Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις χρεώσεις roaming από την 1η Ιουλίου 2014 σε όλη την Ευρώπη!


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριστικό τέλος στις υπερχρεώσεις περιαγωγής (roaming) δίνει η Ευρωπαϊκή Ένωση από την 1η Ιουλίου 2014, καθώς υπερψηφίστηκε το σχετικό νομοσχέδιο από τις 27 χώρες-μέλη!Οριστικό τέλος στις υπερχρεώσεις περιαγωγής (roaming) δίνει η Ευρωπαϊκή Ένωση από την 1η Ιουλίου 2014, καθώς υπερψηφίστηκε το σχετικό νομοσχέδιο από τις 27 χώρες-μέλη!Αυτό σημαίνει ότι από του χρόνου το καλοκαίρι θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε τον αριθμό μας σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και οι χρεώσεις για τις τηλεφωνικές κλήσεις, τα SMS και την πρόσβαση στο Internet θα παραμένουν ίδιες με αυτές που ισχύουν στη χώρα μας.

 

Με αυτό τον τρόπο θα μπορέσει επιτέλους να αναπτυχθεί σωστά το δίκτυο τηλεπικοινωνιών της Ευρώπης, στο οποίο συμμετέχουν περίπου 100 πάροχοι, έτσι ώστε να μπορέσει να φτάσει τις ταχύτητες των ΗΠΑ, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά το δίκτυο 4G LTE. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή τη στιγμή η Ευρώπη έχει μικρότερη κάλυψη 4G LTE από την Αφρική…

 

Source.png Πηγή: techgear.gr

Επεξ/σία από manic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα θα μπορώ να αγοράσω μια σύνδεση από χώρα με απεριοριστα data και να τη χρησιμοποιώ στην ελλάδα;

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ. Αν πάρω μία sim βουλγάρικη π.χ, θα έχω χρεώσεις/τιμές βουλγαρίας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα θα μπορώ να αγοράσω μια σύνδεση από χώρα με απεριοριστα data και να τη χρησιμοποιώ στην ελλάδα;

Λογικά ναι!!! Οπότε κλάψε cosmote, wind, vodafone κτλ. Εγώ είμαι κάμποσο καιρό U.K. και εδώ με 15 pounds, έχεις 5 ώρες ομιλίας προς όλους, 3000 sms και απεριόριστο ίντερνετ (πραγματικά, χωρίς περιοδισμούς σε download, upload κτλ) με πολύ καλές ταχύτητες. Στην Ελλάδα δίνω τα διπλάσια για να έχω απεριόριστα σε συγκεκριμένο δίκτυο και 50 λεπτά σε άλλα δίκτυα και σταθερά και 100 ψωροMb (3G, ο Θεός να το κάνει ίντερνετ). Εδώ ο κόσμος καίγεται στην πατρίδα και συνεχίζει να είναι από τις πιό ακριβές χώρες στις τηλεπικοινωνίες!!! Anyway, πολύ καλή είδηση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι!!! Οπότε κλάψε cosmote, wind, vodafone κτλ. Εγώ είμαι κάμποσο καιρό U.K. και εδώ με 15 pounds, έχεις 5 ώρες ομιλίας προς όλους, 3000 sms και απεριόριστο ίντερνετ (πραγματικά, χωρίς περιοδισμούς σε download, upload κτλ) με πολύ καλές ταχύτητες. Στην Ελλάδα δίνω τα διπλάσια για να έχω απεριόριστα σε συγκεκριμένο δίκτυο και 50 λεπτά σε άλλα δίκτυα και σταθερά και 100 ψωροMb (3G, ο Θεός να το κάνει ίντερνετ). Εδώ ο κόσμος καίγεται στην πατρίδα και συνεχίζει να είναι από τις πιό ακριβές χώρες στις τηλεπικοινωνίες!!! Anyway, πολύ καλή είδηση!

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες... σε ποιά εταιρεία είσαι? τι χρειάζεται για να βγάλεις νούμερο? και πόσα ψηφία έχει το νούμερο σου?

 

Νταξ, το ροαμινγκ καταργηται. Δεν νομιζω να φτασουν στο σημειο να αγοραζουμε πχ απο υκ και να χρησιμοποιουμε ελλαδα και μονο.

γιατί όχι? 

Φαντάσου να γινόταν κάτι αντίστοιχο και με το internet που μας δουλεύουν καλά καλά και δε μπορούμε να κάνουμε και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, το ροαμινγκ καταργηται. Δεν νομιζω να φτασουν στο σημειο να αγοραζουμε πχ απο υκ και να χρησιμοποιουμε ελλαδα και μονο.

Μπορεί και να μην γίνεται. Αλλά αν τελικά γίνεται, δεν θα το έκανες, αν ήταν πιο συμφέρουσα λύση για εσένα; Εγώ πάντως αν μπορεί να γίνει θα το κάνω. Ας γίνει πρώτα και βλέπουμε, μην προτρέχουμε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...