Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia αποκαλύπτει το πρωτότυπο Tegra 4i smartphone


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια apple? apple δεν είναι κατασκευαστρια

ανταγωνιστές της nvidia ειναι qualcomm, samsung, texas instruments, rockship electronics, mediatec κλπ

 

εκτός και αν μπέρδεψες κάτι η δεν ξέρεις τότε άλλο αυτό

 

 

το μεγαλύτερο λάθος της nvidia είναι να κρατάει των κώδικα κλειστό έτσι δεν ασχολειτε η κοινότητα με μηχανήματα που έχουν το cpu της σκοτώνοντας έτσι της συσκευές με αυτά

Συμφωνώ για το τελευταίο μέρος περί κωδικα, είμαι παθών άλλωστε των κακιστων συμπεριφορών της συγκεκριμένης εταιρείας και ακόμα μετανιώνω που την εμπιστεύτηκα από τους πρώτους.. κρίμα τα λεφτά που ξόδεψα

 

Απλά μερικές παρατηρήσεις, η Texas instruments δυστυχώς έφυγε από το συγκεκριμένο χώρο γιατί δεν άντεξε τον ανταγωνισμό (παραμένω όμως ευτυχής κάτοχος συσκευής με soc της που είναι πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο tegra2 )

 

Επίσης η Apple μπορεί να αναθέτει σε άλλους να κατασκευάσουν το hw της όμως συμμετέχει στο σχεδιασμό πλέον και δε μπορεί κανείς να πει ότι απλά αγοράζουν έτοιμες λύσεις από το εμπόριο

 

Στην ουσία όλα είναι custom και από ότι δείχνουν τα benchmark και η πράξη είναι και εντυπωσιακά γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργα πραγματα! Πως γινεται να μην εχουν υποστήριξη οι συσκευες με tegra soc και να εχει το nexus7?

Εγώ είχα στο νου μου tegra 2, που παρατηρήθηκε στο έλεος του Θεού (θυμίζω οργισμένο κόσμο με optimus 2x και Asus transformer)

 

Στο 3 λόγω nexus και μόνο τα πράγματα θα είναι καλύτερα λογικά

 

Βέβαια να πω ότι το nexus 7 σέρνεται απαράδεκτα για 4πυρηνο μηχανάκι παρά το γυμνό android..

Ήθελα να το πάρω και δεν το έκανα κυρίως λόγω Nvidia στην οποία ορκίστηκα να μη ξαναδωσω φράγκο

(Και όχι μόνο εγώ από ότι δείχνουν οι πωλήσεις και οι συνεργασίες)

 

Αν βγει νεότερη έκδοση με Qualcomm το τσιμπαω άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο nexus απ'οτι βλεπω στο xda,εχουν "πειραξει" τα παντα και ειναι μια πληρως παραμετροποιησιμη συσκευη!

Δυστυχώς δεν έχω πιάσει δικό μου να το σκαλισω, απέκτησε πρόσφατα φίλος μου και μάλλον θα γίνει και αυτό

 

Λογικά με έναν άλλο kernel θα πετάει σε σχέση με στοκ, όπως άλλωστε και το τηλέφωνο μου που έτσι όπως είναι τώρα είναι αρκετά πιο smooth

 

Βέβαια υπάρχει και το nexus 4 που τελείως στοκ πάει αρκετά καλά από μόνο του και δεν έχει σχέση με το επίσης 4πυρηνο 7αρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...