Προς το περιεχόμενο

MSI vs GIGABYTE


Morfeus@kostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καταλήξει σε ένα απο τα MSI K7N2 Delta-L ή GIGABYTE 7N400L1.

 

Υπάρχει κάποιος να έχει ένα από τα δύο mobos να μου πεί τι γνώμη του?

Επίσης,όσοι απο εσάς έχετε γνώμη για τις εταιρίες αυτές θα ήθελα να τις ακούσω αλλά όχι για άλλες εταιρίες καθώς έχω καταλήξει σε αυτές τις δύο.

Γνωρίζετε κανένα site με συγκριτικά για mobos εκτός το tomshardware?`

 

 

:roll: :?: :?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw exw to MSI K7N2 Delta ILSR. Einai to idio me auto pou thes na pareis mono pou exei parapanw firewire kai SATA. Eimai para poli euxaristimenos. bebaia den asxoloumai me overclocking alla ews tora den eixa to paramikro problima sumbatotitas me suskeves i statherotitas. Episis ta perissotera reviews pou tha breis me ena search sto internet einai thetika. Den kserw bebaia se sxesi me to Gigabyte pou les ean einai kalutero i oxi, pantws sto sunistw anepifulakta. Den tha se apogoiteusei. Telos, sto toms hardware guide ama psakseis, exei ena sugritiko tou me alla mobos kai to bgazei apo ta kalutera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ φίλε GrMikeD.Τα έχω δεί αυτά που αναφέρεις και προβληματίζομαι γιατί εαν το GA 7Ν400L-1 είναι όπως το Pro χωρίς SATA και RAID τότε έχει καλύτερες επιδόδεις νομίζω απο το MSI.

Εγώ δεν ενδιαφέρομαι τόσο για overclocking.

 

Φίλε MEN θα μπορούσες να τεκμηριώσεις την άποψή σου γιατί σίγουρα με ενδιαφέρει?

Σε θέματα επιδόσεων νομίζω είναι μικρές οι διαφορές και αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το θέμα της σταθερότητας και της συμβατότητας.

Γιατί πολλοί είναι εναντίον της GIGABYTE?Ας αναφέρουν κανένα παράδειγμα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πολλοί είναι εναντίον της GIGABYTE?...

Εγω πάλι έχω την GigaByte της υπογραφής και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για αυτά που θέλω απο μία mobo (for now). Μάλιστα όταν την αγόρασα ήταν top (TH's Motherboard of the Year - αν σημαίνει τίποτα αυτό :lol: )Γενικά ελάχιστες είναι οι mobo που θα δημιουργήσουν και θα ευθύνονται για προβλήματα αστάθειας (ένα παράδειγμα είναι η δική μου, ειδικά στην v1.0 που είχε ασυμβατότητα με τις GF4Ti). Τα περισσότερα οφείλονται σε κακό στήσιμο του μηχανήματος απο μεριάς του χρήστη, και εξηλαστήριο θύμα γίνεται η motherboard. Φυσικά οι Abit ή οι Epox ειναι ανώτερες (για πλήθος λόγων που μπορουν να σου παραθέσουν άλλοι με περισσότερες εμπειρίες στο θέμα) αλλά αυτό δεν κάνει απαραίτητα κάθε Giga κακή! Καλώς ή κακώς, δίκαια ή άδικά, πάντα θα υπάρχουν προκαταλήψεις ("Asus na pareis...") στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Msi ...

Από τα πιο σταθερά mobos που έχω συναντήσει και με κάποιες δυνατότητες o/c. Εκτός από αυτό η αντιπροσωπεία τους στην Αθήνα είναι σωστή εταιρεία.

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...