Προς το περιεχόμενο

Aπορια Με Συνδεση Εσωτερικης/Εξωτερικης Κεραιας


Evoliasmenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια αυτη η κεραια πως συνδεεται σε ενα λαπτοπ η desktop pc για παροχη σηματος???ρωταω επειδη εχει ομοαξωνικο καλωδιο και δεν γνωριζω τον τροπο...

 

 

http://www.skroutz.gr/s/398391/TP-LINK-TL-ANT2409A.html

Επεξ/σία από Evoliasmenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνδέετε σε λοπτοπ, ειναι για ρουτερ με αφαιρούμενη κεραία.

και αυτο ειναι το ιδιο...???   http://www.skroutz.gr/s/398396/TP-LINK-TL-ANT2408C.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλο κεραία panel, άλλο κεραία omni , άλλο usb κάρτα WIFI. Τα έχεις όλα μπερδεμένα στο μυαλό σου

* Η κεραία είναι μονο κεραία δεν έχει ηλεκτρονικά μέρη

* Η usb κάρτα wifi είναι μια usb συσκευή που σου παρέχει ασύρματη δικτυώσει έχει ενσωματωμένη κεραία και μπορεί να έχει και βύσμα SMA για να μπούν εξωτερικές omni η panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θελω μια συσκευη για να πιανω wifi πχ σε desktop αλλα να εχει πολυ καλη εμβελεια...εγω εχω ενα usb tp-link tl-wn722n με βιδωτη κεραια στα 4dbi και εχω παρει μια σκετη κεραια παλι της tp-link που δουλευει στα 8dbi...και ενας φιλος θελει να επεκτεινει την εμβελεια του και με ρωτησε για μια τετοια συσκευη που να ειναι ισχυρη...πχ οπως μια alfa 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλφα ε...???μεχρι ποσα μετρα θα μπορουσε να πιανει με μια τετοια κεραια???και πως συνδεεται η συγκεκριμενη???



με tp-link σαν το δικο μου και την εχτρα κεραια στα 8dbi δεν θα κανει δουλεια...???αυτες οι 2 που με ειπες ειναι μεγαλυτερης εμβελειας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ξέρει να σου πειi εμβέλεια για το wifi, γιατί η εμβέλεια υπολογίζεται συγκεκριμένα on site εκεί που είσαι και για συγκεκριμένα πράγματα.

Τώρα στα γενικά δεν γίνετε.



Η Alfa και η Geetek είναι καλύτερες από την TP-Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ξέρει να σου πειi εμβέλεια για το wifi, γιατί η εμβέλεια υπολογίζεται συγκεκριμένα on site εκεί που είσαι και για συγκεκριμένα πράγματα.

 

Τώρα στα γενικά δεν γίνετε.

 

Η Alfa και η Geetek είναι καλύτερες από την TP-Link

απλα στα λεφτα ειναι ποιο οικονομικη λυση μια τπ-λινκ με την προσθετη κεραια για να το κανεισ απο 4dbi στα 8...ποιο ειναι αυτο το site για να δοκιμασω το δικο μου τωρα...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koukouroukou είσαι ON-SITE = ON THE SPOT = επιτόπου = στο μέρος που είσαι.

 

 

Know thy English

πωωωωωωωω....ουτε το καταλαβα τελειως ακυρο,δεν εδωσα σημασια....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...