Προς το περιεχόμενο

Σαρωτικές αλλαγές στο iOS 7.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα αυτο με τους κωδικος με φοβιζει λιγο ομως.

 

Αν γινει καμια στραβη και βρεθουνε ολα στα χερια ενος αθωου χακερ τι θα γινει μετα...

 

Εγω με καμια παναγια δεν τους εβαζα..

Συγχωρεστε με λαθος...

 

Επειδη ειδα ολη την παρουσιαση μπερδευτηκα...

 

Αυτο θα γινεται στο λειτουργικο..

 

Οποτε ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απ οτι καταλαβα στο site insomnia επιτρεπονται ατομα που λενε οτι να ναι. Σχολιαστε την ειδηση guys αλλιως μην ασχολείστε με το site.

No offence :-)

 

 

23959716.jpg

 

 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν παιζει να το δω τι εγινε με το ipad 3 που λεει ενα παλικαρι παραπανω οτι το αφησαν απ' εξω? Δινουν κατι σε αποκλειστικοτητα στο ipad 4 και το ipad 3 δεν θα το δωσουν?

Αν μπορει καποιος ας μου πει.

Το άφησαν στην απέξω εννοει για το Siri και το Airdrop. Το iPad 3 θα πάρει την αναβάθμιση κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arisyo13

παει δηλαδη το siri απο ipad 3? To airdrop δεν με νοιαζει κιολας αλλα το siri μαλλον τους χαλαγε την μοστρα. Τι να πω. Apple ειναι αυτη. Γι αυτο κιολας τωρα ποια απο apple εχω μονο ipad 3. Τετοιες λογικες σε παρακινουν ή σε android ή wp 8. (κατα την αποψη μου παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού συζητήσαμε για την "καινοτομία" στο iOS 7, μήπως να κοιτάγαμε το νέο Mac Pro ?

 

https://www.apple.com/mac-pro/

 

Αυτό μοιάζει για πραγματική καινοτομία

 

Εμφανισιακα παντως μοιαζει με boiler.... :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι τα funboys δίνουν άμεση έφεση αμαρτιών για της αντιγραφές σαν κάτι λογικό και αναμενόμενο.. πράγμα που δε τους έβλεπα να κάνουν οταν το έκανε η google, microsoft etc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι τα funboys δίνουν άμεση έφεση αμαρτιών για της αντιγραφές σαν κάτι λογικό και αναμενόμενο.. πράγμα που δε τους έβλεπα να κάνουν οταν το έκανε η google, microsoft etc.

Ας έκαναν και εκείνες καλές αντιγραφές, που απλά να δουλεύουν σωστά, και τότε μαζί τους.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα.

Είδα και εγώ την παρουσίαση και σαν θεατής αλλά και κάτοχος iPhone και MacBook Pro αναφέρω τις εντυπώσεις εν συντομία, κατα σειρά εντυπωσιασμού.

 

MAC  PRO

 

Τι να πρωτοσχολιάσω? Την δύναμη? (τεχνικά χαρακτηριστικα), τον σχεδιασμό? το μέγεθος? (αν είναι δυνατόν να έχεις ένα workstation και να είναι τόσο φορητό). Πραγματικά εντυπωσιάστικα! Ελπίζω να εντυπωσιαστώ και με τα χρήματα (εντάξει αυτό δεν το πιστέυω αλλά λέω τώρα).

 

OSX

 

Κάποιες καλές προσθήκες (Finder tabs, tags), διορθώσεις με σημαντικότερες για εμένα την κατανάλωση μνήμης, επεξεργαστή.

 

iOS 7

 

Στο σχεδιαστικό κομμάτι, σε κάποια σημεία πραγματικά δεν μου αρέσει καθόλου ο σχεδιασμός, σε άλλα πάλι μου αρέσει αρκετά. Βέβαια αυτά είναι και γούστα. Στο θέμα επιπλέον λειτουργιών δεν θυμάμαι κάτι που δεν είχα δεί σε Android π.χ. αλλά δε με νοιάζει μιάς και 3-4 πραγματάκια που ήθελα στο iOS και τα "ζήλευα" στο Android όπως για παράδειγμα: control center, βελτιοποίηση multitasking, τα έβαλαν και πλέον δεν μπορώ να πώ ότι με τα τωρινά δεδομένα μου λείπει κάτι.

 

Υ.Γ.: Το σημερινό event το θεωρώ το καλύτερο επί εποχής Tim Cook.

 

 

Αυτά απο εμένα...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Amazing new features!

 

animation στο καιρό

control center

automatic apps update

...

 

wow! πολύ μπροστά η apple

μαλλον πλακα κανεις ... αυτα τα εχει το ρομποτακι εδω και πολυ καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...