Προς το περιεχόμενο

Η μπαταρία του Laptop δεν φορτίζει.. :/


Katerina_Ntafou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας! Εδώ και λίγες μέρες δεν λειτουργεί η μπαταρία του Laptop μου (Toshiba Satellite C660 1CQ αν παίζει κάποιο ρόλο..) ενώ την εμφανίζει κανονικά.. Σπάνια τη χρησιμοποιώ.. συνήθως τον έχω μόνο στην πρίζα χωρίς μπαταρία, και φαντάζομαι είναι σε καλή κατάσταση..  το laptop το έχω σχεδόν τρια χρόνια και πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα.. Συγκεκριμένα γράφει: 90% διαθεσιμότητα (συνδεδεμένη, δεν φορτίζεται) και όταν τον βγάζω απο την πρίζα σβήνει λες και δεν έχω καν μπαταρια μέσα..
Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθούσε απίστευτα!! Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ο ελεγκτης που εχει επανω καθε μπαταρια λαπτοπ τα επαιξε.κανε μια γυμναστικη στην μπαταρια.φορτισε την με κλειστο το λαπτοπ,βγαλε ρευμα και ξεκινα το.μολις κλεισει,ξαναφορτισε τερμα,βγαλε ρευμα και ανοιξε.καντο αρκετες φορες μπας και επανελθει,αλλα 3 χρονια ειναι αρκετα.ακομα και να μην δουλευτικε η μπαταρια,εχει ημερομηνια ληξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ! θα το δοκιμάσω!! δεν είναι οτι δε δουλεύτηκε καθόλου.. απλώς ζήτημα είναι να έχει δουλευτεί 30 ώρες.. τη χρησιμοποιώ μόνο οταν δεν μπορώ να βρω πρίζα.. πριν μια βδομάδα σε λειτουργία εξοικονόμισης μου την έβγαζε διαθέσιμη για τρεις ώρες.. δεν νομίζω να τα 'παιξε τόσο ξαφνικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι δειχνει για διαθεσιμη με το ποσο διαθεσιμη ειναι ,δεν εχει καμια σημασια .μπορει να σου δειχνει 30% υπολοιπο και ξαφνικα να κλεισει.θελει καλιμπραρισμα ανα διαστηματα η μπαταρια.

 

αν εβαλες προσφατα τα 7αρια δοκιμασε και αυτο

 

http://jeffreypalermo.com/blog/plugged-in-not-charging-windows-7-solution/

 

σε αλλους δουλευει σε αλλους δεν δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7 είχα εξ αρχής.. αλλά εφόσον δεν τη δείχνει να φορτίζει, ακόμα και όταν κλείσω το laptop λογίκά πάλι δε θα φορτίζει.. Τεσπα, θα το δοκιμάσω και αν δεν γίνει κάτι.. βλέπουμε!! και πάλι σ΄ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα, πήρα μια μπαταρία πριν 2-3 μέρες όχι αυθεντική για το λαπτοπ μου, την έβαλα φόρτισε κανονικά, έβγαλα το καλώδιο, πήγε 20%, συνέδεσα και συνέχισε να πέφτει μέχρι να μου λέει plugged in not charging.

 

Δοκίμασα αυτό http://jeffreypalermo.com/blog/plugged-in-not-charging-windows-7-solution/όμως δεν έγινε τίποτα.

 

Μετά από 5 ώρες παρατηρώ πως είναι πλήρως φορτισμένη.

 

Τώρα έχω βγάλει το καλώδιο να πέσει πάλι και να φορτίσω ξανά να δω τι θα γίνει. Είναι φυσιολογικό ή να την αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας! Εδώ και λίγες μέρες δεν λειτουργεί η μπαταρία του Laptop μου (Toshiba Satellite C660 1CQ αν παίζει κάποιο ρόλο..) ενώ την εμφανίζει κανονικά.. Σπάνια τη χρησιμοποιώ.. συνήθως τον έχω μόνο στην πρίζα χωρίς μπαταρία, και φαντάζομαι είναι σε καλή κατάσταση..  το laptop το έχω σχεδόν τρια χρόνια και πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα.. Συγκεκριμένα γράφει: 90% διαθεσιμότητα (συνδεδεμένη, δεν φορτίζεται) και όταν τον βγάζω απο την πρίζα σβήνει λες και δεν έχω καν μπαταρια μέσα..

Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθούσε απίστευτα!! Ευχαριστώ! :)

Ριξε και μια ματια εδω και κανε δοκιμες Κατερινα.

http://www.pcsteps.gr/47634-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-laptop/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...