Προς το περιεχόμενο

Booking script - Γενικά για κρατήσεις


doodlemat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω κάποιο script, είτε open source είτε οχι, για online κρατήσεις γενικά. Με τον όρο γενικά, εννοώ οτι δεν θέλω να είναι στημένο για κρατήσεις ξενοδοχείων μόνο για παράδειγμα, ούτε για ταξιδιωτικό γραφείο κτλ. Θέλω να μπορεί να γίνεται η "κράτηση" και η "πληρωμή" ανάλογα του τι ενδιαφέρεται να κλείσει ο πελάτης. πχ θέατρο, φαγητό, ανάλογα την κατηγορία. Ελπίζω να καταλάβατε τι ψάχνω. Καμιά ιδέα υπάρχει;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας είπες τι ψάχνεις... αλλά δεν μας είπες που θα το χρησιμοποιήσεις. 

 

Το θέλεις σε php ή σε asp; θα το βάλεις σε custom κώδικα ή θέλεις κάτι έτοιμο για joomla, drupal, wordpress;

 

Θες να δουλεύει με visa ή σου αρκεί το paypal; κλπ κλπ κλπ

 

Πολύ γενική η ερώτηση σου, οπότε μη περιμένεις απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας είπες τι ψάχνεις... αλλά δεν μας είπες που θα το χρησιμοποιήσεις. 

 

Το θέλεις σε php ή σε asp; θα το βάλεις σε custom κώδικα ή θέλεις κάτι έτοιμο για joomla, drupal, wordpress;

 

Θες να δουλεύει με visa ή σου αρκεί το paypal; κλπ κλπ κλπ

 

Πολύ γενική η ερώτηση σου, οπότε μη περιμένεις απάντηση...

 

Για να είμαι ειλικρινής, στην αρχή σκεφτόμουν για επέκταση σε κάποιο έτοιμο CMS όπως αυτά που ανέφερες. Μην έχοντας βρεί κάτι πάνω σε αυτά, δεν θα με πείραζε και ένα τελείως ανεξάρτητο php script. Εσύ τι προτείνεις;

 

Όσο για τις πληρωμές, θα ήθελα και VISA και paypal. Νομίζω αυτό είναι έτσι και αλλιώς απαραίτητο κριτήριο.

Επεξ/σία από doodlemat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις κάποια εφαρμογή για joomla θα βρεις σίγουρα.... το θέμα είναι τι έχεις εσύ στο μυαλό σου και πως θέλεις να το υλοποιήσεις.

 

Ενδεικτικά να σου αναφέρω το joomres.

 

Γενικά όμως για να πουλήσεις κάτι θα πρέπει να ελέγχεις και τη διαθεσιμότητα. Είτε είναι ξενοδοχείο, είτε είναι εισιτήριο αν δεν έχεις έλεγχο της διαθεσιμότητας... δεν χρειάζεσαι εφαρμογή κρατήσεων αλλά μια απλή φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι η διαθεσιμότητα. Αυτό μπορώ να το ελέγχω. Το πρόβλημα είναι οτι χρειάζομαι ένα script που να είναι εύκολο στην διαχείρηση απο τον χρήστη και να μπορεί να τροποποιηθεί και απο εμένα αν χρειαστεί. Κυρίως με ενδιαφέρει για θέατρα, συναυλίες, φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...