Προς το περιεχόμενο

siemens hipath 3350


txenofon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με αυτο το κεντρο το οποιο το εβγαλα απο το παλιο γραφειο και προσπαθω να το συνδεσω στο καινουργιο
στο παλιο ειχα isdn τωρα εχω 2 γραμμες voip μεσο forthnet συνδεω το κεντρο με την γραμμη αλλα παπαλα μηπως θελει καποιο εξτρα board περα απο το βασικο ωστε να παρει γραμμη pstn που μαλλον δινη η forthnet?

μπορω να το σεταρω χωρις ψηφιακη συσκευη μεσω του e manager και να δουλεψει με αναλογικες η για να το σεταρω θελει απαραιτητα optipoint συσκευη? διοτι καταλαθος την πεταξαμε

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με αυτο το κεντρο το οποιο το εβγαλα απο το παλιο γραφειο και προσπαθω να το συνδεσω στο καινουργιο

στο παλιο ειχα isdn τωρα εχω 2 γραμμες voip μεσο forthnet συνδεω το κεντρο με την γραμμη αλλα παπαλα μηπως θελει καποιο εξτρα board περα απο το βασικο ωστε να παρει γραμμη pstn που μαλλον δινη η forthnet?

μπορω να το σεταρω χωρις ψηφιακη συσκευη μεσω του e manager και να δουλεψει με αναλογικες η για να το σεταρω θελει απαραιτητα optipoint συσκευη? διοτι καταλαθος την πεταξαμε

ευχαριστω εκ των προτερων

διαφορες λυσεις.

α.αν το κεντρο παιρνει καρτα pstn βαζεις Pstn.λογικα εχεις thomson 784.

β.αν το κεντρο δεν παιρνει αλλη καρτα ζητας απο forthnet να σου αλλαξουν το thomson με gennet που δινει 1 bri(isdn).δεν ειναι το ρουτερ τοσο τελειο οσο το Thomson αλλα κανεις δουλεια.

το σεταρισμα του κεντρου γινετε λογικα και με σειριακη η Usb η οτι εχει το κεντρο πανω και οχι μονο μεσω master συσκευης.

δ.δεν χρησιμοποιεις το κεντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...