Προς το περιεχόμενο

κρασαρισμα οταν παιζω bf3


ennia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν κρασαρει, κολαει το ολο το pc? το mouse κουνιετε η οχι?

αν κολαει ολο, μηπως ακους κολημενο τον ηχο? κανει δηλαδη sound loop?

 

εχεις αυτονομη καρτα ηχου η ενσωματωμενη? αν ειναι ενσωματωμενη ειναι Realtek?

 

παστα στο northbridge εχεις αλλαξει? βλεπω 8400 cpu αρα ειναι σχετικα γερικο και το mobo

 

 

 

για αρχη σου προτεινω, αν ειναι realtek  η καρτα ηχου κανε την disable απο το bios, αλλα δεν ειναι οτι στο κανει καθε 1-2 ωρες για να το δοκιμασεις εστω και μια μερα χωρις ηχο το καλυτερο θα ηταν να εβαζες μια καρτα ηχου πανω αυτονομη εστω και προσωρινη απο καποιο φιλο η αν εχεις καμια usb μινι καρτα ηχου που εχει μονο 1 καναλι εξοδου και 1 εισοδου

 

το bf3 εχει θεμα με τους realtek, πιο συγκεκριμενα φταινε το punkbuster και η realtek, κανε ενα google γινεται χαμος απο την αρχη με αυτο το αλυτο θεμα, kanei freeze και sound loop, στην περιπτωση μου ξεκινησε τα χριστουγεννα και το ελυσα τελικα το πασχα με αυτονομη καρτα ηχου, αφου μου ειχε βγαλει τα συκωτια

 

 

edit: μολισ ξυπνησα και δεν διαβαζω καλα μαλλον

 

attachicon.gif3.png

 

 

max cpu temps, Και πιθανον Northbridge temps 130c???? kai 120φευγα?

 

δεν μπορει... λαθος reading ειναι απο το σενσορα

, τωρα που αλλαξες παστα για βγαλε ενα καινουργιο ss  απο hw με furmark bench στο full 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Hawk7

 

ανοιξα τα 8αρια το βουητο και τα κολληματα στο παιχνιδι παρεμειναν επισης μου πεταξε τα εξης σφαλματα

 

c:\windows\minidump\062113-19390-0.dmp

c:\users\appdata\local\temp\wer-54818-0.sysdata.xml

c:\winows\memory.dmp

 

@grash2

 

κολλαει η εικονα εκει που ειναι και ακουγεται ενας παρατεταμενος ηχος. απο κει και περα μονο με ρεσταρτ ξεκολλαει. ουτε ποντικι ουτε τιποτα δεν λειτουργει.

 

η καρτα ηχου  ειναι ενσωματωμενη και ειναι Realtek. την εκανα disable και εβαλα το παιχνιδι (φωτο) πηρα ελικοπτερα, αεροπλανα και βαπορια δεν κολλησε πουθενα, περασα μεσα απο φωτιες σαν να ημουν αναστεναρης και βγηκα παλικαρι. οταν την εκανα enable παλι κολλησε 3 φορες.

 

μετα απο 10' gaming

 

post-123043-0-03795900-1371812471_thumb.png

 

 

μετα απο 1ωρα gaming

 

post-123043-0-78034300-1371812511_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θερμοκρασιες σου ειναι κομπλε, αν παρουμε για δεδομενο οτι το max ειναι λαθος του σενσορα, καθως θα επρεπε να ειχε κλεισει πριν τους 100 το συστημα

 

με σιγουρια μπορω να πω πως εχεις και εσυ οπως χιλιαδες αλλοι το realtek punkbuster bug, αν μπορεις να δανειστεις, η να παρεις μια απλη καρτα ηχου να δοκιμασεις, δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τροπος να εισαι σιγουρος,

 

θελει game time και over time, για να δεις αν μεσα σε μια βδομαδα στο εχει εμφανισει

 

ΥΓ ενας απο τους χιλιαδες ειμαι και εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...