στις 17/07 παρήγγειλα απο το διαδικτυακο καταστημα το sony-ericsson neo v, κρίνοντας οτι το έχει σε τιμή ευκαιρίας και ακούγοντας καλά σχόλια για τη συσκευή! Την επόμενη μέρα στην ώρα που με είχαν ενημερώσει μέσω email ήταν στην πόρτα μου! Στις 22/10 το πήγα στο κατάστημα του Πειραιά γιατί η οθόνη δεν λειτουργούσε. Εκεί ο υπάλληλος μου αποκρίθηκε ότι σε μία με δύο εβδομάδες θα είναι έτοιμο και θα μου τηλεφωνούσαν. Την τρίτη εβδομάδα πήρα τηλέφωνο ο ίδιος, αφού δεν υπήρχε κάποια ενημέρωση. Ο υπάλληλος χρησιμοποιησε την χρήσιμη φραση-για αυτούς ώστε να σε ξεφορτωθούν-, που εικαζω την λένε αρκετες φορές εκεί πέρα, "είχατε κάποια ειδοποίησηση από εμάς?" "οπότε θα περιμένετε να σας τηλεφωνήσουμε". Με τα πολλά μου είπε ότι έγινε παραγγελία του ανταλλακτικού στις 23/10 (τι ανταλλακτικο και ποιό είναι το πρόβλημα του κινητού δεν αποσαφηνίζεται) και μου έδωσε ένα τηλέφωνο που είναι το συνεργείο τους. Εκεί στο συνεργείο το σήκωσε μία γυναίκα, η οποία εξ αρχής δεν ήθελε να μου δώσει κάποια σχετική πληροφορία, επειδή είναι η πολιτική της εταιρείας και ότι δίνει ενημερωσεις μόνο στο πλαίσιο (άρα είναι ανεξάρτητοι συνεργάτες). Τώρα ότι εγώ της είπα οτι απο κεί μου δώσανε το τηλέφωνό τους και ότι είχα όλα τα στοιχεία του κινητού μπροστά μου δεν μετράνε! Ας το αποδεχτώ όμως. 
Σήμερα έχουμε 15/11, περνάνε οι μέρες και περιμένω... Να φανταστώ ότι το ανταλλακτικό έρχεται από Κίνα???! Δεν ξέρω που βρίσκεται το κινητό μου και άμα είναι κομμάτι της δουλειάς μου τι τους ενδιαφέρει;...δική μου ευθύνη!!!! Σωστά; Εκείνοι κάνανε την πώληση τους! Τουλάχιστον αφού περνάει η διορία που είχαν ορίσει να πέρνανε κάποιο τηλέφωνο να με ενημέρωναν!!!Κύριε τάδε για το κινητό σας τηλεφωνώ, θα καθυστερησει η παραλαβή σας επειδή αυτό και αυτό!! Έλλειψη επαγγελματισμού κύριοι!!! Εν ολίγοις θεωρώ το after sales service τους ανύπαρκτο -όσον αφορά τα κινητά, μην το γενικεύσω! Έχουν μείνει λίγες ελληνικές επιχειρήσεις, μην τις θάψουμε! Αλλά μην μας προσφέρεται απλόχερα το φτυάρι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα κάτσει να το φορτώσει ώστε να δει τι προβλημα υπαρχει

LoL.. τα ιδια και σε εμενα με ενα δισκο που φορτωμενος εβλεπα απο ενα προγραμμα (και δυο και τρια μη σας πω) θερμοκρασια 70 βαθμους οταν οι αλλοι ηταν στους 40...! Φυσικα οι τεχνικοι δεν ειδαν ποτε τετοια ενδειξη και αρνηθηκαν να μου παρεχουν επισκευη/αντικατασταση βασει εγγυησης (ηταν 2-3 μηνες πριν ληξει η 3ετης του εγγυηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και σε εμενα για galaxy που ειχε χαλασει και μου λεγανε δε θα το ξαναφερουνε και να δεχτω πιστωτικο στη "νεα μειωμενη"(!) τιμη. 3 μερες μετα το ξαναφερανε παλι καλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κ αλλιως όλα τα προϊόντα τεχνολογίας έχουν φθίνουσα τιμή. Το κινητό ειναι μπόμπα σε αυτη την τιμή για όποιος δεν τους ενοχλεί η μεγάλη οθόνη. Όσο αφορά τα windows phone 8 για μένα ειναι πλεονέκτημα το πιο εύκολο και smooth λειτουργικό αυτη τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eάν δε σε φτάνουν οι 145.000 εφαρμογές του w.p.store, τότε το πρόβλημα πρέπει να το αναζητήσεις αλλού...

ναι εαν σε αυτες μετρας τις εκαντοταδες fart windows 8 app, ikea catalogue app, κτλ κτλ παω πασο! Και για να καταλαβεις ποσο αποτυχια ειναι στο θεμα εφαρμογων, στην bb πηρε 3,5 μηνες να φτασει το store της με ενα κινητο στην ουσια 30.000 εφαρμογες και στη microsoft 11,5 μηνες για να ξεπερασει τις 45.000. Anyway off topic αυτα

 

Υγ. και σαφως εχω δουλεψει το λειτουργικο σε nokia 900 τα win 7 mobile αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...