Προς το περιεχόμενο

Άδεια GPL V2


troupdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, θέλω να παραμετροποίησω ενα joomla template το οποιο οπως διαβασα υποκειται στην Άδεια GPL V2. Μπορειτε να μου πειτε με δυο λογια τι παιζει με αυτο? Εχω κανονικα το δικαιωμα να προβω σε αλλαγες πανω στο template ?

 

Eυχαριστω εκ των προτερων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα, αυτό που καταλαβαινω ειναι πως ναι μεν μπορω να προβω σε παραματροποιησεις αλλα παραλληλα πρεπει να αναγραφετε απο κατω στο footer η αδεια κ το ονομα του σχεδιαστη σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαντέψω πως θέλεις να τροποποιήσεις ένα template για την σελίδα σου; Εάν το πέτυχα, τότε μπορείς να του αλλάξεις τα φώτα αρκεί να μην αφαιρέσεις/αλλάξεις τυχόν copyright notes που μπορεί να υπάρχουν (όπως ανέφερες αυτά που έχει το footer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο footer ωστοσο θελω να βαλω κ καποια αλλα πραγματα οπως newsletter form και social media buttons μπορει κ site map. Copyright Εννοεις το  "Designed by  Hurricane Media" ή το "Copyright © 2013 mysite. All Rights Reserved. Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Copyright Εννοεις το  "Designed by  Hurricane Media" ή το "Copyright © 2013 mysite. All Rights Reserved. Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License";

Και τα 2. Μπορείς να προσθέσεις ό,τι θέλεις.

 

Αν και προσωπικά θα άφηνα μόνο το "Designed by  Hurricane Media"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A δηλαδη αν δεν βαλω την αδεια Copyright © 2013 mysite. All Rights Reserved. Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License" δεν ειναι υποχρεωτικο ε? Σχετικα με το  "Designed by  Hurricane Media" το Hurricane Media θα γινει Link στο site του κατασκευαστη σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...